X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring cyklu
Odpowiedz

Monitoring cyklu

Oceń ten wątek:
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja błam wczoraj u gin miałam 12 dc. i liczne małe pęcherzyki bez żadnego wziększego :/

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może jeszcze jakiś urośnie ? idziesz na kolejne usg ? w sobotę?

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no mam taką nadzieje bo jak nie to wygląda to na PCO. W sobote kolejne USG a jutro odbieram wyniki hormonów

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie no trzeba być dobrej mysli u mnie w sumie podobnie jesli sie okarze ze nic nie wyhodowałam to też badania hormonów pod katem PCO. Jutro aby odbierasz wyniki to się już cos dowiesz i usg wiec zaraz bedziesz wiedziała co i jak. Nawet jak wyjdzie PCO to od razu możesz zacząć działać z jakimis wspomagaczami ;) przynajmniej bedziesz wiedziec co i jak :) ale licze że wszystko będzie oki. U mnie dokładnie to samo będzie w poniedziałek okarze się czu cos wyhodowałam jesli tak bedziemy sie ostro starać jesli nie to w kolejnym cyklu badania pod kątem PCO :(

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wysłąąłm Ci zaprszenie do koleżanek jeśli chcesz to zaakceptuj to pogadamy tak na luzie

    lotta.89 lubi tę wiadomość

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz regularne cykle i wczoraj był 12 dzień bez dominującego pęcherzyka, to może być kiepsko w tym cyklu. Choć oczywiście różne rzeczy się zdarzają. Pęcherzyk zazwyczaj rośnie ok 2 mm na dobę. Endometrium mogłoby być większe. Moja gin zawsze mówiła, że do zagnieżdżenia przynajmniej te 8 mm. Na endometrium polecają czerwone wino :)

    Lotta, a u Ciebie szybko gin zapisał CLO.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia obserwuje swoje cykle od trzech mce i z analizy temp wynika że wogóle ovu nie ma.

    Jak myślisz co to? PCO?

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przy badaniu temperatury pokazuje Ci się skok? Jeśli masz cykle 26-28 dniowe, to ok połowy powinnaś mieć owulację. Można to sprawdzić też badając progesteron 7 dni po spodziewanej owulacji. Jeśli jest dużo małych pęcherzyków, to jeszcze nie musi oznaczać PCO. Mojej siostrze lekarz powiedział, że na to składa się wiele czynników. Może lekarz zapisze Ci CLO na rośnięcie pęcherzyków, jeśli przez jakiś czas nic nie rośnie dominującego. Ale przy CLO jest też druga strona medalu, bo endometrium jest małe i mało śluzu płodnego. Możliwe jest też przestymulowanie. Ja brałam CLO, ale na mnie nie podziałało. Co prawda pęcherzyki rosły, ale ciąży nie było. Śluzu mało, endometrium marne 6 mm i ani drgnęło, a raz byłam przestymulowana, bo nagle urosły 4 pęcherzyki dominujące. Ale dużo dziewczyn zachodzi w ciążę.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • lotta.89 Autorytet
    Postów: 526 205

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie szybko te CLO dostałam co szczerze mnie zastanawia :/ teraz w poniedziałek ide na monitoring to bedzie mój cykl bez clo i w poniedziałek to 10 dc. choc już dziś boli mnie jajnik :/ nie wiem czy to możliwe ze na ovu skoro dziś jest 7 dc ??!!

    Nasz synuś :)
    thgf3e3kkxdkony7.png


    <3 <3 cykl starań
  • olcia87 Autorytet
    Postów: 452 197

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, wracam niestety na to forum :( dziewczyny od starty synka we wrześniu 2014 wróciliśmy do starań od grudnia 2014r to jest nasz 7 cykl, od 2 cykli biorę luteinę bo progesteron pomimo że owulacja występowała w 7 dniu po owu wynosił 8,92, chociaż w ciązy miałam 19 to tez nie dużo, ten cykl mam przedziwny to znaczy ogólnie cykle 30-32 dni w 14 dniu cyklu endo 12mm i pęcherzyk 15,4 mm w 19dc dwóch lekarzy stwierdziło: sa ślady owulacji ale jest niby nie pęknięty pęcherzyk 17mm, a lekarz z innej przychodni stwierdził;, że owulacja była. Moja gin chce mi od przyszłego cyklu dać CLO, ale czy oby nie pochopnie ? do tej pory pękały, co sądzicie ? ja jestem mega ciekawa czy to owulka była czy nie, myślicie że jak zrobię progesteron w 7 dniu po owu i będzie wysoki to była ? bo w tym cyklu odpuściłam luteinę.

    Mama Aniołka - Szymuś [*] 26.09.2014r. - 19tc
    Mama Mai - mój cud ( 15.02..2016) - 2920g 52cm - 38tc cc
    Mama Kingi - drugi cud ( 28.06.2018) - 3940g 56cm - 40tc cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny mam do was pyt w niedziele dostałam zastrzyk pregnyl. 2x5000 o 9 rano i wogole w niedziele mialam juz tez pozytywny ovu w poniedziałek też wieczorem czułam klucie prawego jajnika i bol krzyża myślałam ze ovu. Ale dzsnwenwtorek zrobiłam test ovu z mysla ze będzie negat wynik a tu dalej pozytywny czy pregnyl może miec wpływ na wynik testu ovu ? Czy u mnie poprostu pęcherzy nie pękł

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2015, 15:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie - które biorą lek apo letro - jeśli wykryto chlamydię, ueroplasmę, czy można brać lek apo letro i mieć monitoring? Czy najpierw trzeba wyleczyć te bakterie, a potem apo letro i monit?

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 7 lipca 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hiacynta99 wrote:
    Witam dziewczyny mam do was pyt w niedziele dostałam zastrzyk pregnyl. 2x5000 o 9 rano i wogole w niedziele mialam juz tez pozytywny ovu w poniedziałek też wieczorem czułam klucie prawego jajnika i bol krzyża myślałam ze ovu. Ale dzsnwenwtorek zrobiłam test ovu z mysla ze będzie negat wynik a tu dalej pozytywny czy pregnyl może miec wpływ na wynik testu ovu ? Czy u mnie poprostu pęcherzy nie pękł
    Moglo sie zdarzyc i jedno i drugie.
    U mnie bywalo ,ze i po3dawkach pregnylu nie chcialy pekac..Nie do konca sugeruj sie testami ovu.Bo pregnyl to hcg a on ujawniac sie lubi w reakcji rowniez i na testach owulacyjnych.Powodzenia!

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 7 lipca 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, sciskam starą gwardię, musze wreszcie napisać więcej - ale Malenq i Milcia, tak nadrabiam i czytam o dziurkach w sercu, samej mi serce staje..
    Wiem, że człowiek wszytsko musi znieść, ale to są atrakcje, których być nie powinno
    Milcia, dobrze, że wszytsko sie unormowało, to daje nadzieję :)

    kapturnica, zagubiona_82 lubią tę wiadomość

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 7 lipca 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jak w 13 dc. po clo(2-6 dc.)nie było pęcherzyka dominującego tzn. że owulacji nie będzie? Cykle mam różnej długości, najczęściej wywoływane luteiną.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 7 lipca 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dziewczyny czy jak w 13 dc. po clo(2-6 dc.)nie było pęcherzyka dominującego tzn. że owulacji nie będzie? Cykle mam różnej długości, najczęściej wywoływane luteiną.

    Może tak być, że owulacji już nie będzie. Skoro masz cykle wywoływane luteiną, to prawdopodobnie są bezowulacyjne albo masz jakieś zaburzenia hormonalne.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 7 lipca 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stara gwardio witaj!
    Właśnie weszłam na Wasz wątek 35+, żeby zobaczyć, czy żyjecie i sobie myślę, że napiszę tu. No i patrzę, a Wy się tu meldujecie :)

    Co tam u Was ciężarne? Z tego co zdążyłam przeczytać, too u Kasi jakieś remonty, A Elfik mebelki kupuje. Jak się dziewczyny czujecie?

    Malenqu, Robotka, Kinia, Zagubiona co tam u Was????

    U nas Ola w niedzielę skończyła 7 miechów :) Śmiga po podłodze jak szalona. Pełza póki co, ale już zaczyna nieporadnie raczkować. Bardzo lubi kabelki od laptopa... muszę mieć już oczy dookoła głowy. Kontakty mamy już zabezpieczone. Lubi wdrapywać się na drzwiczki od zmywarki i wszytko ją interesuje. Waga na niedzielę 8210 g :)

    Elfik, Malenq, kapturnica, zagubiona_82 lubią tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • ewi0808 Autorytet
    Postów: 2766 333

    Wysłany: 8 lipca 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dziewczyny czy jak w 13 dc. po clo(2-6 dc.)nie było pęcherzyka dominującego tzn. że owulacji nie będzie? Cykle mam różnej długości, najczęściej wywoływane luteiną.

    Robiłaś jakies badania hormonalne?

    atdc3e5exzk12dxf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfiku nio to i ją czekam na relacje co tam u Ciebie???
    A Joanna jak tam?

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 8 lipca 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewi0808 wrote:
    Robiłaś jakies badania hormonalne?

    Tak robiłam amh 16.06, fsh w stosunku do lh za duże i to sporo,prolaktyna ok i reszta badań też ok. Lekarz jest prawie pewny pcos, odkąd ostawiłam tabletki anty. cykle mam bezowulacyjne dlatego gin zlecił mi clo. Przy 1 cyklu z clo 1X1 był pęcherzyk w 11 dc. 12mm i potem 14 dc. 16mm, natomiast teraz mam 2 cykl z clo 2X1 i w 13 dc. pęcherzyka brak :(

    2nn3dqk38okw5rud.png
‹‹ 1081 1082 1083 1084 1085 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ