X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring cyklu
Odpowiedz

Monitoring cyklu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam wizytę w 12 dniu cyklu bede miała również robione usg to może sie dowiem o obeności i wielkości pęcherza .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny wybaczcie że, tak się do was wbijam :)
    Napiszcie proszę w którym dniu cyklu pęcherzyk Graffa u was pękał?
    Czekam właśnie na @ aby zacząć monitoring i Dr kazał się wstawić już w 10dc
    Najgorsze jest to że od 9 dni spóźnia mi się @ jak nigdy i boję się czy to się nie odbije na owulacji w następnym cyklu :/

  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 12 lutego 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna na pewno dowiesz się wszystko na temat swoich pęcherzyków :)

    ewlinaaa85 u mnie ostatnio pęcherzyk pękł w 17dc ale bywało różnie ale zawsze między 10 a 17 dc. no i ta 17 była dla mnie szczęśliwa :) oczekuję na pierwszą wizytę :)

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 19 lutego 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, moje cykle mają mniej więcej 30dni, (29, 31). Wyniki hormonów wg. lekarza książkowe, wczoraj byłam u ginekologa w 10dc, okazało się że mój pęcherzyk ma już 24mm! Ale endometrium wskazuje na to, że owulacja już była, wygląda jak w drugiej fazie cyklu. We wtorek idę sprawdzić czy pęcherzyk pękł... Któraś z Was miała coś podobnego? Co się robi jak te pęcherzyki nie chcą pękać... Jestem załamana bo byłam przekonana, że u mnie owulacja występuje normalnie, mam już 20 miesięcznego synka :)

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pater86 wrote:
    Hej dziewczyny, moje cykle mają mniej więcej 30dni, (29, 31). Wyniki hormonów wg. lekarza książkowe, wczoraj byłam u ginekologa w 10dc, okazało się że mój pęcherzyk ma już 24mm! Ale endometrium wskazuje na to, że owulacja już była, wygląda jak w drugiej fazie cyklu. We wtorek idę sprawdzić czy pęcherzyk pękł... Któraś z Was miała coś podobnego? Co się robi jak te pęcherzyki nie chcą pękać... Jestem załamana bo byłam przekonana, że u mnie owulacja występuje normalnie, mam już 20 miesięcznego synka :)
    Jej nawet mnie nie strasz że, owulka może już być w 10dc ja zaczynam monitoring w niedzielę i mam nadzieję że, pęknie ale góra we wtorek. A dodam że, cykle mam mniej więcej takie jak Ty.
    Jak pęcherzyk nie pęknie to może (ale nie musi) zrobić się torbiel która zazwyczaj wchłania się sama podczas @

  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 19 lutego 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 sama nie wiem co myśleć o tym moim cylku i pęcherzyku...Trochę za C wcześnie to wszystko jak na takie dłuższe cykle...

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę w dniu pęknięcia pęcherzyka zacząć brać tabletki, więc wolałabym żeby mi nie wywinął takiego numeru jak tobie :)
    Rzeczywiście dziwne to wszystko u Ciebie, bardzo wczesna ta owulacja

  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 22 lutego 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie proszę ze swojego doświadczenia, czy jeśli w czwartek mój pęcherzyk miał ok. 24mm, a test owu wczoraj wyszedł pozytywny to czy z takiego dużego pęcherzyka owulacja jest możliwa i czy z takiego jajeczka jeszcze coś będzie?

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem po usg lekarz stwierdził brak pęcherzyka dominującego w 13 d.c i endometrium 4 mm jak juz wiem ze to mało ale czy nie powinnam tego jakoś leczyć? Właśnie lekarz mi nic nie przepisał a tylko powiedział ze jak mam takie problemy to powinnam udać się do kliniki leczenia niepłodności. Hmmm

  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 24 lutego 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pęcherzyk jednak pękł, czyli owulacja jest tylko że jakby za późno, bo pęcherzyk był bardzo duży... W następnym cyklu być może będzie trzeba podać coś na wcześniejsze pęknięcie, nie wiem co może być powodem, że moje pęcherzyki rosną do takich rozmiarów i późno pękają...

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie się okazało że, pęcherzyk pękł w 9dc szok bo monitoring miałam zacząć od 10 dc :) chyba nikt się nie spodziewał tak wczesnej owulacji. Można mieć podwójną owulację czy coś? Bo na lewym jajniku był pęcherzyk 15mm i dziś mnie dość mocno po tej stronie bolało jak nigdy może też pękł :)

  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 24 lutego 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna wrote:
    Hej jestem po usg lekarz stwierdził brak pęcherzyka dominującego w 13 d.c i endometrium 4 mm jak juz wiem ze to mało ale czy nie powinnam tego jakoś leczyć? Właśnie lekarz mi nic nie przepisał a tylko powiedział ze jak mam takie problemy to powinnam udać się do kliniki leczenia niepłodności. Hmmm
    Zmień lekarza a po drugie miałaś jakieś badania hormonalne itd. Nie wiadomo co jest Przyczyną a ten zlał temat. Ja endometrium mam okej lekarz bał się że pęcherzyk pęka za późno ale później stwierdził że może mam cykl dłuższy bo fakt faktem pękł i wszystko wyglądało prawidłowo.

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 24 lutego 2016, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelinaaa - można mieć podwójną owulacją tzw. poliowulację. Ja jestem tego przykładem, raz mi się tak zdarzyło, że pękły dwa pęcherzyki z lewego i z prawego jajnika w podobnym czasie. Jeśli wtedy doszłoby do zapłodnienia, mogłyby być bliźniaki dwujajowe. Ale nie udało się :(

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

    ug376iye929i107i.png
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 24 lutego 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziara0080 wrote:
    ewelinaaa - można mieć podwójną owulacją tzw. poliowulację. Ja jestem tego przykładem, raz mi się tak zdarzyło, że pękły dwa pęcherzyki z lewego i z prawego jajnika w podobnym czasie. Jeśli wtedy doszłoby do zapłodnienia, mogłyby być bliźniaki dwujajowe. Ale nie udało się :(
    Może następnym razem i od razu bliźniaki :-D

    madziara0080, ewlinaaa85 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow nieźle. W niedzielę pęcherzyk miał 15mm to dziś by już miał ok20mm
    Ja akurat robiłam monitoring tylko dlatego żeby wiedzieć kiedy zacząć brać tabletki. Ale strasznie mnie ciekawiło czy można mieć podwójną owulkę :) Niestety w naturalną ciążę nie mam szans zajść :( tylko invitro
    jutro mam transfer i strasznie się boję kolejnej porażki
    Pozdrawiam was dziewczyny

  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 24 lutego 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trzymam kciuki za skuces

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa wrote:
    Zmień lekarza a po drugie miałaś jakieś badania hormonalne itd. Nie wiadomo co jest Przyczyną a ten zlał temat. Ja endometrium mam okej lekarz bał się że pęcherzyk pęka za późno ale później stwierdził że może mam cykl dłuższy bo fakt faktem pękł i wszystko wyglądało prawidłowo.
    Miałam robione hormony miałam prl do kitu jestem po dwu miesięcznej kuracji bromergonem do sprwadzenia mam to w przyszłym cyklu. Natomiast napewno mam niski progesteron i mam breć duphaston od jutra.
    Ps. Idę dzisiaj jeszcze raz do lek. na usg ale prywatnie bo nie wieżę.

  • Dea28 Autorytet
    Postów: 2068 1253

    Wysłany: 26 lutego 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po mojej podwójnej owulacji właśnie jestem w ciąży z bliźniakami :D jestem przerażona i szczęśliwa jednocześnie.

    madziara0080, pater86, ewlinaaa85, Kikaaa lubią tę wiadomość

    bfarxzdvl5a95qct.pngatdcj44jjj39fx4a.png
  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 26 lutego 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dea28 - gratuluję :)

    Dea28 lubi tę wiadomość

    ug376iye929i107i.png
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 28 lutego 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dea patrzę na Twój wykres i zastanawiam się jak to jest... Możliwe, że ciąża u Ciebie jest z 17dc a potem z 24dc? Serdecznie gratuluję :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
‹‹ 1095 1096 1097 1098 1099 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ