X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring owulacji u lekarza
Odpowiedz

Monitoring owulacji u lekarza

Oceń ten wątek:
  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 30 listopada 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny?
    Czy któraś z Was prowadzi monitoring owulacji u lekarza? Warto? Kiedy należy się zgłosić na pierwszy monitoring w cyklu?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 30 listopada 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam. Watro bo można sprawdzić czy rzeczywiście owulacja wystepuje czy pecherzyki pekaja tak jak trzeba, bo moga rosnąć a nie pekać tylko np. sie zapadać.
    U mnie nic nie wskazywało na cykle bezowulacyjne temp. rosła w drugiej fazie, prog był 15-17 co wg. niektórych (ale nie wszystkich) ginów wskazuje na cykl owulacyjny.
    Trzeba tez znaleźć lekarza który sie na tym zna, bo ja chodziłam raz do lekarki która zamiast pęcherzyka potrafiła pomierzyć coś innego :/ i niby "pecherzyki" raz rosły a raz malały i tak na zmiane ale to dlatego że nie były mierzone bo w rzeczywistości tak sie nie dzieje.
    Kolejny lekarz robił dobrze usg ale nie wiedział czy pekaja czy nie... albo nie chciał mi powiedzieć... i zlecał badać prog. i stwierdzał ze wynik 17 potwierdza owulację, ale u mnie przy takim wyniku nie było owulacji.
    Dopiero jak poszłam ze zdjeciami USG do naszego lekarza (bo monitoringi robiłam u innych na miejscu bo lekarz prowadzący daleko) to okazało sie że pęcherzyki rosły ale nie pekały tak jak powinny czyli owulacji nie było mimo że taki prog. wyszedł ale mój lekarz i tak uważa że prog powinien być co njmniej 19.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy ilu dniowe masz cykle i kiedy przypadnie owulacja ;)
    Ja mam 29 dniowe i chodzę na monitoring ok 12 dc. I potem jeszcze w 15 zobaczyć czy owulka była i czy pecherzyk peknal. Zazywam CLO wiec musze sprawdzac czy wszystko ok. Osobiście polecam, bo tylko tak w 100% można sprawdzić czy jest owu :)

    M4DZI4 lubi tę wiadomość

  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze inne opinie na ten temat?

  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem gdzie pytać więc podepnę się tutaj.
    W tym cyklu byłam na usg w 10 i 15 dc. 10-go ładny pęcherzyk, 17 mm. A 15-go śladu po nim nie ma. OVF wyznaczyło mi owulację na 12 dc. Czy to możliwe, żeby tego 15 dc nie było jeszcze widać ciałka żółtego, ale jednak owulacja wystąpiła? Czy mam uznać, że owulacji nie było, skoro go na usg nie widać i mam nie robić sobie w tym cyklu nadziei?

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka miałam podobną sytuację, w 15 dc. nie było widac już pęcherzyka ani ciałka a mimo to gin powiedział, że jest szansa. Nadzieję zawsze warto mieć! Pamiętaj, że OF mogło wyznaczyć ci owu za szybko i może pęcherzyki pękły w 13 albo 14 dc. :)

  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    demi_01 wrote:
    Jeszcze inne opinie na ten temat?
    Moim zdaniem jak się stara bezowocnie rok czasu to najwyższa pora zacząc monitorowac owulację u gina,najlepiej znalezc takiego co się typowo zajmuje leczeniem bezpłodności.Ja głupia dwa lata straciłam zanim trafiłam do swojego gina z kliniki leczenia niepłodności w Białymstoku.Jak się okazało miałam wiele cykli bezowulacyjnych i tu był pies pogrzebany.Dostałam lek na stymulację owulacji i chodziłam na minitoringi ok 12 dc, potem badałam progesteron by potwierdzic czy owulka nastąpiła.Jak się okazało że pęcherzyki nie zawsze pękają to wprowadziliśmy zastrzyk ovitrelle ( po usg na którym gin stwierdzał ilośc i wielkośc pęcherzyków)i tak oto niedługo na świecie pojawi się moja dziecina :)Warto koniecznie warto chodzic się monitorowac i sprawdzac co się dzieje a nie tracic czas na bezowocne starania ( zwłaszcza u dziewczyn po 30tce takich jak ja ,kiedy czas goni ;)) Powodzonka !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2014, 11:34

    relgh371ssmqv4f3.png
  • słodka Przyjaciółka
    Postów: 109 159

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monitoring na NFZ czy prywatnie?

  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się, że raczej prywatnie, koszt w moim przypadku 40-50 zł ;/

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 23 listopada 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio lekarz mnie poinformował że zwykły gabinet ginekologiczny nie zajmuje się leczeniem niepłodności i monitoringiem, zrobila oczywiscie USG ale endometrium było zerowe wiec zaleciła monitoring prywatnie włączając leki oczywiście. Koszt u mnie 30 zł monitoring

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • kasia2903 Ekspertka
    Postów: 175 71

    Wysłany: 24 listopada 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jakiś słaby ten gabinet, chociaż by wnioskując po cenie... u mnie ostatnie 50zł..a tak to w granic 100-150 zł

    Gasie lubi tę wiadomość

    ciągłanadzieja
    ajnr79d.png[/url]
    w4sq0dw4gz8fxpcs.png

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 24 listopada 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mieszkam w Ełku (60 tys mieszkanców) region biedoty - woj. Warmińsko-Mazurskie. Lekarz bardzo dobra wśród naszych ełckich. Oczywiscie to cena samego jednego monitoringu który musi być min. 3 w cyklu. A w Olsztynie znajoma ma monitoring na NFZ...

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się zastanawiam czy komuś zdarzyła się sytuacja,że na obrazie usg nie było widać płynu w zatoce ani ciałka zółtego po owulacji??moja ginekolog twierdzi,że nie zawsze widać i an dzień dzisiejszy nie wie czy owulacja była czy nie :/dzis mój 17dc a niby owulacje miałabym ok 13dc-14dc.Ktoś doradzi ?

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 12 lipca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie. Chciałabym zacząć chodzić na monitoring owulacji ale pracuję od 6:00 do 13:00 a że dojeżdżam to o 14:00 jestem w domu. Jest jakaś różnica czy będę chodzić rano czy po południu? Wydaje mi się że nie ale wolę spytać. Nie mam możliwości wziąć teraz wolne w czasie urlopów i nie mam możliwości wyjść na chwile z pracy niestety a zależy mi żeby wykonać monitoring w tym bądź kolejnym cyklu.

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 13 lipca 2017, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam zazwyczaj po południu, ale zdarzyło się, też że byłam w sobotę, to wtedy rano :)

    Nie ma żadnej różnicy. Ja miałam monitoring co 2 dni robiony i był dobry przyrost, niezależnie od godziny monitoringu :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • izka123 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 14 lipca 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja też postanowiłam zapisać się na diagnostykę owulacji, ponieważ bardzo długo staraliśmy się z mężem o dziecko i niestety bezskutecznie. Dopiero w klinice Olmedical doktor Sławomir Olek wykonał diagnostykę i dzięki czemu dowiedzieliśmy się jaka była przyczyna naszych niepowodzeń. Dodatkowo zostało wdrożone odpowiednie leczenie i powiem wam, że w końcu usłyszeliśmy wspaniałą nowinę- zostaniemy rodzicami!

    Mała87, Nativip lubią tę wiadomość

  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 17 lipca 2022, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzieki temu zaszlam w ciazę. Monitoring byl w sumie podyktowany czym innym, a okazalo sie, ze pottafie miec owu w 9dniu cyklu ;)

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3433 1748

    Wysłany: 17 lipca 2022, 01:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy cyklu stymulowanym clo + ovitrelle jeżdżę na wizytę 3-5 dnia cyklu na ocenę czy nie ma torbieli. Później clo biorę od 5-9 dnia cyklu. Kolejny monitoring 13 dnia cyklu podglądamy jakie pecherzyki urosły i ile a zastrzyk w zależności od wielkości pęcherzyków. Kolejna wizyta 17 dnia cyklu czy pękły pecherzyki. Później dostaję duphaston i czekamy.

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx(brak 3 DS),NK 15,7% ⬆️
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    ❗️Starania zawieszone❗️
    Poronienia nawykowe🥺
    ➡️Immunologia ⬅️ w trakcie ⏳️
    Cross-match 33.2%
    Allo-mlr 37.3%
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 17 lipca 2022, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Ja przy cyklu stymulowanym clo + ovitrelle jeżdżę na wizytę 3-5 dnia cyklu na ocenę czy nie ma torbieli. Później clo biorę od 5-9 dnia cyklu. Kolejny monitoring 13 dnia cyklu podglądamy jakie pecherzyki urosły i ile a zastrzyk w zależności od wielkości pęcherzyków. Kolejna wizyta 17 dnia cyklu czy pękły pecherzyki. Później dostaję duphaston i czekamy.

    Patisonek, a jak długo się staracie i jakie badania robiłaś przed stymulacją?
    Ja właściwie tylko krzywą glukoza, TSH, LH, estradiol, FSH i prolaktynę i zastanawiam się czy nie za szybko ruszyłam z tą stymulacją i może trzeba było sprawdzić coś jeszcze?

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3433 1748

    Wysłany: 17 lipca 2022, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zasadzie to z pomocą lekarza gdzie były realne szanse to tak ok roku ale z przerwami bo w badaniach mi wyszła cukrzyca i mam poronienie za sobą w tym czasie. Badanie które zlecił mi docent na 1 wizycie to FSH,LH, testosteron, prolaktyna,TSH,DHEAS, insulina, glukoza, rozyczka IgG, kortyzol, Toxo IgG+ IgM, CMV IgG+ IgM plus u męża badanie nasienia. Po poronieniu też odrazu skierował mnie po 6 tyg na badania prolaktyny,tsh, przeciwciała antyfosfolidowe, badania na chlamydie, mycoplasme i uroplasme, posiew z szyjki, czas protrombinowy, APTT i tutaj już wyszły mi cyrki w posiewie między innymi grzyb I bakterie które mogły być przyczyną poronienia. U mnie ogólnie starania na samym początku były na cyklach naturalnych później mimo dobrych wyników okazało się że nie pękają mi pęcherzyki więc dostawałam ovitrelle. Jeden cykl zdarzyło się że nawet 2 zastrzyki i nadal nie pękły więc docent zdecydował że będziemy stymulować. Udało się w 1 cyklu ale w styczniu poroniłam. Teraz ten cykl podeszłam do 2 stymulacji i zobaczymy co czas przyniesie. Możesz zrobić sobie po 7 dniach od owulacji progesteron żeby zobaczyć czy nie masz niedoboru w II fazie cyklu a to ważny hormon przy utrzymaniu ciąży. A lekarz jakie badania zlecił?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2022, 21:22

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx(brak 3 DS),NK 15,7% ⬆️
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    ❗️Starania zawieszone❗️
    Poronienia nawykowe🥺
    ➡️Immunologia ⬅️ w trakcie ⏳️
    Cross-match 33.2%
    Allo-mlr 37.3%
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ