X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację ovulka mimo negatywnego testu
Odpowiedz

ovulka mimo negatywnego testu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 1 lutego 2013, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane
    potrzebuję pomocy, czy ktoś miał taki przypadek że tsty ovu cały czas wychodziły negatywne a mimo to ovu lub lekarz potwierdził owulacje?
    albo jeszcze lepiej któraś w ciąże zaszła z negatywnymi testami?
    proszę pomóźcie i wpiszcie swoje doświadczenia...bo nie wiem czy wogóle warto uźywać tych testów, czy one tylko na mnie nie działają?

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2013, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem na innym forum, dziewczyna używała testów, wychodziły negatywne, a temp wskazywała jednak na wystąpienie owu. U mnie w tym miesiacu niby były 2 kreski na tescie, jednak testowa była troszkę jaśniejsza od kontrolnej, czyli teoretycznie test negatywny, a owu potwierdzona przez USG.

    eulalijka, Beata lubią tę wiadomość

  • eulalijka Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 2 lutego 2013, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie rownież kreska testowa jaśniejsza od kontrolnej ale owulacja potwierdzona była na usg i skok temperatury po owulacji był

    Beata lubi tę wiadomość

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 2 lutego 2013, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny, czyli nie warto testować...

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Gunia Autorytet
    Postów: 670 2201

    Wysłany: 26 lutego 2013, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też juz myślałam, że nie warto, tylko się denerwowałąm niepotrzebnie. Ale dziś troszkę inaczej to odczułam. Poprzedni cykl - owu w 12 dniu. Całkiem za wcześnie,ale ok. Teraz - poprzednie 4 dni testy całkowicie negatywne, już się martwiłam, dziś (14dc) na teście jaśna kreska, jaśniejsza od kontrolnej, ale jest! Rozluźniłam się, nawet jak się okaże, że owulacji nie będę miała w ogóle to chociaż dziś mam samopoczucie lepsze.

    ... 21 cykl na Ovu. A w dupę z tym...
  • martula Ekspertka
    Postów: 143 100

    Wysłany: 27 lutego 2013, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj przeczytałam na innym forum instrukcję do testów. Wynik pozytywny testu opisano w ten sposób: kreska testowa albo ciemniejsza, albo o tym samym nasyceniu, ewentualnie delikatnie jaśniejsza. W tym miesiącu zaczęłam robić testy dużo wcześniej, aby sprawdzić ich skuteczność. Pierwsze dwa - brak kreski testowej, potem dwa testy z bladą krechą T, a następnie test z krechą nieco jaśniejszą od kontrolnej. Na drugi i trzeci dzień krechy testowe coraz jaśniejsze. Zgodnie z powyższą zasadą spojrzałam na moje testy "łagodniejszym okiem" i test z delikatnie jaśniejszą od kontrolnej kreską uznałam za test pozytywny.

    Beata, Tova33, Pachirka lubią tę wiadomość

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 10 marca 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyna z innego forum robila testy owulacyjne zgodnie z instrukcja i zawsze kreska testowa jasniejsza od kontrolnej i w tym cyklu co testowala zafasolkowala:D

    Beata, K.a.s.i.a lubią tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 22 marca 2013, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, to kopia z działu pytania i odpowiedzi. Mi testy ciągle wychodziły negatywne, a temepratura i śluz wskazywały na owulację, więc szukałam odpowiedzi. Może u Was to też kwestia godziny badania. ja bez sensu robiłam rano.

    Czy testy owulacyjne są wiarygodnym źródłem potwierdzenia wystąpienia owulacji?

    Nie. Powszechnie dostępne testy owulacyjne (testy LH, elektroniczne monitory, mikroskopy śliny) mogą być bardzo skuteczne w wykrywaniu dni płodnych, ale nie są w stanie stwierdzić czy do owulacji faktycznie doszło. Nie potwierdzają one bowiem wystąpienia owulacji, lecz informują tylko, że ciało przygotowuje się do niej. Testy te wykrywają w ciele kobiety wzrost poziomu hormonu LH, czyli rozpoznają nadchodzącą owulację, a nie jej występowanie. Niekoniecznie jednak wysoki poziom hormonu LH oznacza, że do owulacji dojdzie. W wyjątkowych sytuacjach zdarza się bowiem, że organizm przygotowuje się do owulacji (produkuje hormony, które powodują pojawienie się oznak płodności
    tj. płodnego śluzu, płodnej pozycji szyjki macicy, bądź pozytywnego wyniku testu owulacyjnego) lecz w ostateczności do owulacji nie dochodzi (np. z powodu stresu czy choroby). W takiej sytuacji tylko pomiar temperatury wykaże, że do owulacji nie doszło (jajeczko nie zostanie uwolnione, progesteron nie zacznie działać i temperatura ciała nie wzrośnie). Dlatego też, jeśli chcesz mieć pewność, że owulacja faktycznie wystąpiła, nawet jeśli robisz testy owulacyjne postaraj się również mierzyć temperaturę (Czy temperatura jest wiarygodnym źródłem potwierdzenia wystąpienia owulacji?).


    Furia lubi tę wiadomość

    relgh371zv6v421k.png
  • Magda1 Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 31 października 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też testy wyszły wszystkie negatywne

  • Pyratka4 Autorytet
    Postów: 428 397

    Wysłany: 31 października 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja we wtorek miałam monitoring. PĘCHERZYK ponad 24mm. Gin mówił ze tuż przed peknieciem jest. Test tego dnia negatywny. w środę silny ból owulavyjny. Druga kreska na teście jasna czyli teoretycznie negatywny. W czwartek na usg widoczne ciałko żółte czyli po juz owulacji

    Karoola lubi tę wiadomość

    2016- cykle w większości bezowulacyjne. 6cs, 3 cykl z CLO - szczęśliwy! 9.01.2017 - II KRESECZKI

    9.2017 - Synuś
    5.2018 - start! starania o drugiego Szkodnika :)
    3.11.2018 - poronienie samoistne
    2.2019 - powtórka "z rozrywki" :(
    Owulacja jest, ciąży dalej brak :(
    17.12 (10dpo) - Beta Hcg - 20mIU 😬
    19.12 - 48mIU 💙
    21.12 - 109mIU/mI
    23.12 - 196mIU/ml
    27.12 - 1229 mIU/ml ♥️
    f2w3flw12t1gpt6d.png
  • sagusa Debiutantka
    Postów: 7 4

    Wysłany: 6 listopada 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Też mam problem z testami. Zgodnie z instrukcją testu wyniki wychodziły negatywne. Tylko w jeden wieczór pokazała się blada kreska testowa a następnie tylko kontrolna. Testy robiłam o stałej porze. Używam tanich paskowych z Allegro. Poza tym temperatura skoczyła także niby owulacja była, tylko śluz był dziwny taki mleczny wodnisty i strasznie dużo go było. Typowy rozciągliwy miałam od razu po miesiączce. Nie wiem o co chodzi.

  • MavisDracula Ekspertka
    Postów: 225 98

    Wysłany: 6 listopada 2016, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się tyle negeatywnych opinii naczytałam o testach ovu z allegro, że zalowalam ze je kupilam. No ale skoro kupiłam to testowałam i u mnie dziś testy pozytywne, śluz mega płodny jest, więc nadzieje że owulka wystąpi też jest:-)

    Piotr 29.08.2015r.
    Dominika 31.08.2017r.

    Mam Was- mam wszystko.

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 7 listopada 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w tym miesiącu podeszłam do testów bardzo skrupulatnie ale że zapomniałam termometra, a jestem na wakacjach, zdaje sie tylko na test. Nawet śluz jest teraz dla mnie niewiarygodny bo jak sie współżyje często to cały czas wyglada na płodny. Kupiłam jakieś bardziej wypasione testy i zobaczymy co z tego wyjdzie :) powodzenia w testach !!

  • Destiny80 Autorytet
    Postów: 310 134

    Wysłany: 26 listopada 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.Ja również używam testów ale z Ebaya i od 2 cykli negatywne.Kiesyś czułam owulację,ale już nie czuję.Brałam Clo 2 miesiące i też tegatywne.Teraz zioła O.Sroki i też negatyw.Ale temperatura czwarty dzień na poziomie 37 stopni.Sama nie wiem co myśleć.W styczniu będę w PL to zrobie monitoring.

    Konktretne starania od 2015
    2 wczesne straty
    2017 In Vitro -niestety bez skutku
    AMH -1
    2018 In Vitro KD klapa:(
    2019 Badanie gdzie leży problem..
    Kir AA totalny brak kirów implantacyjnych
    Komórki nk
    Mąż Hla C C1
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ