X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację poziom LH a testy owulacyjne
Odpowiedz

poziom LH a testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • zefira Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam
    postanowiłam założyć oddzielny temat odnośnie wysokości stężenia poziomu LH z tego co siebie zauważyłam mam już 5 dzień pozytywny test co tym myślicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem ja miałam pozytywny test pierwszy raz a owu nie było wiec dla mnie to sciema

    olcia77 lubi tę wiadomość

  • oczekuje Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 18 czerwca 2013, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie za to juz 9 dzien pozytywny test...podobno moga byc problemy z hormonami i moze tak pokazywac ale u siebie nie badalam ich jeszcze wiec nie wim dokladnie dlaczego tak sie dzieje.

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na pewno te wszystkie testy były pozytywne? Tzn aby uznać test za pozytywny to druga kreska musi być przynajmniej tak mocna jak kontrolna bądź ciemniejsza.

    Martuś86, PrimaSort lubią tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 25 czerwca 2013, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie testy owulacyjne mniej więcej zbiegły się z owu, które też w tym czasie potwierdziło usg.
    Kupowałam testy droższe apteczne, nie te z allegro.
    Stosowałam je przez dwa miesiące, a teraz jestem w 6 tygodniu ciąży, więc coś w tych testach jest, chyba jednak :-)

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Merlinka Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 1 lipca 2013, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam też czwarty dzień z rzędu pozytywny test owulacyjny? a mniej więcej w cyklu ile razy (w sensie ile dni) jest takich, w których wychodzi pozytywny test na LH?

    bfd5994f3ec9968adfc577a88c45e8be.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 1 lipca 2013, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W instrukcji testów LH jest napisane, że pod uwagę bierze się tylko pierwszy pozytywny test.

    sylwiaśta159, zaklinaczarownica lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2013, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię testy (z apteki) od kilku miesięcy i max 3 wychodzą pozytywne. Z tym że zawsze też mam ból jajników, więc w sumie wiem mniej więcej kiedy jest ovu i testy to potwierdzają.
    Testy wskazują że ovu może wystąpić do 36h od pierwszego pozytywnego - jeśli wcześniejsze były negatywne. na początku sama musiałam się przekonać jak działa, teraz tylko potwierdzam.
    W sumie i tak u mnie to nie mam sensu, no ale jeszcze zostały, to wykorzystam.

  • Merlinka Debiutantka
    Postów: 15 4

    Wysłany: 2 lipca 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:
    W instrukcji testów LH jest napisane, że pod uwagę bierze się tylko pierwszy pozytywny test.

    Acha, w moich nie było instrukcji (kupiłam na allegro), było tylko jak intrpretować wyniki (chodzi mi o kolory kresek).

    Ale w sumie dzisiaj też zrobiłam i znów wynik pozytywny i mimo wszystko wydaje mi się to dość dziwne, że skoro jest wysoki poziom LH który jest widoczny na testach to mimo wszystko po owulacji powinien opaść a nie wykazywać przez kolejnych kilka dni, w związku z czym nie wiadomo do tej pory kiedy dokładnie nastąpiła owulacja (ale liczę 2/3 dzień o pierwszego pozytywnego wyniku).

    Czyli jakbyście zerknęły na mój wykresik, to rozumiem że w dniach w których współżyłam mam szanse na zajście?

    bfd5994f3ec9968adfc577a88c45e8be.png
  • Evelineq Ekspertka
    Postów: 218 667

    Wysłany: 5 lipca 2013, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie testów to wszystko sie tutaj zgadza, tylko, że one nie wskazują że owulacja "właśnie" ma miejsce, tylko że "może" wystąpić w ok 24-36 h , to trzeba brac pod uwagę... jeśli test jest pozytywny czyli obie kreski sa takie same lub testowa jest mocniejsza i grubsza od kontrolnej to test jest pozytywny... Reasumując pozytywny test może być, a owu nie musi wystąpić, jedynie MOŻE :)
    Odnośnie tego ile testów może wyjść pozytywnych ? na pewno kwestia indywidualna, przeciez owulacja nie występuje w stałym dniu cyklu , kwestia też odpowiedniej interpretacji , ale nawet na testach allegrowych u mnie jeden był bardzo pozytywny tzn. kreska testowa grubsza i mocniejsza od testowej, w następnym dniu już obie takie same, czyli można uznac za pozytywny, ale jak juz bylo wspomniane , za pozytywny uznajemy pierwszy test :) Poziom LH zanika stopniowo tak samo jak i wzrasta , stąd możliwośc że pozytywny wynik utrzyma się przez 2-3 dni ale nie wiecej ... w sumie nie miałam cienia wątpliwości w analizie swoich testów , ale pomocna jest galeria testów owulacyjnych :)

    vanessa, Lilith lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2013, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jak myślicie czy poziom LH z krwi jest bardziej wiarygodny ? Z testów mi nic nigdy nie wychodzi a jak zrobiłam z krwi w 12 dc to wyszło 65 miu/ml. (niby w normie na fazie owulacji ). Czyli że owulacja w tym dniu nastąpi czy w następnym? czy ten wynik nic nie mówi ciekawego :) ? Lekarz mi nic nie powiedział konkretnego.

    aknis lubi tę wiadomość

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 27 sierpnia 2013, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malena, wydaje mi się, że bardziej wiarygodne byłoby robienie takiego testu z krwi przez kilka dni z rzędu, bo wtedy mogłabyś zaobserwować pik LH - ale wiadomo, że to niestety większe koszty :/ a taki pojedynczy wynik odniesiony do norm to chyba tylko orientacyjną informację daje. Ale w sumie tak tylko głośno myślę, może się mylę.

    dodinka lubi tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 października 2013, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja mam z kolei odwrotny problem, na monitoringu pęcherzyk 18 mm a od 3 dni testy wychodzą negatywnie, czy to znaczy, że owu nie będzie? Mam te testy a allegro, nie wiem czy można im wierzyć

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 25 października 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy raz w tym cyklu robilam testy.
    Robilam od 6 dc bo chcialam ustalic czy owu moze wystapic u mnie wczesniej niz zakladam (i tak tez prawdopodobnie bylo)
    Wyszly mi tylko dwa pozytywne (w 12 i 13 dc) wiec mysle ze daly wiarygodny obraz :)
    A czy efekty staran beda zobaczymy na poczatku przyszlego mies :)
    Dodam ze testy kupowalam na ebay'u :)

    Gagarek lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 października 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55 to znaczy, że była owu 12, 13 dc czy zakładałaś, że jeszcze wcześniej?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 25 października 2013, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, a u mnie zupełnie odwrotna sytuacja, jak spojrzycie na mój wykres to zobaczycie że mam ciągle negatywne


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 25 października 2013, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byla 12 / 13 bo czulam to tez po jajniczku :P
    A of wyznaczyl na 15 dc a jeszcze inne "kalendarze dni plodnych" na koniec przyszlego tyg :P

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 października 2013, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Martuśka, ja mam to samo, robię od kilku dni i ciągle nic mimo że we wtorek pęcherzyk miał już 16 mm. Płodny śluz jest, szyjka wysoko a LH brak, boję się, że to może być LUF. Martuśka a byłaś na monitoringu?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 25 października 2013, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55 owu często zaznacza wraz ze skokiem temperatury, a tak naprawdę wzrost może być nawet 3 dni po owulacji

    vanessa lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 26 października 2013, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie z ta temp to wogole jakas masakra :P
    Co prawda nie mierze od poczatku cyklu ale same gory i doliny przez te kilka dni :) chyba termometr mam zly czy cus :)

    dojrzała lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ