X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Śluz płodny
Odpowiedz

Śluz płodny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kisieńka Ekspertka
    Postów: 230 102

    Wysłany: 16 października 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    holusha wrote:
    Witajcie dziewczyny
    jestem tu nowa i mam pytanie odnośnie ziół, o których piszecie: "baby and mama med". Którą wersję najlepiej?? Cykle mam raczej regularne, więc ta opcja wydaje mi się bez sensu, ale pozostałe...?? Mężuś przebadany, mógłby obdzielić jeszcze dwóch facetów, ja za to jestem mega spięta, nastawiona tylko na ciążę, libido średnio ostatnio, łykam duphaston.
    Podpowiedzcie proszę. A może coś innego?
    Z góry dzięki :)

    Ja myślę, że dobrze jest się odprężyć przede wszystkim. Jeśli chodzi o zioła, to ja pije Płodność fazę 1 i 2 i przeżuciłam się na Femibion, a do tego możesz jeszcze Relaks i Przyjemność wieczorem, bo to Ci chyba najbardziej potrzebne - relaks

    Baś lubi tę wiadomość

    5ckczlo8xuk7m6f0.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 1 listopada 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziewczyny a ile dni przed owulacją tak mniej więcej występuje u Was śluz płodny? ja nigdy NIGDY nie miałam śluzu płodnego ale w tym cyklu brałam olej z wiesiołka+witaminę B6 i stał się CUD, ciągnie się ze mnie "jajko" jak to się mówi.. od 11 dc. i chciałam zacząć działać bo się mega nakręciłam, że w końcu i u mnie ten śluz się pojawił ale teraz doczytałam, że to wcale nie jest znak, że występuje owulacja...

  • Zaczarowana917 Znajoma
    Postów: 30 2

    Wysłany: 1 listopada 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar, u mnie śluz płodny występuje około 5 dni przed owulacją. Owulację mam zazwyczaj w przedziale 15-18 dc. Ale czy aby ona rzeczywiście wystąpiła to mierzę temp. bo sam śluz jest tylko objawem, że ciało przygotowuje się do owulacji, a w rzeczywistości może jej wcale nie być.

    „Cudownie byłoby czasem móc zamienić myśli w rzeczywistość ''


    ...... Wierzę, że kiedyś się uda......
  • zazu23l Ekspertka
    Postów: 175 64

    Wysłany: 1 listopada 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holusha...skoro cykle masz 27-29 dni,to owulacja przypada ok 13-15dc,a wiec bole w 8dc moga swiadczyc np o jajeczkowaniu,Teraz masz 15dc(?) to termin ewent.owulacji.A jakie teraz masz objawy?

    zazu23l
    ISKIERKA 05.12.2013 [*] 8tc
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 4 listopada 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie trzeba by zrobić test owulacyjny, albo w ogóle monnitoring, ale to chyba jak juz się ma sporo kasy - tak myślę

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 1 listopada 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Jakie dawki witaminy B6 bierzecie na poprawienie jakości śluzu?

    gannkw7i858ouu0g.png
  • ana-83 Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 24 listopada 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłany: Dzisiaj, 12:38
    Cytuj | Edytuj | Zgłoś

    Witajcie Dziewczyny! Nie było mnie tu kilka miesięcy, ale sama odpuściłam zaglądanie tu by z każdym miesiącem się nie nakręcać, że może teraz się udało. Chciałam Wam na swoim przykładzie pokazać i dać nadzieję, że naprawdę warto próbować wszelkiej suplementacji zanim powiemy sobie dość bądź zdecydujemy się na inseminację / in vitro.
    Starliśmy się z partnerem przez prawie rok. Wielokrotne monitoringi cykli (wykazywały, iż do owulacji dochodzi prawie zawsze, jajeczko też osiągało przeważnie właściwe rozmiary) - niestety nie udawało się. Mój doktor - zasugerował byśmy spróbowali z zastrzykiem Ovitrell - i tak dwukrotne próby znów nie przyniosły ciąży. Dostałam skierowanie na HSG - wynik badania: jajowody drożne. Kolejne próby w tym jedna z Ovitrell - bezskuteczne. Lekarz rozłożył ręce - mówi do mnie, że przypadki takie jak mój są najtrudniejsze bo niby wszystko gra, a nie zaskakuje... :/ zatem co dalej? Sugestia badania na wrogość śluzu - HA! i tu dziewczyny uważajcie. Proszę Was o to. Większość z nas i zaciążonych i staraczek gdyby zrobiła przed ciążą to badanie to bardzo prawdopodobne iż wynik byłby pozytywny, czyli stwierdzona wrogość śluzu. Dlaczego? Na wrogość śluzu może mieć wpływ najdrobniejsza infekcja. Ale taki wynik dla kobiety która bezskutecznie się stara jest wynikiem wiarygodnym. I co dalej? Załamka. Inseminacja, in vitro....
    Ja byłam zdesperowana na dziecko bardzo, mam też swoje lata już, a poza tym czułam niesamowity zew bycia mamą :-) Podjełam jednak decyzje by z tym badaniem się wstrzymać, dac sobie 3 miesiące (wrzesień, październik, listopad) na podreperowanie ewentualnej kiepskości śluzu ;-)
    To co teraz napiszę może Wam się wydać wariactwem ale w moim przypadku - skutecznym, gdyż obecnie jestem w 5tc naturalnie poczętej.
    Zmieniłam diete - nie jestem i nigdy nie była łakomczuchem, jadłam raczej rozsądnie i z umiarem. Odczuwałam ciągłe zmęczenie, wypadanie włosów. I kiedyś moja przyjaciółka powiedziała mi bym zastosowała dietę odkwaszającą organizm (gdyby Was to zainteresowało to pytajcie - teraz nie chce się rozpisywać), a dieta ta tez może mieć pozytywny wpływ na ewentualne zaciążenie. Kolejna sprawa - w kwestii śluzu - na ilość śluzu każdego w tym również płodnego, którego miałam niewiele zalecany jest (nieoficjalnie) syropek typu Guajazyl (ja przed owulacją piłam go butelkami), dodatkowo parzone siemię lniane (wypijałam je raz dziennie), magnez t z wit.B6 (również ma wpływ na jakość i ilość śluzu), witaminy Fertil Care - dla przyszłych mam (w aptekach są dostępne również inne witaminy tego rodzaju) oraz tzw. sztuczny śluz płodny - nie pamiętam teraz nazwy bo z pracy do Was piszę O:-)

  • aniabela Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 30 listopada 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tez występuje śluz płodny kilka razy w ciągu cyklu i ciężo mi wywnioskowac który jest tym owulacyjnym bo nic mnie nie boli. czy to znak ze nie mam owulacji?

  • ana-83 Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 30 listopada 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniabela moze warto zrobić monitoring

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na śluz pomógł olej z wiesiołka. Jestem zdziwiona bo ja z tych suchych, co prawda ja nie miewam owulacji, dni płodnych i w ogóle bez leków mój organizm nie funkcjonuje ale wieczne używanie żeli staje się męczące i spróbowałam z wiesiołkiem - biorę od miesiąca i w końcu mam śluz! Może nie jest to jakiś szał ale w końcu JEST! Gujazyl też piłam w cyklu stymulowanym, butelkę dziennie :P ale nie pomógł.

    Ana zaintrygowałaś mnie tą dietą... Jestem teraz w trakcie zmiany bo nie uprawiam już tyle sportu więc zmniejszam węglowodany, zwiększam tłuszcz i białko ale chętnie dowiem się czegoś nowego :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • ana-83 Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD, jadłam:
    pieczywa ciemne, najlepiej lniane lub słonecznikowe, wszystko z soi, w tym także mleko sojowe, ziarna słonecznika, orzechy, tofu, humus, papryka, rzodkiewka, warzywa zielone, rosliny strączkowe, wszelkie kasze, łosoś, tuńczyk, jeśli kawa to tylko zbożowa, imbir, swiezy sok z grapefruitow, woda, woda i jeszcze raz woda

    odstawiłam - produkty mleczne, w tym również sery miękkie i jaja, jasne pieczywo, wszelkie słodycze (ja zastapilam ochote na słodkie mieszanka studencka ;-)), mieso czerwone, alkohole (wino, piwo, no ale cięższe alkohole tym bardziej), kawę.

    To tak z grubsza tyle. Ja stosowałam tę dietę jakieś 3 miesiące, ale wystarcza dieta dwutygodniowa, a następnie dobrze byłoby pewne nawyki utrzymać np. ciemne pieczywo i ograniczenie słodyczy, ale tak czy inaczej ja w trackie tej diety czułam się super, miałam mega zastrzyk energii i przestalam być ciagle senna.
    Naprawde polecam Dziewczyny tę dietę bo zakwaszeie organizmu ma naprawdę ogromny negatywny wpływ na nasza plodnosc. Cos o tym wiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2016, 15:36

  • Kamelkowo Ekspertka
    Postów: 215 82

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Mam pytanie czy też śluz typowo płodny przezroczysty i rozciągłości jak białko Surowego jaja musi być zawsze dobrze widoczny? Ja mam raczej uczucie takiej dużej mokrosci ale takiego śluzu nie widzę :/

    3cs
    8deab571c61f556e5e730311273870f6.png
  • kociaczek280 Koleżanka
    Postów: 31 0

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, otóż mam śluz bardzo rozciągliwy i przezroczysty ale tylko przy szyjce. Na zewnątrz totalna suchość... Czy mam wliczyć ten śluz jako typowo płodny czy przy szyjce nie liczy się tak jak na zewnątrz??

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ