X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację sok grejpfrutowy-ciekawostka
Odpowiedz

sok grejpfrutowy-ciekawostka

Oceń ten wątek:
  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 1 lutego 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyzwanie podjęte ;)

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pomogła woda, rzeczywiście śluz jest ciut lepszy. Z sokiem trzeba ostrożnie gdy bierzemy jakikolwiek lek ponieważ w najgorszym przypadku może działać jak trucizna. Jesli popijemy nim lek powoduje ze jego dawka sie zwieksza w organizmie.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 8 października 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy jest jakaś różnica pomiędzy sokiem a całym owocem?

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 9 października 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    z sokiem z grejpfruta powinny uważać osoby z nadmiarem estrogenów, gdyż zwiększa ich ilość, a estrogeny są przyczyną wielu kobiecych schorzeń. Nawet w ulotce leku hormonalnego, który stosowałam, było sugerowane, żeby unikać tych owoców. Ale zgadzam się, że na organizm mają wpływ nie kwasotwórczy - tylko zasadotwórczy :)

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Kala7777 Nowa
    Postów: 5 5

    Wysłany: 15 listopada 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarka kazała pić sok z grejpfrutów i marchwi. Nie mówiła w jakich ilościach. Ponadto wiesiołek i syrop Guajazyl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2014, 18:25

    Kala
    aa05e126b2163123b1e696840538af1e.png
  • Ewosińska Ekspertka
    Postów: 241 103

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na śluz świetnie podziałał na mnie wiesiołek, guajazyl, sięmię lniane(dla mnie w ogóle siemię to cud-działa na wszystko), ale dopiero jak to wszystko wspomogłam piciem dużej ilości wody, to śluz po prostu był piękny!Dużo, mega dużo piękniego płodnego śluzu!

    " Bóg nie wysyła nas na pole bitwy bez potrzebnego nam sprzętu"
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przy endometriozie niestety nie mogę spożywa grejfrutów bo są wspomagają produkcje estrogenów.

    pytanie - po co wyciskać sok z grejfruta jak można po prostu zjeść grejfruta ? O.O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 20:43

    sylwiunia lubi tę wiadomość

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to od dziś woda i grapefriut ;-)

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 15 lutego 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moj ginekolog powiedzial, ze cytrusy zwlaszcza greyfrut moze powodowac wrogosc sluzu dla plemniczkow, podobnie z sokami:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2015, 19:39

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 5 marca 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od ponad miesiąca piłam codziennie świeżo wyciśnięty sok z grejpfruta różowego (jakieś 250-300 ml). Efekt był, nie powiem. Owulacja wystąpiła jakieś 6 dni wcześniej, a miałam problem z późną owulacją. Brałam też w tym czasie kwasy omega 3, olej lniany, wiesiołek i len mielony. Sądzę jednak, że to grejpfrut zadział ze względu na działanie wspomagające estrogeny. Jednak po tym czasie musiałam odstawić ponieważ w okolicach węzłów chłonnych (szyja, pachy), twarz i po wewnętrznej stronie rąk i nóg pojawiła mi się jakaś wysypka - małe swędzące krostki. Gdy nie pije jest już lepiej. Jak widać - co za dużo to nie zdrowo.

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • SurfGirl Koleżanka
    Postów: 77 15

    Wysłany: 5 stycznia 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odświeżam wątek ;) Ja jadłam 1 grejpfruta niemal codziennie w tym cyklu i jak zazwyczaj objawy owu zaczynały się 17 dc i ovu ok 20 tak w tym obj zaczęły się w 12 :O Oby pomogło ;) I mam troszkę więcej śluzu niż w poprzednim cyklu. Teraz mam 14 dzień i tylko troszkę śluzu, ale jajniki szaleją. Zobaczymy czy będzie ovu. Pojutrze lub w następny wtorek idę do gina i usg pokaże czy pękł jakiś skubaniec ;)

    Buziaki i miłego starania się :*
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flawonoidy zawarte w soku grejpfrutowym hamują metabolizm niektórych leków, czym zwiększają ich stężenie we krwi, co może skutkować nasileniem się działań niepożądanych. Można go pić, ale w co najmniej 6-8h odstępie po zażyciu leków:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • IZA92 Autorytet
    Postów: 457 255

    Wysłany: 14 marca 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, że jadłam całego grapefruita codziennie od okresu do owulacji, (oraz inne pyszności - opisane w pamiętniku na fioletowej stronie) i owu była szybciej i czułam ból owulacyjny :) Dodam, że zakończyło się dwoma kreseczkami :)

    Emilka <3
    36t+2d 2879 gram
    w57v9jcgwb123pts.png
    hchy9jcgie5ahekl.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba zaczne konsumpcje grejpfruta :) w koncu zjedzenie go to prawie tak samo jak wypicie :) zaczne od kolejnego cyklu :)

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ