X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację spadek temp przed owulacja?
Odpowiedz

spadek temp przed owulacja?

Oceń ten wątek:
  • Gagarek Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 dni później, spadki, skoki, owu nie wyznaczone. Czuje dziwne pulsowanie w macicy.
    Chyba więcej jest tego nakręcania się niż realnych objawów. Sama nie wiem :(

  • Doma90 Autorytet
    Postów: 724 222

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gagarek kciuki! :) Serduszkujcie, uda się!

    U mnie dziś spadek temperatury z 36,33 do 36,19.
    Liczę, że jutro w końcu skoczy, bo dziś 17dc.

    Gagarek lubi tę wiadomość

  • Gagarek Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eeech. U mnie zygzaki
    Biorę Niedźwiedzia w obroty, bo może dzisiejszy spadek oznacza, że jajko w natarciu :)

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 17 lutego 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dołączę z pytaniem. . Od początku , z mężem staramy się ok. 2 lata (nie licząc przerw , tego jak był na wyjeździe ) , moje cykle są nieregularne ale odkąd biorę ovarin (na poprawę jajeczkowania ) moje cykle trwają 35 dni więc to spory sukces. Teraz miałam zapalenie płuc i niestety blisko terminu owulacji przez co pewnie się przesunela (teraz przeważnie jest między 22 a 23 dc) dziś mam 27 dc a temperatura spada cały czas, popatrzcie http://enpr.pl/9160 już nie mam pomysłu przez co... miałam nadzieję ze dziś będzie skok a tu dupa... jeszcze niżej jest...

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • chicken Autorytet
    Postów: 444 212

    Wysłany: 17 lutego 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu mierze temperatury termomentrm elektronicznym w ustach i w sumi zaluje, bo mam wrazenie ze ten termometr slabo mierzy tempki.
    kupilam microlife owulacyjny

    Chyba, ze lepiej to robic w pochwie zeby temperatury byly bardziej adekwatne...

    geeky-2017-12-12.jpg
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 22 lutego 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuteczka1337 wrote:
    Ja bym na Twoim miejscu nie traciła dnia bo potem bym żałowała ze akurat tego dnia się nie kochałam :) tez gdzieś to słyszałam że najlepiej co drugi dzień bo plemniki żyją chyba do 3 w kobiecie :)
    Plemniki żyją od 3-5 dni

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 25 lutego 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możecie mi podpowiedzieć, czy , patrząc na mój wykres możecie stwierdzić, że to cykl bezowulacyjny? wydaje mi się, że owu była, a OF dyskretnie milczy w tej kwestii. Zerknijcie, proszę, na te moje tempki i całą resztę, prosze proszę :)

    belldandy lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Czy moglybyscie zerknąć na mój wykres. To mój pierwszy cykl gdzie wszystko sprawdzam i mierze wszystko. Chciałabym się dowiedzieć kiedy mniej więcej mam owulacje. Czy myślicie że już była czy będzie. Cykle mam 26-27 dniowe. Testy owulacyjne były robione wieczorem. Od 2-3 dni pobolewa mnie podbrzusze i jajniki

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 27 lutego 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako, że dopiero zaczynam z testami owu, mierzeniem tempki i obserwacji swojego ciała mam pytanie, bo przyznam, że trochę się gubię.
    Jak to jest z tą tempką?
    Czy jeśli test owu jest pozytywny to tempka wzrasta czy spada?
    Test owu pozytywny oznacza, że za chwilę będzie owulacja i zaczynamy starania?

    mkwia
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 28 lutego 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83, w dniu owu może być spadek, a potem gwałtowny wzrost temperatury - ten słynny "skok" :). Owulacji można się spodziewać dzień, dwa albo trzy od czasu zrobienia pierwszego pozytywnego testu owu (ważne, żeby kreska testowa była co najmniej tak samo wyraźna jak kontrolna).

    Ika83 lubi tę wiadomość

  • Ketka88 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 28 lutego 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co myślicie? Na pierwszym teście kreska wyszła mi taka sama jak kontrolna do tego zrobiłam jeszcze clearblue i też pojawiła się buźka uznałam za pozytyw. Na drugi dzień zrobiłam znowu i wyszły mega grube aż bordowe obydwie krechy mocniejsze niż wczoraj. 3 dnia takie same jak pierwszego. Później negatywy. Czy mam uznać z pierwszego dnia czy drugiego? Bo drugiego mocniejsze. Sama nie wiem

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 28 lutego 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    golonat wrote:
    Ika83, w dniu owu może być spadek, a potem gwałtowny wzrost temperatury - ten słynny "skok" :). Owulacji można się spodziewać dzień, dwa albo trzy od czasu zrobienia pierwszego pozytywnego testu owu (ważne, żeby kreska testowa była co najmniej tak samo wyraźna jak kontrolna).

    A spójrz proszę na moj wykres ( poprzedni cykl) test owulacyjny dodatni był 23dc. Czyli mialam zacząć sie starać od 23 dc dziennie przez około np. 4 dni ?

    bd6696ae03a2be4b824cbb5649e26721.png

    mkwia
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 1 marca 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie to nie do końca tak, bo do zapłodnienia może dojść przed owulacją i w trakcie, a po nie. Czyli najlepiej bzykać się dwa-trzy dni przed pozytywnym testem owu, w dniu i dzień-dwa po (bo owulacja może być najpóźniej dwa dni po pozytywnym teście, nie w momencie jego robienia, pik lh jest PRZED owulacją), tyle że ciężko przewidzieć, że za trzy dni Ci wyjdzie test pozytywny ;). Ponoć żeby jakość nasienia była lepsza, nie zaleca się codziennego współżycia, żeby nie "osłabiać" plemników. Najlepiej to cały cykl co 2-3 dni próbować, w ten sposób mała szansa na przegapienie właściwego dnia ;) Długo się już staracie o dziecko?

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    golonat wrote:
    No właśnie to nie do końca tak, bo do zapłodnienia może dojść przed owulacją i w trakcie, a po nie. Czyli najlepiej bzykać się dwa-trzy dni przed pozytywnym testem owu, w dniu i dzień-dwa po (bo owulacja może być najpóźniej dwa dni po pozytywnym teście, nie w momencie jego robienia, pik lh jest PRZED owulacją), tyle że ciężko przewidzieć, że za trzy dni Ci wyjdzie test pozytywny ;). Ponoć żeby jakość nasienia była lepsza, nie zaleca się codziennego współżycia, żeby nie "osłabiać" plemników. Najlepiej to cały cykl co 2-3 dni próbować, w ten sposób mała szansa na przegapienie właściwego dnia ;) Długo się już staracie o dziecko?

    Golonat nie. Nie długo. Teraz będzie drugi cykl. Odstawiłam tabelki w styczniu i cykl trwał 39dni. Teraz mam nadzieje , ze będzie tylko lepiej. Ogólnie w tym roku stuknie mi 35 lat wiec juz czas na mnie :) bardzo chce byc mamą. Mierze tempke, robie testy ovu, ale mam problem z rozpoznaniem szyjki:) nie umiem tego rozgryźć:) Kiedy jesy wysoko , A kiedy nisko:) dla mnie to czarna magia :)
    Wysoko to znaczy jak łatwo da się ja wyczuć ?
    No i ta twardość jej. To też jest trudno . Nie mówiąc już o otwarciu czy zamknięciu:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2018, 13:06

    mkwia
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 1 marca 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, ja mam z szyjką taki sam problem :D. Nie mam zielonego pojęcia, jak to wyczuć. Mało tego, ile bym sobie nie "gmerała", to w ogóle nie potrafię namierzyć szyjki, ani otwartej ani zamkniętej :D. Ale mam ją na pewno, bo już mam dzieci i właśnie z powodu szyjki, która się nie chciała skracać i otwierać miałam dwie cesarki :/ (znaczy pośrednio) - czyli szyjkę mam na pewno hahaha :D. Jak patrzyłam w necie jak to wygląda, na zdjęciach, to w ogóle nie wiem jak to do siebie odnieść. Mój mąż mówi, że on by to mógł nawet próbować obserwować u mnie, ale bez wziernika się nie podejmuje, a ja chyba jeszcze nie doszłam do takiego etapu, żeby "aż tak" ;).
    Czyli to będzie Twoja pierwsza ciąża? Trzymam kciuki! Te obserwacje są fajne, bo dają jakąś taką niesamowitą świadomość swojego ciała i mechanizmów, które nim rządzą. Ja się przez tyle lat starań (o pierwsze dziecko się staraliśmy dobre 3 lata) nie dowiedziałam o sobie co w trakcie tych ostatnich pomiarów. Będzie dobrze :).

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 1 marca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    golonat wrote:
    Hehe, ja mam z szyjką taki sam problem :D. Nie mam zielonego pojęcia, jak to wyczuć. Mało tego, ile bym sobie nie "gmerała", to w ogóle nie potrafię namierzyć szyjki, ani otwartej ani zamkniętej :D. Ale mam ją na pewno, bo już mam dzieci i właśnie z powodu szyjki, która się nie chciała skracać i otwierać miałam dwie cesarki :/ (znaczy pośrednio) - czyli szyjkę mam na pewno hahaha :D. Jak patrzyłam w necie jak to wygląda, na zdjęciach, to w ogóle nie wiem jak to do siebie odnieść. Mój mąż mówi, że on by to mógł nawet próbować obserwować u mnie, ale bez wziernika się nie podejmuje, a ja chyba jeszcze nie doszłam do takiego etapu, żeby "aż tak" ;).
    Czyli to będzie Twoja pierwsza ciąża? Trzymam kciuki! Te obserwacje są fajne, bo dają jakąś taką niesamowitą świadomość swojego ciała i mechanizmów, które nim rządzą. Ja się przez tyle lat starań (o pierwsze dziecko się staraliśmy dobre 3 lata) nie dowiedziałam o sobie co w trakcie tych ostatnich pomiarów. Będzie dobrze :).

    Tak. To będzie pierwsza ciąża:) bardzo chce mieć dziecko :) snuje różne wizje na te temat :)
    Ja tez wiele sie o sobie dowiaduję prowadząc obserwacje. Niby wcześniej wiedziałam , że jajniki bolą na ovu, ze sa dni płodne itd, ale np. mierzenie temperatury to dla mnie nowość , a przy okazji dowiaduję się cały czas czegos nowego.
    Wogole z forum można wiele nowych rzeczy sie dowiedzieć :)
    Cieszę się , że po 3 latach wkoncu Wam się udało :) a teraz staracie się o kolejne dziecko:)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2018, 20:07

    mkwia
  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 3 marca 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mamy dwie córki, trzecią ciążę straciłam, ale chcemy się dalej mnożyć ;)
    Heh, zawsze się z takich ludzi w duchu podśmiewałam, że dziecioroby, a teraz... rozumiem to, że można chcieć mieć dużą rodzinę.

    Klamka82 lubi tę wiadomość

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 4 marca 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    golonat wrote:
    Tak, mamy dwie córki, trzecią ciążę straciłam, ale chcemy się dalej mnożyć ;)
    Heh, zawsze się z takich ludzi w duchu podśmiewałam, że dziecioroby, a teraz... rozumiem to, że można chcieć mieć dużą rodzinę.

    Ja nigdy nie miałam zdania na temat rodzin wielodzietnych. Moim zdaniem fajnie jest mieć rodzeństwo:) sama mam brata i siostrę.

    golonat lubi tę wiadomość

    mkwia
  • Destiny80 Autorytet
    Postów: 310 134

    Wysłany: 9 marca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkie starające .Zerknijcie na mój wykres.Pije zioła O.Sroki na owulację,ale chyba w tym miesiacu lipa.Choć test owulacyjny clearblue był pozytywny jednego dnia.Śluz tez.Szyjka też.Tylko ta temperatura..Jestem załamana. Długo się już staramy.Jeśli do września nie wyjdzie to wracam do kliniki dalej próbować.

    Konktretne starania od 2015
    2 wczesne straty
    2017 In Vitro -niestety bez skutku
    AMH -1
    2018 In Vitro KD klapa:(
    2019 Badanie gdzie leży problem..
    Kir AA totalny brak kirów implantacyjnych
    Komórki nk
    Mąż Hla C C1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczynki powiedzcie mi po pierwsze czemu jeszcze nie mam zaznaczonej liniami owulki, a po drugie czy ten spadek tempki przy pozytywnym teście owu jest ok ?
    1f63d135784c8d4cff7afbfb429f8ef3.png

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ