X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Aktywność fizyczna a czekanie na testowanie
Odpowiedz

Aktywność fizyczna a czekanie na testowanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 31 marca 2017, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mam taki wyimaginowany troszkę problem. Otóż z małżem zaczęliśmy chodząc sobie na basen dla relaksu, ale biorąc pod uwagę że się staramy zaczynam się schizować. Pewnie gdzieś taki wątek był, więc jeśli tak to przepraszam za zaśmiecanie forum, ale tak nabrałam na głowę różnych dziwnych myśli, że aż postanowiłam napisać.
    Czy w drugiej fazie po owu kiedy czekamy na wyniki przytulanka można spokojnie uprawiać sporty. Oczywiście nie chodzi mi o jakieś podnoszenie ciężarów czy crossfit. Ale pływanie, rower, prace w ogrodzie itp. Jestem przewrażliwiona i boję się że jeżeli fasolka zaskoczyła to coś się stanie i przez to nie wiem, nie zagnieździ się czy coś.

    k91 lubi tę wiadomość

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 31 marca 2017, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodatkowo, że podczas pływania mocno czuje dół brzucha i wiem, że to nic nie znaczy, poza tym że nie mam mięśni i jak zaczynam je używać to je czuję. Ale to tak blisko macicy, jajników i w ogóle.... dzięki za nie trollowanie za pisanie głupot <3 :)

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zamiar od przyszłego tygodnia też zacząć ćwiczyć (fitnes, siłownia) i sama się nad tym zastanawiam. Nie dlatego, że panikuję, ale mam siedzącą pracę, dojazd samochodem 20 km i moje hobby też jest siedzące - jednym słowem zapuściłam się i moje mięśnie są słabe i trochę obrosły w tłuszcz. Chętnie pozna też na to odpowiedź jeśli ktoś wie :-)

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Kakariki Przyjaciółka
    Postów: 96 93

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Mogę tylko powiedzieć ze swojego doświadczenia, że ja też raczej prowadziłam kanapowy styl życia. Prawie rok staraliśmy się o dziecko w tym kilka miesięcy na stymulacji hormonalnej. Od maja zaczęliśmy jeździć na rowerze ale nie były to jakieś ogromne trasy (5 min rowerem do pracy) jakaś krótka przejażdżka w weekend. 3 grudnia 2016 postanowiliśmy pojechać trasę ok 20-22 km (więc jak dla mojego lenia ogromna trasa :)) a 5 grudnia zobaczyłam II kreski na teście. W międzyczasie zdarzyło się również iść na basen i o ile nie macie tendencji do łapania infekcji po basenie to raczej nic nie powinno zaszkodzić. Należy tylko pamiętać, że lepiej darować sobie saunę czy baseny termalne.

    tb73qps6lg98j7jv.png
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakariki, ooo widzisz a na saunę miałam chodzić. Mój kanapowy styl życia zaczął mi przeszkadzać. Cały czas zwlekałam z ćwiczeniami, bo myślałam, że ten cykl to będzie ten, a potem następny i następny. Teraz powiedziałam : Dosyć! Nie mogę patrzeć na te swoje dodatkowe 10kg. Zaczęłam grubnąć jak przestałam palić i teraz trzeba to zrzucić bez powrotu do nałogu :-)

    hura2017, k91 lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i btw. spokojnej i nudnej ciąży ci życzę <3

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 31 marca 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Kakariki, ooo widzisz a na saunę miałam chodzić. Mój kanapowy styl życia zaczął mi przeszkadzać. Cały czas zwlekałam z ćwiczeniami, bo myślałam, że ten cykl to będzie ten, a potem następny i następny. Teraz powiedziałam : Dosyć! Nie mogę patrzeć na te swoje dodatkowe 10kg. Zaczęłam grubnąć jak przestałam palić i teraz trzeba to zrzucić bez powrotu do nałogu :-)
    U mnie tak samo. Myślałam że to już już i ciągle myślałam że lepiej się nie ruszać żeby nic się nie stało, ale jak się okazało że ciągle nic to postanowiłam pozbyć się dodatkowych boczków.
    Kokardki, spokojnej ciąży:) i dzięki za swoje doświadczenie ;)

    KateHawke lubi tę wiadomość

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
  • gg88 Autorytet
    Postów: 1075 894

    Wysłany: 31 marca 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Kakariki, ooo widzisz a na saunę miałam chodzić. Mój kanapowy styl życia zaczął mi przeszkadzać. Cały czas zwlekałam z ćwiczeniami, bo myślałam, że ten cykl to będzie ten, a potem następny i następny. Teraz powiedziałam : Dosyć! Nie mogę patrzeć na te swoje dodatkowe 10kg. Zaczęłam grubnąć jak przestałam palić i teraz trzeba to zrzucić bez powrotu do nałogu :-)
    Też miałam takie podejście, ale od tygodnia się przemogłam i zaczęłam w domu ćwiczyć bo 10 kg samo nie zniknie. Moją alternatywą jest chodznei na godzinny spacer lub 20 min na siłowni w parku.
    co ma być to będzie... tak to za rok z tymi staraniami będę miała już 20 kg do zrzucenia.

    Missjust, KateHawke lubią tę wiadomość

    Tomasz 09.2018 :)
    MTHFR A1298C-hetero, PAI-1 4G -hetero, IO
    Morfologia nasienia 2% w 2017

    staranie o 2 dziecko od 2019 i nadal nic
    Morfologia nasienia 0% w 2022r
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 31 marca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, moim zdaniem taka umiarkowana aktywność fizyczna jest wręcz wskazana :) rozumiem Wasze obawy bo sama się nad tym kiedyś zastanawiałam, ale teraz wiem że nie można popadać w paranoję. Ja, podobnie jak Kakariki, w pierwszą ciążę zaszłam tuż po takiej konkretnej przejażdżce rowerowej, gdzie umęczyłam się mega bo rok czasu na rower nie wsiadałam i ogólnie też raczej kanapowy styl życia. Także wynika nam tu że jazda na rowerze sprzyja zachodzeniu w ciążę!!! :) Dobrze że wiosna nam się robi piękna to trzeba będzie wskakiwać na rowerki!

    Missjust, KateHawke lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Kakariki Przyjaciółka
    Postów: 96 93

    Wysłany: 31 marca 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) Ja w ogóle nie nastawiałam się, że w tym szczęśliwym cyklu się uda. Tak na marginesie mieszkam na 3 piętrze w ogromnie wysokiej kamienicy i codziennie rowerek na to 3 pięto musiałam zatachać, więc chyba to był większy wysiłek niż ta przejażdżka. Podeszłam do tego wszystkiego zdroworozsądkowo, że jak coś ma się stać na tak wczesnym etapie to i tak się stanie. Ale jak się dowiedziałam o II kreskach tak już ani razu do tej pory nie wsiadłam na rower, co by nie kusić złego. Z resztą 3 pierwsze miesiące to był koszmar :D ale teraz miło się to wspomina. Teraz już spacerki uskuteczniam i może uda mi się przemóc do jakiejś gimnastyki :D

    Także dziewczyny trzymam za Was ogromnie kciuki i życzę abyście szybciutko zobaczyły II kreski.

    KateHawke lubi tę wiadomość

    tb73qps6lg98j7jv.png
  • hura2017 Przyjaciółka
    Postów: 82 50

    Wysłany: 31 marca 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey Dziewczyny, tez uważam ze umiarkowana aktywnosć jest nawet wskazana. Ciało lepiej dotlenione. w pierwszym cyklu stram się biegać co drugi dzien a po ovu duzo spaceruje i rower oczywiście. Warto zadbać o dotlenienie komórek, bo przecież dzieki temu żyjemy dłużej i jestesmy bardziej płodne :)))
    Ja również rzuciłam palenie pare meisiecy temu i pare kg przybyło, więc nie można pozwolić tłuszczykowi się rozrastać. Pozdrowienia dla wszytskich staraczek którym udało się rzucić ten okropny nałóg.

    KateHawke lubi tę wiadomość


    3jgxe6hh5xvk7g82.pngimg]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxe6hh5xvk7g82.png[/img]
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 31 marca 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie, komórki są wtedy lepiej dotlenione, co zdecydowanie sprzyja zapłodnieniu. Ja podobne wątpliwości miałam odnoście współżycia w drugiej fazie cyklu, czy to może nie utrudni zagnieżdżenia, zwłaszcza orgazm, no bo to przecież skurcze... Ale też myślę że nie ma co schizować, jak z zapłodnioną komóreczką jest wszystko ok to się dobrze zagnieździ niezależnie od orgazmów, ćwiczeń itp... :)

    KateHawke, Missjust, hura2017 lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Missjust Ekspertka
    Postów: 171 203

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, to jako założycielka wątku mogę Wam odpowiedzieć :) Nic się nie stało, pływałam i pracowałam w ogrodzie bez ograniczeń. Jestem w ciąży i wygląda, że wszystko jest ok :) Co prawda na basen na razie nie chodzę, ale to tylko dlatego, że miałam wypadek na święta, poparzyłam nogę wrzątkiem i czekam aż się zagoi i wtedy zdecydowanie wracam na basen, bo strasznie mi brakuje ruchu!

    KateHawke, magdis, Illą lubią tę wiadomość

    ur3qp2.png
    cravings-2017-12-14.jpg
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ