X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ciąża? To możliwe ?
Odpowiedz

Ciąża? To możliwe ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Athena Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 września 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane! Bardzo proszę o poradę. Od dwóch lat staramy się z Mężem o dziecko. Nie wychodziło nam więc zasiegnelam pomocy lekarza. Przez cały rok Pani dr robiła mnie w balona tylko po to żeby zarobić na wizytach. Robiła bezsensowne badania, przypisywała witaminy, wykonywała usg by sprawdzić jak obfita miesiączka będzie.. Przez ostatnie 4 miesiące brałam Femoston, niby na owulacje, co jak się później dowiedziałam jest to lek działający jak antykoncepcja. Zmieniłam lekarza. Pan dr na pierwszej wizycie przeprowadził bardzo szeroki wywiad i od razu wziął się do roboty. Zlecił badania hormonalne. Znalazł niedoczynność tarczycy i prawdopodobnie pcos. Po odstawieniu Femostonu dostałam miesiączke, która trwała 3 dni. W 12 dc byłam u lekarza, który przypuszczał, że owulacja wystąpiła 9/10 dc (niewielka ilość płynu w zatoce Douglasa). Od 12dc do 17dc miałam uplawy (mleczno-jasnobrazowe z niteczkami brązowej krwi na papierze), w 21dc zrobiłam progesteron. Wynik 0,37ng/L. Czytałam, że tak niski progesteron w drugiej fazie cyklu świadczy o braku owulacji. Przytulalismy się z Mężem 9dc. Jestem w 33dc i nadal nie mam miesiączki. Spóźnia się 5ty dzień. Czuje się dobrze, czasem boli/ciągnie mnie podbrzusze , chwilami tak jakby piekło . Mam strasznie duzo wodnistego sluzu, kremowo-przezroczystego. Obecnie biorę Bromocorn, Eythyrox 50 mg i Femibion 1. Czy mogę być w ciąży? Wiem, że odpowiedni byłby test ale nie wiem czy przy tak niskim progesteronie jest w ogóle sens :-( Jutro odbieramy wyniki nasienia Męża, a najdalej w środę będę mieć wizytę u lekarza.
    Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

    Okruchami wiary karmię tylko białe gołębie. Te szare są wszędzie.. więc mają co jeść..
  • Paulaa95 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 13 września 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po odstawieniu takich tabletek, które działają jak antykoncepcja okres może się regulować nawet i do pol roku po zaprzestaniu brania leku. Może też nie występować owulacja.

    Paulaa95
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femoston to lek hormonalny na menopauze,zawiera estrogeny,nie dziala antykoncepcyjnie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ