X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czy ktoś miał błędny wynik testu beta hcg?
Odpowiedz

Czy ktoś miał błędny wynik testu beta hcg?

Oceń ten wątek:
  • Igibarz Przyjaciółka
    Postów: 193 39

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś test bądź bete? :)

    Tarisal lubi tę wiadomość

    Olga 28.11.2011r ❤

    setcgqq4v93erwex.png
    ckai3e3kjszhe9l0.png
  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) okres spóźnia mi się od kilku dni, 2 testy negatywne a dziś beta < 0,1... okresu jak nie było tak nie ma... po raz pierwszy mam taką sytuację bo cykle mam regularne 28-dniowe i raczej były 1-2 szybciej i temperatura też spadała przed @ a teraz póki co trzyma się. Nic nie rozumiem z tego.
    Jedyne pocieszenie że tsh ładnie spadło z 3,0 na 1,4.
    Mam pytanie czy któraś miała negatywne wyniki z krwi a mimo to okazało się że jest ciąża?

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Igibarz Przyjaciółka
    Postów: 193 39

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno zdarza się tak że beta wychodzi negatywna jak labolatorium zrobi jakiś błąd a ciąża jest :)

    Olga 28.11.2011r ❤

    setcgqq4v93erwex.png
    ckai3e3kjszhe9l0.png
  • zosiaaaa Autorytet
    Postów: 1314 1506

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobną sytuację jak większość tutaj z Was. Cykle jak dotąd miałam regularne 28-30dni. Owulację miałam wyjątkowo późno, bo ok.20 dc, potwierdzoną na usg przez ginekologa. Mam 36dc, czuję się wręcz idealnie, nic nie wskazuje, by okres miał się zbliżać. Testy wychodzą negatywne, dzisiejsze hcg poniżej 2 (u mnie w laboratorium oznaczają tylko całościowe hcg a nie beta-hcg), więc zdawałoby się, że nie ma szans na ciążę. Dodam, że temperatury nadal są podwyższone. Mam koleżankę, która jest ginekologiem i rozmawiałam z nią na ten temat. Wg niej mam poczekać jeszcze tydzień, bo nie można mimo wszystko wykluczyć ciąży, że takie przypadki się zdarzają, że nawet hcg z krwi wychodzi ujemne, mimo ciąży. Może to być spowodowane dłuższym zagnieżdżaniem się zarodka i przez to wolniejszym uwalnianiem hcg do krwi. Na usg wg niej by jeszcze nic nie było widać, dlatego mam się uzbroić w cierpliwość i poczekać do następnego tygodnia. Więc czekam...
    Miał ktoś podobną sytuację?

    Starania od 2017r.
    01.2022r. pierwsza wizyta Gameta Rzgów
    05.2022r. FET: 4AB beta 0
    06.2022r. FET: 4CC beta 0
    10.2022r. histeroskopia: przewlekły stan zapalny endometrium
    03.2023r. FET: 4CC
    beta 10dpt: 253,8 mlU/ml
    beta 12dpt: 799,7 mlU/ml
    41+2 CC 4180g 60cm 10 pkt ♥️

    age.png
  • YellowAnn Przyjaciółka
    Postów: 111 52

    Wysłany: 29 maja 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Dziewczyny może mi pomożecie. Serduszkowałam w okolicach owu. Robiłam testy owu. Teraz spóźnia mi się okres 4 dni. Test dziś robiony -1 krecha , Beta hcg z dzisiaj <0.1. Wszystko wskazuje na to, że nie mam szans na maluszka. Ale może znacie jakieś przypadki? Dodam jeszcze, że boli mnie krzyż od 2 tyg i jajniki. Kręci mi się w głowie jak wstaje z kanapy. Piersi w normie. No i ważne .. karmie piersią synka. Rzadko.. bo co 6-7h ale jednak. Odpowie mi ktoś?? ;)

    YellowAnn
    8p3os65glyiibqce.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy bhcg robione 12dpo i później są miarodajne. Więc nie jesteś w ciąży. Chyba, że owulacja się przesunęła i była później niż myślisz wtedy jest szansa, że na test jest za wcześnie.

  • wama Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 maja 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny mam pytanie, mam cykle średnio 38-43 dniowe, okres powinnam dostać 2 dni temu. Od razu powiem, ze test był negatywny i wczorajsza hcg także ujemna a od 5 dni mam brązowawy śluz i brak okresu. Wiecie może co to może być albo czy któraś z Was też tak kiedyś miała? Sama nie wiem co o tym myśleć czy ten brązowy śluz uznać za okres czy testy się mylą?

  • Lili1234 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 lipca 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    23.05 .2017 miałam ostatnią miesiączke moje cykle trwają 35 dni. Dziś mam 45 dzień cyklu nadpuchniete okolice pochwy V. Biały śluz. 24.06.17 uprawiam sex bez zabezpieczenia z wtryskiem w pochwie. Badanie na bete robiłam 5 lipca i wyszła <1.20 . Lekarze teraz urlopuja może uda mi się w przyszłym tygodniu umówić.

    Liliana1234hh
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Dziewczyny czy jest możliwość zajścia w ciążę gdy współżyło się w 6dc? Bo ja już zgłupiałam. Koleżanka moja twierdzi, że tak bo ona akurat tak zaszła.
    Od 2 tygodni mam zawroty głowy, jajniki mnie bolą albo na zmianę albo jednocześnie, mdli mnie ale nie wymiotuję.
    Nie nastawiałam się na ciążę, ,bo mam problem z zajściem (trochę sobie odpuściłam po tej nierównej walce). W zeszłym tygodniu była u lekarz rodzinnej to stwierdziła, że mam objawy ciążowy. Zrobiłam test z krwi (>0.01) negatywny. Czy jest możliwość, że za wcześnie zrobiony, skoro do zagnieżdżenia dochodzi ok 7 dpo, a test był robiony w 2dpo?
    Jutro jadę do ginekologa, bo trochę martwią mnie już te objawy. Nigdy mnie tak jajniki nie bolały :(

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 10 lipca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saga Sigrun wrote:
    Witajcie. Dziewczyny czy jest możliwość zajścia w ciążę gdy współżyło się w 6dc? Bo ja już zgłupiałam. Koleżanka moja twierdzi, że tak bo ona akurat tak zaszła.
    Od 2 tygodni mam zawroty głowy, jajniki mnie bolą albo na zmianę albo jednocześnie, mdli mnie ale nie wymiotuję.
    Nie nastawiałam się na ciążę, ,bo mam problem z zajściem (trochę sobie odpuściłam po tej nierównej walce). W zeszłym tygodniu była u lekarz rodzinnej to stwierdziła, że mam objawy ciążowy. Zrobiłam test z krwi (>0.01) negatywny. Czy jest możliwość, że za wcześnie zrobiony, skoro do zagnieżdżenia dochodzi ok 7 dpo, a test był robiony w 2dpo?
    Jutro jadę do ginekologa, bo trochę martwią mnie już te objawy. Nigdy mnie tak jajniki nie bolały :(

    Jest możliwa. Mogłaś mieć owulację wcześniej niż myślisz, a plemniki mogły długo wytrzymać w oczekiwaniu na jajeczko ( z tego co kojarzę nawet 5 dni- ale to już długodystansowcy :) ) Bete 2dpo nie ma w ogóle sensu. Po 7-12 dniach od owulacji następuje zagnieżdżenie i dopiero po tym czasie jest możliwe robienie bety.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety, to jednak nie ciąża :( Lekka infekcja. Dostałam leki i będę z nią walczyć od nowego cyklu.

    Porozmawiałam sobie trochę z lekarzem. Stwierdził, że skoro mam ładne, czyste jajniki bez torbieli (po 5 letniej przerwie w leczeniu) to może spróbowalibyśmy in vitro. Wszystko Ok, tylko skąd wziąć fundusze...

  • Seza Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Zaczne od tego ze od marca nie bore tabletek anty.
    Mam juz dwoch synow i probuje bezskutecznoe meza namowic na trzecie. Licze ze a noz widelec sie uda.
    Po odstawieniu tabletek cykle ok29-32dni.
    Ostatnia miesiaczka 29.06
    Test sikany ujemny. Bhcg 30.07 tez ujemna ponizej 0.200

    Czy jest jakas szansa na ciaze?
    Miesiaczki dalej brak juz ok 10-12 dni sie spoznia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2017, 00:21

    Seza
  • A.K Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 20 września 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Dziewczyny mam takie pytanie, czy wynik badania beta hcg <0.200 jest wynikiem ujemnym i na sto procent wyklucza ciążę czy powinno być 0, a ten wynik świadczy o tym, że coś się dzieje w organiźmie i należy powtórzyć? Jakie są Wasze doświadczenia?

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 20 września 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.K wrote:
    Witam,
    Dziewczyny mam takie pytanie, czy wynik badania beta hcg <0.200 jest wynikiem ujemnym i na sto procent wyklucza ciążę czy powinno być 0, a ten wynik świadczy o tym, że coś się dzieje w organiźmie i należy powtórzyć? Jakie są Wasze doświadczenia?

    Wyklucza. Cyba że robiłaś ją za wcześnie. Wyniki po 12dpo są miarodajne - to zależy kiedy robiłaś badanie.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 20 września 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.K wrote:
    Witam,
    Dziewczyny mam takie pytanie, czy wynik badania beta hcg <0.200 jest wynikiem ujemnym i na sto procent wyklucza ciążę czy powinno być 0, a ten wynik świadczy o tym, że coś się dzieje w organiźmie i należy powtórzyć? Jakie są Wasze doświadczenia?

    Niestety jest to wynik ujemny, wykluczający ciążę, jeśli tylko minęła odpowiednia ilość dni od owulacji.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • A.K Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 20 września 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Niestety jest to wynik ujemny, wykluczający ciążę, jeśli tylko minęła odpowiednia ilość dni od owulacji.
    Dziękuję za odpowiedź. Nie brałam pod uwagę daty owulacji ponieważ mam ostatnio dość nieregularne cykle, sugerowałam się ostatnim stosunkiem, który miał miejsce ponad miesiąc temu. Po takim czasie beta wykryłoby ciążę, prawda?

  • Anna97 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 23 września 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomóżcie, bo odchodzę już od zmysłów. Czy powinnam już całkowicie wykluczyć ciążę?

    Zaczynając od poczatku: cykle 29-36 dni, okres 5 dni.

    21.07.2017 5 dniowy okres.

    Noc 25-26.07 (5-6 dc) ryzykowne zachowania (chwilowe, sekundowe i niepełne włożenie penisa) bez finału w środku, ale w buzi (partner się umyl), następnie po jakiejs chwili dalsze pieszczoty (i może chwile znów dosłownie sekundowe, może kilkucentymetrowe włożenie penisa).

    Następnie przyszły dziwne objawy na początku sierpnia (sennosc, apetyt, zmeczenie, wahania nastroju, czestomocz, biały śluz około 5-6 sierpnia).

    10.08 (20 dc, 8 dpo - licząc 7 dniowe życie plemników, to by mogło dojść do zapłodnienia owu musiała by byc najpóźniej 02.08, czyli wychodzi właśnie 8 dpo) beta hcg 6,16 mIU/ml.

    11.08 (21 dc, 9 dpo) beta hcg 0,21, a sikaniec negatywny.

    16.08 (26 dc, 14 dpo, 21 dni po "stosunku") dwa różne laby i beta w jednym <0,1 i w drugim 0,1.

    19.08 (29 dc, 17 dpo) przyszło krwawienie, ALE skąpe i tylko 3 dni, do tego bez normalnego bolu. Dlatego nie wiem czy to była miesiączka, bez skrzepow było, ale tak też zwykłe u mnie bywało, że ich nie było. W 4 dzień już nie było krwawienia, ale bardzo źle się czulam.

    25.08 (23 dpo) beta hcg <0,1

    31.08 i 07.09 ginka "podała" mi bez badania solcogyn, choć wiedziała tylko o beta hcg z 10.08 i 11.08. Wcześniej w polowie sierpnia na ich podstawie odmówiła mi podania ich, twierdząc, że ciaza mozliwa (też tylko na podstawie tych badan).

    08.09 (36 dpo) beta hcg <1,2

    13.09 (41 dpo) sikaniec blue negatywny

    21.09 kolejne krwawienie, ALE dziś już się chyba skończyło - czyli trwało tylko 2 dni!

    Do czasu tego drugiego czułam pobolewanie chyba jajnika, takie ciagniecie podbrzusza, dużo częstsze niż kiedys.

    Przeczytałam o "cryptic pregnancy"...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2017, 20:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna97 wrote:
    Dziewczyny, pomóżcie, bo odchodzę już od zmysłów. Czy powinnam już całkowicie wykluczyć ciążę?

    Zaczynając od poczatku: cykle 29-36 dni, okres 5 dni.

    21.07.2017 5 dniowy okres.

    Noc 25-26.07 (5-6 dc) ryzykowne zachowania (chwilowe, sekundowe i niepełne włożenie penisa) bez finału w środku, ale w buzi (partner się umyl), następnie po jakiejs chwili dalsze pieszczoty (i może chwile znów dosłownie sekundowe, może kilkucentymetrowe włożenie penisa).

    Następnie przyszły dziwne objawy na początku sierpnia (sennosc, apetyt, zmeczenie, wahania nastroju, czestomocz, biały śluz około 5-6 sierpnia).

    10.08 (20 dc, 8 dpo - licząc 7 dniowe życie plemników, to by mogło dojść do zapłodnienia owu musiała by byc najpóźniej 02.08, czyli wychodzi właśnie 8 dpo) beta hcg 6,16 mIU/ml.

    11.08 (21 dc, 9 dpo) beta hcg 0,21, a sikaniec negatywny.

    16.08 (26 dc, 14 dpo, 21 dni po "stosunku") dwa różne laby i beta w jednym <0,1 i w drugim 0,1.

    19.08 (29 dc, 17 dpo) przyszło krwawienie, ALE skąpe i tylko 3 dni, do tego bez normalnego bolu. Dlatego nie wiem czy to była miesiączka, bez skrzepow było, ale tak też zwykłe u mnie bywało, że ich nie było. W 4 dzień już nie było krwawienia, ale bardzo źle się czulam.

    25.08 (23 dpo) beta hcg <0,1

    31.08 i 07.09 ginka "podała" mi bez badania solcogyn, choć wiedziała tylko o beta hcg z 10.08 i 11.08. Wcześniej w polowie sierpnia na ich podstawie odmówiła mi podania ich, twierdząc, że ciaza mozliwa (też tylko na podstawie tych badan).

    08.09 (36 dpo) beta hcg <1,2

    13.09 (41 dpo) sikaniec blue negatywny

    21.09 kolejne krwawienie, ALE dziś już się chyba skończyło - czyli trwało tylko 2 dni!

    Do czasu tego drugiego czułam pobolewanie chyba jajnika, takie ciagniecie podbrzusza, dużo częstsze niż kiedys.

    Przeczytałam o "cryptic pregnancy"...

    Idź do ginekologa skoro Cię miesiączki niepokoją, może masz jakieś zaburzenia hormonalne albo cykle bezowulacyjne, ale po zrobieniu tylu testów w ciąży nie jesteś na pewno... Możliwe, że miałaś biochemiczną w sierpniu, ale bardziej prawdopodobny jest błąd laboratorium 10.08.
    Na moje oko to już trzeci cykl zaczynasz od tej ryzykownej nocy ;-)

    Anna97 lubi tę wiadomość

  • Anna97 Koleżanka
    Postów: 47 3

    Wysłany: 24 września 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz. Zastanawia mnie jeszcze oznaczenie na wynikach z laboratorium Diagnostyka. Mianowicie badanie jest oznaczone jako icd-9 l-46 a nie tak jak znalazłam na różnych forach icd9 l47. Jakie Wy macie dziewczyny oznaczenia? Boję się, że mogli zrobić wolną podjednostke beta, która przecież robi się później.

    Czy jeśli teraz po tym dwudniowym krwawieniu, które zakończyło się tak naprawdę w piątek poznym wieczorem (wczoraj tulko plamki) zrobie w poniedzialek progesteron to moze mi pomoc w wykluczeniu ciazy? To byłaby wtedy faza folikularna czyli powinien być niski, dobrze rozumiem?

    Naczytalam się o tym cryptic pregnancy na anglojęzycznych stronach i piszą, że przez krwawienie beta może nie przyrostać do wykrywalnych poziomów a ciaza może byc. Przeczytałam też o przypadkach, że niektórym kobietom testy nie wyszły przez całą ciaze.

    Ooiss lubi tę wiadomość

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 24 września 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna97 wrote:
    Dziewczyny, pomóżcie, bo odchodzę już od zmysłów. Czy powinnam już całkowicie wykluczyć ciążę?

    Zaczynając od poczatku: cykle 29-36 dni, okres 5 dni.

    21.07.2017 5 dniowy okres.

    Noc 25-26.07 (5-6 dc) ryzykowne zachowania (chwilowe, sekundowe i niepełne włożenie penisa) bez finału w środku, ale w buzi (partner się umyl), następnie po jakiejs chwili dalsze pieszczoty (i może chwile znów dosłownie sekundowe, może kilkucentymetrowe włożenie penisa).

    Następnie przyszły dziwne objawy na początku sierpnia (sennosc, apetyt, zmeczenie, wahania nastroju, czestomocz, biały śluz około 5-6 sierpnia).

    10.08 (20 dc, 8 dpo - licząc 7 dniowe życie plemników, to by mogło dojść do zapłodnienia owu musiała by byc najpóźniej 02.08, czyli wychodzi właśnie 8 dpo) beta hcg 6,16 mIU/ml.

    11.08 (21 dc, 9 dpo) beta hcg 0,21, a sikaniec negatywny.

    16.08 (26 dc, 14 dpo, 21 dni po "stosunku") dwa różne laby i beta w jednym <0,1 i w drugim 0,1.

    19.08 (29 dc, 17 dpo) przyszło krwawienie, ALE skąpe i tylko 3 dni, do tego bez normalnego bolu. Dlatego nie wiem czy to była miesiączka, bez skrzepow było, ale tak też zwykłe u mnie bywało, że ich nie było. W 4 dzień już nie było krwawienia, ale bardzo źle się czulam.

    25.08 (23 dpo) beta hcg <0,1

    31.08 i 07.09 ginka "podała" mi bez badania solcogyn, choć wiedziała tylko o beta hcg z 10.08 i 11.08. Wcześniej w polowie sierpnia na ich podstawie odmówiła mi podania ich, twierdząc, że ciaza mozliwa (też tylko na podstawie tych badan).

    08.09 (36 dpo) beta hcg <1,2

    13.09 (41 dpo) sikaniec blue negatywny

    21.09 kolejne krwawienie, ALE dziś już się chyba skończyło - czyli trwało tylko 2 dni!

    Do czasu tego drugiego czułam pobolewanie chyba jajnika, takie ciagniecie podbrzusza, dużo częstsze niż kiedys.

    Przeczytałam o "cryptic pregnancy"...

    Wkręcasz sobie tylko ciążę :) możliwe, że zaliczyłaś biochem, ale od tego czasu już miałaś 2 @. :P

    Anna97 lubi tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ