X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czy to mozliwe ze testy owu szybciej wykryją ciaze niz ciążowe?
Odpowiedz

Czy to mozliwe ze testy owu szybciej wykryją ciaze niz ciążowe?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2013, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to mozliwe ze testy owu wykrywaja szybciej ciaze niz ciazowe? mi od wczoraj wychodza idealnie pozytywne owulacyjne, a ciazowe przed wczoraj wieczorem wczoraj rano blada ale to naprawde balda kreska, a wczoraj po poludniu negatyw ciazowy?(testy ciazowe tej samej firmy o czulosci 10 kupywane w dwoch roznych sklepach, owulacyjne nie wiem jakiej czulosci bo allegrowe i nic na nich nie pisze)

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 22 września 2013, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ponoć wykrywają ale ja nie próbuję owulacujnych żeby sprawdzić

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 27 września 2013, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpewniejszy jest zawsze wynik z krwii. Więc jeśli @ długo się spóźnia to najlepiej przejść się do laboratorium

    truskawa85 lubi tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • oliwia85 Autorytet
    Postów: 728 426

    Wysłany: 19 października 2013, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak bylam w ciazy to zrobilam przed testowaniem test owulacyjnym i wyszly 2 piekne kreski rozowe bardzo bardzo mocne wiec u mnie sie sprawdzily:)

    Myszka-Minnie, aknis, JagnaaJankowskaa lubią tę wiadomość

    w4sq3e3ky3ds3xdy.png
  • apolonia77 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 22 października 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile dpo robiłyście test owulacyjny? bo ja już nie mogę się doczekac testowania ;)

    apolonia
  • aaniluap Autorytet
    Postów: 322 257

    Wysłany: 22 października 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 10:09

    02502cdf1c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2013, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dzisiaj skusiłam się na test owulacyjny ponieważ mam niewykorzystany zapas... Bardzo mało wyraźne obydwie kreski, więc myślę że jednak owulacyjne do owulacji ciążowe do potwierdzenia ciąży... Ale to tylko moja obserwacja.

    Bikini31, Helena, Klara Wysocka lubią tę wiadomość

  • Anija Debiutantka
    Postów: 14 18

    Wysłany: 27 października 2013, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zrobiłam z ciekawości te testy owulacyjne ,bo mi ich trochę zostało. Pozytywny tzn dwie grube krechy wyszły dopiero w 30 dniu cyklu,co testy ciążowe wskazywały na ciąże w 19 dniu cyklu.. Także tak jak koleżanka wyżej pisała jedne i drugie mają swoje przeznaczenie. Pozdr.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2013, 09:18

    belldandy lubi tę wiadomość

    5eca86a81f4ed3d9473a14bc79e60961.png
  • Tusia84 Autorytet
    Postów: 1655 3538

    Wysłany: 27 października 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie miałam ciążowego, byłam przekonana, że mam, a tu niespodzianka i same owulacyjne zostały- zrobiłam i wyszły dwie grube kreski, następnego dnia ciążowy i 2 kreski :)

    Bikini31, Mimi. lubią tę wiadomość

    ggfxf7q.png
  • Anija Debiutantka
    Postów: 14 18

    Wysłany: 27 października 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz,czasami owulacja się może przesunąć i przed terminem @ czy w dzień spodziewanego @ wychodzą testy owulacyjne. Także nie zawsze test owulacyjny wykryje Ci ,że jesteś w ciąży.
    Wiecie dziewczyna,która stara się długo o dziecko zrobi sobie test owulacyjny w dzień spodziewanego @ i się ucieszy bo test owu. wyszedł pozytywnie ,bo wyczytała na forum ,że testy owulacyjne wychodzą pozytywnie. A tu znowu @ albo odwrotnie test owulacyjny wyszedł po spodziewanym dniu @ negatywnie i załamka,bo brak ciąży ,a tu zrobiła jeszcze test ciążowy i wyszło,że jest w ciąży,ale przecież test owulacyjny pokazał brak ciąży.
    Ja podtrzymuję swoją wcześniejszą wypowiedź. Testy owulacyjne do piku LH ,a ciążowe do wykrywania gonadotropiny kosmòwkowej- bata hcg !
    A wy róbcie jak chcecie ;-)

    Paula55, madziunia112, Mimi., lys, iza37, JagnaJankowska, JagnaaJankowskaa lubią tę wiadomość

    5eca86a81f4ed3d9473a14bc79e60961.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2013, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziś się tu znalazłam, zakupiłam testy owulacyjne,umówiłam na usg,
    mam skończone 40 lat i czekam na Dziecko, szukam kobiet dojrzałych, które też zabiegają o potomka. Jakoś nie bardzo wiem jak interpretować wyniki na paskach owulacyjnych, ponieważ od 3 miesięcy wykazywało mi 2 paski w takim samym kolorze. Niestety, wyrzucałam je. Czy jest sens trzymania pasków? Jak długo? Teraz chcę przez cały cykl badać się.

    grosza lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, otóż miałam troche czasu i poszukałam odp na pytanie. tak testy owulacyjne mogą wykryć ciąże! a dzieje się to dlatego, że testy owulacyjne są stworzone aby wykrywac hormon LH w moczu, a ciążowy HCG. Oba hormony są w pewnym sensie do siebie podobne (w składzie chemicznym) i przy dużym natężeniu HCG test owu może go "wykryć" jako LH. Ale wiadomo wynik może byc nie miarodajny więc należy powtózyć go testem ciążowym, ewentualnie betą z krwi

    Mimi., magic1 lubią tę wiadomość

  • Sergi Znajoma
    Postów: 26 42

    Wysłany: 11 listopada 2013, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram kamicię, mnie w ciąży z córką wychodziły oba (owulacyjny i ciążowy) tak samo ciemne w 12dpo :)

    xrotvkcb9ek2zzk2.png
  • Nessa Koleżanka
    Postów: 37 33

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzisiaj 14 dpo i tak z ciekawości zrobiłam test owulacyjny i wyszedł pozytywny. Nie nastawiam się zbytnio, ale to wszystko się okaże jutro albo w czwartek ;)

    Dam znać :)

    justysia 87, zaklinaczarownica lubią tę wiadomość

    LENKA :D
    37t0d 2850 gram :)
    34t0d 1934 gram :)
    30t0d 1290 gram :)
    24t0d 694 gram :)
    21t0d 412 gram :)
    f2w39n73ktnzaj3c.png



  • Monifah Ekspertka
    Postów: 250 116

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nessa i jak Twój test ?:)



  • Nessa Koleżanka
    Postów: 37 33

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i dzisiaj zrobiłam test i piękne dwie kreseczki :D Może faktycznie coś jest w tych pozytywnych testach owulacyjnych.. ;)

    Monifah, ash, TakaSobie lubią tę wiadomość

    LENKA :D
    37t0d 2850 gram :)
    34t0d 1934 gram :)
    30t0d 1290 gram :)
    24t0d 694 gram :)
    21t0d 412 gram :)
    f2w39n73ktnzaj3c.png



  • saprist88 Koleżanka
    Postów: 44 27

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na 3 dni przed terminem @ również pozytywny test owulacyjny tj. kreska testowa mocniejsza od kontrolnej. Mam nadzieję, że ciążowy potwierdzi ;)

    Monifah lubi tę wiadomość

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już pisałam o swoim przypadku ale napisze tutaj :)
    Ja tak miałam, zrobiłam test owulacyjny z ciekawości ( słyszałam, że potrafi wykryć ciąże parę dni po zagnieżdżeniu ) Wyszły mi dwie bardzo mocne kreski.
    Podobno, może wykryć ciąże taki test owulacyjny ponieważ, jest to jego tak jak by wada. Podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. ( którego stężenie wykazują testy owulacyjne) , dlatego ponoć jest taka możliwość wykrycia przez taki test ciąży.
    Ale... w moim przypadku się to NIE sprawdziło, test ciążowy wyszedł negatywny.
    Uważam, że testy owulacyjne powinny być stosowane do wyznaczania owulacji, a testy ciążowe do ciąży i tyle.
    Są takie przypadki:
    a) dziewczyna w ciąży zrobiła test owulacyjny wyszedł pozytywny, zrobiła test ciążowy, który to potwierdził
    b) dziewczyna w ciąży zrobiła test owulacyjny, wyszedł negatywny a test ciążowy wykazał ciąże
    c) dziewczynie nie będącej w ciąży test owulacyjny wyszedł pozytywny a test ciążowy temu zaprzeczył :)
    Jak ma się być w ciąży to się będzie, i tyle. A najlepiej sprawdzać to jednak testem ciążowym :) Takie jest oczywiście moje skromne zdanie :)

    kittykate, saprist88, Agnieszka GreenApple, lulu_ovufriend, bbie, Sylwia_80, majeczka8 lubią tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Monifah Ekspertka
    Postów: 250 116

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę, że tylko beta jest miarodajna, bo mi testy ciążowe pokazywały 2 razy na +, w tym jednym cyklu były na prawdę dosyc ciemna kreska w 3 testach, wiec nawet do głowy by mi nie przyszło, że nie jestem w ciązy pomimo pozytywu i wysokiej temp. Właśnie czytałam, że jeżeli kobieta ma wysokie stężenie LH to test ciążowy może pokazywac drugą kreskę tak jak i owulacyjny siłą rzeczy też wyjdzie na +

    saprist88 lubi tę wiadomość



  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz rację, ale też bardzo często dochodzi do ciąży tzw. biochemicznej o czym wiele kobiet nie zdaje sobie nawet sprawy... a przy właśnie ciąży biochemicznej testy ciążowy są pozytywne, ba- nawet beta wykazuję ciążę. (dlatego również tak istotny jest jej przyrost) tak mi się wydaję.. :) Pewnie dlatego też wielu lekarzy jest zdania, że dopiero badanie usg potwierdza ciążę w 100%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2014, 16:02

    saprist88 lubi tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ