X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Czy to mozliwe ze testy owu szybciej wykryją ciaze niz ciążowe?
Odpowiedz

Czy to mozliwe ze testy owu szybciej wykryją ciaze niz ciążowe?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Millvaa wrote:
    Ja się wpisuję dla potomności - wczoraj w 9dpo zrobiłam test owulacyjny, nie wyszedł jeszcze pozytywny, ale różnica niewielka. To moje pierwsze testy, które nie są allegrowe, tylko apteczne, chociaż i tak z takich tańszych. Testy owulacyjne w czasie owu nigdy nie wyszły mi pozytywne - kreska była, ale chyba nigdy nie tak mocna jak ta wczoraj. Dzisiaj będę powtarzać test owulacyjny, dam znać jak to wygląda.
    Ale owu jest potwierdzona przez monitoring? Jeżeli nie to mogła się przesunąć.

  • Bella1412 Przyjaciółka
    Postów: 116 111

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam:), o drugie dziecko staramy się już od dłuższego czasu i niestety praktycznie co miesiąc łudzę się że może się udało. Ten cykl jest wyjątkowy, dzisiaj jest 31dc, owulacja była ok 20 dc - lekarz potwierdził, w nocy z 28dc na 29dc obudził mnie okropny ból na dole brzucha, aż słabo mi się robiło. W 30dc test owu w mojej ocenie był pozytywny, a dzisiaj w 31dc mogą ppzytywny - kreska testów pojawiła się o wiele wcześniej niż kontrolną i była dużo ciemniejsza. Akurat wczoraj byłam u lekarza który przy isg powiedział że ten ból noe był spowodowany owulacja no ta była jakieś 10 dni wcześniej, Nie mam również żadnych torbiel które mogliby powodować ból. Mam nadzieję że był to ból związany z owulacja - lekarz potwierdził że jest to częste zjawisko. Bardzo się boję testu ciażowego tzn. Kolejnego rozczarowania:(

    Syn ur. 2011 r.
    8p3oebkmqwdbvisw.png
  • Bella1412 Przyjaciółka
    Postów: 116 111

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam za błędy, telefon coś mi fiksuje...

    Syn ur. 2011 r.
    8p3oebkmqwdbvisw.png
  • Valtameri Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opisywałam w jednym z wątków moje wątpliwości co do testów owulacyjnych. Wg kalendarzyka miałabym owulację 17 czerwca. Test zrobiłam 12 i 13 czerwca i wyszły 2 takie same kreseczki. W tamtym tygodniu mogliśmy się poprzytulać tylko w czwartek. W czwartek wieczorem miałam bóle podbrzusza. Delikatne pobolewania pojawiały się jeszcze 2 sobotę. Sprawdzałam wydzielinę i była jak w dni płodne.
    Dzisiaj z ciekawości wykonałam test owu i znowu są 2 te same ciemne kreseczki.
    Nigdy nie miałam problemów hormonalnych, miesiączkuję zawsze bardzo regularnie.
    Wydawało mi się ,że nie utrafiliśmy odpowiedniego momentu. Zrobiłam dzisiaj test ciążowy i jest ujemny.
    Planowany termin miesiączki to 2 lipiec.
    Może wykonałam ten test za wcześnie bo jak dobrze poszło to teraz dopiero jest zagnieżdżenie...
    Denerwuje się tym czekaniem

  • Bella1412 Przyjaciółka
    Postów: 116 111

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie testy owulacyjne jednak Nie wskazywaly ciaży mimo tego że byly bardzo pozytywne o czym pisalaw wczesniej, test ciazowy byl negatywny i @ przylazla:(

    Syn ur. 2011 r.
    8p3oebkmqwdbvisw.png
  • Valtameri Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się ,czy to mogą być jakieś zaburzenia hormonalne ,choć z drugiej strony gdyby tak było miałabym przynajmniej nieregularne miesiączki a tak nie jest. Gdzieś czytałam ,że testy owulacyjne mogą być dodatnie ale nie tyle chodzi o błędne wykrycia innych hormonów tylko to ,że w początkowej fazie ciąży LH jest wysokie.
    W 3 tygodniu ciąży normą dla beta hcg jest wynik od 5 jednostek a testy wykrywają od 25.
    No jestem bardzo ciekawa ,czy miesiączka przyjdzie tym bardziej ,że nie mam wydzieliny jak w płodne dni więc raczej owulacja to nie jest. Dzisiaj wykonałam ponownie test i był dodatni. No ciekawe...

  • Aoife Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 9 lipca 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napiszę też tutaj, mimo że założyłam wątek na ten temat, ale być może tutaj nie zginie :) . Kilka dni temu (w 23 dc) zrobiłam test owu - 2 przepiękne mocne krechy. Test ciążowy kolejnego dnia negatywny. Przypuszczam,że owulacja była w 9 dc, przyspieszona po miovarianie. Teraz mam z kolei objawy jak na okres - ból piersi, ból podbrzusza, osłabienie. Gdyby owulka była faktycznie w tym 9 dc to okres powinnam dostać 6.07 za to gdyby cykl trwał tyle co zwykle to 12.07.

    Moje pytanie w każdym razie brzmi tak - słyszałam,że choroby tarczycy (a choruję na Hashimoto od 4 lat) mogą powodować,że test owulacyjny wychodzi pozytywny w różnych dniach cyklu. Wiecie coś o tym? Czy to tyczy się tylko 2 fazy cyklu czy może też źle wskazywać owulację?

    Dzięki za odpowiedzi :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2017, 20:12

  • Aoife Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 12 lipca 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podbijam :)

  • Plumka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również w ciąży wyszedł pozytywny test owulacyjny (30 dc) :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,obecnie czekam na testowanie :) wg ovu jestem 4dpo... Ale! W dalszym ciągu testy owulacyjne wychodzą mi w 100% pozytywne... Co myślicie? 06.09 chce iść na krew, niech marzenia o 2 dziecku się ziszczą!

  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 1 września 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyczytalam w jakims artykule ze zaplodnione jajeczko blokuje wydzielanie hormonu lh i u mnie to sprawdzilo sie w 100% . Zwykke po owulacji testy owulacyjne byly ujemne ale ta druga kreska zawsze byla slaba ale byla ale kiedy bylam w ciazy nie bylo nic tylko jedna kreska nawet cienia nie bylo za to 7-8dni po owulacji zaczely byc pozytywne jeszcze zanim zrobilam test ciazowy ,testy ovu juz pokazywaly podwyzszony hcg. Z tego co wiem hormon lh moze sie utrzymac na wysokim poziomie jeszcze przez kilka dni po owulacji

    cf409fc7e7.png
  • maaarrra Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Opiszę wam swój przypadek. O pierwszej ciąży dowiedziałam się z testu z krwi 10 dni po owulacji przy czym nie miałam żadnych, kompletnie żadnych objawów.No mdłości zaczęły mi się 2 tyg. po spodziewanym okresie ale juz wtedy wiedziałam o ciąży. Teraz jestem w drugiej ciąży. Zrobiłam sobie test ciążowy 11 dnia po owulacji wyszedł negatywny. Nie ma się czemu dziwić zrobiłam go zdecydowanie za wcześnie zważywszy na to ze czułość miał 25mlU/ml, jak się później doczytałam ten wyryje ciążę dopiero 6 dni po zagnieżdżeniu czyli okolo 14 dnia po owulacji.Z ciekawości zrobiłam 14 dni po owulacji test owulacyjny wyszedł negatywny. A przeczytałam gdzieś, że w ciąży zawsze pozytywne wychodzą.Trochę to mnie podłamało zwłaszcza, że zaczął mnie boleć brzuch i przez kilka dni byłam okrutnie nerwowa. W pierwszej ciąży tego przecież nie było. Cykle mam długie i nieregularne do 34 dni. 16 dni po owulacji zrobiłam test ciążowy mimo tego że nic nie wskazywało na ciążę (baby już są takie głupie, jak czegoś bardzo chcą) i w końcu dwie kreski. Jak widać każdy jest inny i wszystko jest możliwe

    Maaarra
  • Aliccce Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wykrył. Ze 2 razy próbowałam wcześniej i były negatywne (zgodne niestety ze stanem faktycznym, ciąży nie było). Zrobiłam ostatnio ovu od razu 2 sztuki i po dwie kreseczki :) godzinę później ciążowy potwierdził :) ja robiłam testy po dniu spodziewanej miesiączki.

    Rucola lubi tę wiadomość

    Aliccce
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliccce wrote:
    Mi wykrył. Ze 2 razy próbowałam wcześniej i były negatywne (zgodne niestety ze stanem faktycznym, ciąży nie było). Zrobiłam ostatnio ovu od razu 2 sztuki i po dwie kreseczki :) godzinę później ciążowy potwierdził :) ja robiłam testy po dniu spodziewanej miesiączki.
    Ja dokładnie tak samo, tylko robiłam w dniu spodziewanej miesiączki. test owu wyszedł bardzo pozytywny, na ciążowym kreska testowa też już bardzo mocna, beta dzień później 467,5 :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • key_b Autorytet
    Postów: 577 519

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi testy owu pokazaly dwie kreski dzien przed pozytywnym ciążowym. Zblizal sie koniec cyklu więc stwierdziłam, ze będę sikac na nie nawet po owulce i jakie bylo moje zdziwienie jak dzien przed planowana @ owu wyszedl pozytywny i to wieczorem, wiec z ciekawości zrobiłam drugi i znowi pozytyw. Od razu rano nasikalam na bobo i był bladzioch ❤

    Rucola lubi tę wiadomość

    16.04.2017 jestem żoną!!! ❤
    14.04.2018 jestem mamą :-)

    Tymek ❤❤❤❤ moja miłość

    czekamy na dwa bąbelki...❤❤
    8p3o43r8mb3ofhge.png
  • An_n Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 lutego 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od testu. Naczytałam się, ze we wczesnej ciąży (gdy za wcześnie jeszcze na test ciążowy) można zrobić test LH i jeśli jest pozytywny, to jest szansa... Generalnie ze wszystkich informacji wynikało, ze test OVU (LH) zawsze wychodzi pozytywny w ciąży, ale pozytywny test LH tej ciąży nie gwarantuje. Znalazłam tylko 1 post, w którym dziewczyna pisała, że test LH miała negatywny, a ciążowy pozytywny.
    Z mojego doświadczenia wynika, ze tak właśnie możne być. U mnie do 5 dnia od owulacji (potwierdzonej monitoringiem) LH otrzymywało się wysokie, potem spadło, a ja żyłam w przekonaniu, że znowu nic. Jednak test ciążowy wypadł bez wątpienia pozytywny, dwukrotna beta też pokazała właściwy przyrost.
    Później na ulotce testu doczytałam, że poziom HCG nie wpływa na wynik testu - używałam testu PINK z Rossmana

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 9 lutego 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie mi pomóc?
    Cykle miałam regularne. 28 dniowe.
    Jest to mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.
    Robiłam testy owulacyjne i moim zdaniem 14,15 i 15 była owulacja. Wtedy też staraliśmy się. Wiem, że pierwszy cykl bywa różny.
    Ginekolog też nie widział przeciwskazań aby zacząć od razu.
    Dziś test owulacyjny znów dodatni.
    Nie rozumiem tego.
    Spójrzcie proszę na zdjęcia testów i napiszcie co o tym myślicie.
    Temperatura też jakaś dziwna.
    Z góry dziękuję:)

    https://zapodaj.net/8436fd11c45f9.jpg.html

    mkwia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_n wrote:
    Wszystko zależy od testu. Naczytałam się, ze we wczesnej ciąży (gdy za wcześnie jeszcze na test ciążowy) można zrobić test LH i jeśli jest pozytywny, to jest szansa... Generalnie ze wszystkich informacji wynikało, ze test OVU (LH) zawsze wychodzi pozytywny w ciąży, ale pozytywny test LH tej ciąży nie gwarantuje. Znalazłam tylko 1 post, w którym dziewczyna pisała, że test LH miała negatywny, a ciążowy pozytywny.
    Z mojego doświadczenia wynika, ze tak właśnie możne być. U mnie do 5 dnia od owulacji (potwierdzonej monitoringiem) LH otrzymywało się wysokie, potem spadło, a ja żyłam w przekonaniu, że znowu nic. Jednak test ciążowy wypadł bez wątpienia pozytywny, dwukrotna beta też pokazała właściwy przyrost.
    Później na ulotce testu doczytałam, że poziom HCG nie wpływa na wynik testu - używałam testu PINK z Rossmana

    Tzn że zawsze wychodzi pozytywny LH przy ciąży czy też niekoniecznie???
    Mi 3 dpo testy owu wyszedł negatywny

  • Paulaa95 Koleżanka
    Postów: 46 3

    Wysłany: 17 lutego 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja natomiast zawsze miałam ta druga kreskę non stop jasna bo jasna Ale była w tym cyklu tylko kontrolna. Testować będę w poniedziałek jak ta pieronska @ nie przyjdzie..

    Paulaa95
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn czy test owu może wyjsc pozytywny dopiero po zagnieżdżeniu czy utrzymuje się pozytywny cały czas od owulacji ?

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ