X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Duphaston

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mikimałs Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam mały mętlik w głowie. W skrócie. Zaczynamy starać się z mężem o dzidziusia. Odbyłam stosunek z mężem bardzo wcześnie po okresie, bodajże 8 dzień cyklu. Potem niestety los chciał ale mąż wyjechał na 2 tygodnie do Szwecji. Cykle mam od 3 miesięcy 28-29 dniowe. W dniu miesiączki , której nie było (21dni po stosunku) zrobiłam test z krwi <0.1. Po tygodniu dalej okresu nie ma też zrobiła test z krwi <0.1. Poszłam również do ginekologa, powiedział ze miała cykl bezowulacyjny (są w ogóle takie?) i dał Duphostan na wywołanie. Przez 10 dni - 1 tabletka i wtedy przyjdzie okres po 2-3 dniach . Przeszedł lecz 1-2 dni normalny potem skąpy. Rozumiem ze to był okres tak? I od tego mam liczyć nowy cykl ? Czy gybym jednak była w ciązy to po odstawieniu duphostanu nie ma się krwawienia?

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jesteś w ciąży na pewno co potwierdziło kilkukrotne badanie z krwi.

    A jeśli jest sie w ciąży i bierze już Luteinę czy Duphaston to nie można ot tak odstawiać tylko stopniowo jeśli już trzeba.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Mikimałs Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale chyba nie ma też krwawienia w trakcie ciazy przy braniu duphostanu tak?

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston wspomaga nasz naturalny progesteron, także jeśli są jakieś plamienia z jego niedoboru to wtedy nam powinien pomóc, czy to w trakcie ciąży czy w normalnym cyklu jak bierzemy jeśli staramy się o dziecko (chodzi o niedomogę lutealną).

    Krwawienia w ciąży mogą być nawet przy braniu leków jak Duphaston czy Luteina, po prostu ich źródłem nie jest niedobór progesteronu na który stosuje się w/w leki.

    Ja w 3 i 5 ciąży (zwłaszcza w tej 5-tej) brałam na prawdę duże dawki progesteronu a i tak plamiłam/krwawiłam.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Mikimałs Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale w moim przypadku był to chyba okres prawda? Człowiek łudzi się nadziejami :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ