X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie monitoring a badanie progesteronu 7dpo
Odpowiedz

monitoring a badanie progesteronu 7dpo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malgos91 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 1 maja 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może zadam głupie i oczywiste pytanie, ale czy jeśli mialam robiony monitoring i wykazał on pęknięcie pęcherzyka, to czy powinnam zbadac progesteron 7dpo? Czy może takie badanie nie ma sensu w takim przypadku?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Małgoś!

    wydaje mi się, że ma sens gdyż dostateczna wartość progesteronu pozwala aby zapłodnione jajeczko się zagnieździło i ciąża się utrzyma. Progesteron wskazuje nie tylko na to, czy owulacja była.
    Ja też miałam w tym cyklu robiony monitoring, a mimo to lekarza zalecił badanie progesteronu w 5 i 7 dniu po owulacji (dwa razy, bo to lekarza naprotechnolog).

    Pozdrawiam!

  • malgos91 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 2 maja 2017, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schmetterling dziękuję Ci bardzo za odpowiedź! :) Szukałam jakiejs inf w necie, ale znalazłam tylko o tym, ze progesteron wskazuje na odbyta/ nie odbyta owu. W takim razie przejde sie jutro na badanie:)

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgos91 wrote:
    Schmetterling dziękuję Ci bardzo za odpowiedź! :) Szukałam jakiejs inf w necie, ale znalazłam tylko o tym, ze progesteron wskazuje na odbyta/ nie odbyta owu. W takim razie przejde sie jutro na badanie:)

    Daj znać jak tam :)

  • malgos91 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 3 maja 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyszlo mi chyba nie za dobrze. Estradiol 214,6 pg/ml
    Progesteron 10,02 ng/ml

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estradiol piękny!
    Progesteron chyba ciut za niski,ale idź do lekarza.
    A jesteś pewn na 100%, że to było 7dpo?
    Bo przed okresem progesteron gwałtownie spada.

  • malgos91 Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 3 maja 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to bylo 7-8 dpo, bo mialam wczesniej monitoring

  • Invisible90 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 4 maja 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) zrobiłam dziś progesteron w 6 dpo i był 14,18 przy normie do 27. Czy wynik jest dobry czy powinien być wyższy?

    Laura ❤️
    klz99vvjopfii6xl.png
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 9 maja 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno powinien być powyżej 15 ...

    7v8rdqk3dbllser2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ