X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Niedoczynność tarczycy a ciąża.
Odpowiedz

Niedoczynność tarczycy a ciąża.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy. Tzn zawsze ja miałam ale od kilku lat badania krwi i usg były w normie więc leków mi nie zapisano. Zrobiłam teraz badania delikatnie poza normę. Brałam wcześniej letrox 25 czy któraś z was choruje na niedoczynność i przyjmuje jakieś specjalne leki przy próbie zajścia w ciążę?

  • Abs Ekspertka
    Postów: 137 62

    Wysłany: 26 maja 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja mam niedoczynność tarczycy spowodowaną chorobą Hashimoto. Nie biorę żadnych leków poza euthytoxem ( substancja czynna ta sama co letrox). Jedyne co robię to kontroluje, aby gdy zejdę w ciążę moje tsh mieściło się w przedziale 1-2.

    2016 Pawełek 28tc
    2018 Weronika moja największa radość
    2020 Piotruś moja druga największa radość
  • Aga28 Koleżanka
    Postów: 52 27

    Wysłany: 26 maja 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Specjalne nie, te które masz przepisane przez endokrynologa i pilnować żeby TSh było w granicach 1 -2. Ja np. biorę euthyrox 75 i wyniki mam około 1,3 i też staramy sie o drugiego bobasa.

    Aga28
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, czekam na wyniki do poniedziałku, zobaczymy ile wyniesie tsh

  • Patisoon Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 7 lutego 2018, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktos tu jeszcze zaglada?? Mam pcos i ostatnio dowiedzialam sie tez ze niedoczynnosc tarczycy.. staramy sie o dzidziusia krotko bo 4 miesiace.. teraz jestem w kropce.. bralam jakis czas anty na pcos ale wyskoczyly mi guzki w piersiach i gin kazal odstawic. Chirurg zrobil badania nic powaznego.. anty juz nie biore za to biore lewotyroksyne 50mg dodam iz mieszkam w grecji i jest mi trudniej wszystko zrozumiec. Po odstawieniu anty mam strasznie bolesne owulacje choc cieszy mnie to iz wczesniej nic nie czulam podczas owulacji..no i bolaly mnie bardzo piersi przy owu kochalam sie z mezem w 12 dc a owu mam mniej wiecej 14dc wtedy zaczyna sie ten piekielny bol.. i tak trwa juz 5 dni.. a piersi nie bola.. dodam iz dopiero zaczelam rac leki na tarczyce.. czy jest nadzieja na ciaze??

    Patisoon
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tarczycy nie mam wcale.
    Boleści owulacyjne to zwykle indywidualna sprawa. Ale nie powinny tyle trwać.
    Zrobiłabym dokładniejszą diagnostykę w kierunku endometriozy, torbieli, polipów.

    Problemy z tarczycą nie będą przeszkodą u większości jeżeli nie masz innych schorzeń.

  • Patisoon Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 lutego 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pcos ale nie moge brac anty bo wyskoczyly mi niegrizne guzki w piersiach od tabletek anty. Poza tym staramy sie o dziecko wiec nie chce ich brac. Za tydz mam nastepna wizyte u gina wiec sie dowiem. Co miesiac chodze do gina ze wzgledu na torbiele i tarzyce ale nic mi nie mowil o bolach owu

    Patisoon
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ