X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Rok starań bez badań
Odpowiedz

Rok starań bez badań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są jakieś dziewczyny które się jeszcze nie badaly, a starają się juz trochę czasu?

  • Kasia* Koleżanka
    Postów: 58 9

    Wysłany: 11 lipca 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestaliśmy zabwzpieczac sie we wrzesniu 2016r.
    Od lutego zaczelam wyliczyc ovu i obserwuje cykle bez mierzenia temp...

    Niestety nadal nic ;(

    Za 2 tyg ide do gin i zobaczymy.... Chyba czas na badania....

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 11 lipca 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taki plan, ale jak zobaczyłam, że nie wychodzi przez 4 cykle to zaczęłam drążyć temat. I to był dobry pomysł bo okazało się, że mój eMek ma hipogonadyzm pierwotny, zatkane kanaliki plemnikotwórcze a ja jeszcze mu utrudniam mając za wysoką prolaktynę.
    Z jednej strony chciałabym nie przejmować się niczym przez rok ale z drogiej zaraz stuknie mi 30-tka i czuję jak zegar mi tyka.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 11 lipca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekałam rok do 1 wizyty w klinice niepłodności. Ale wcześniej wykonałam sobie kilka badań. Przede wszystkim cały przegląd ginekologiczny (usg gin, piersi, cyto) oraz sama w Alabie zrobiłam badania krwi (m.i. cytomegalia, toksoplazmoza).
    A tuż przed pierwszą wizytą zrobiłam badania hormonów.
    Chyba warto przed 1 wizytą sprawdzić co nieco. Dzięki temu ma się wrażenie, że już się działa. Z drugiej strony jak w tym czasie się uda zajść w ciążę, to przynajmniej wiadomo jaki ogólny stan zdrowia jest :)

    KateHawke lubi tę wiadomość


    age.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 11 lipca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam za miesiąc stuknie rok bez zabezpieczania... róznie było z tym trafianiem w ovu, ale to już zdecydowanie za długo trwa, więc w tym cyklu zaczynamy szukać przyczyny, M musi zrobić badania nasienia, a ja podstawowe hormony póki co i będziemy szukać przyczyny.

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już 11 cykl starań, nie przepuszczałam że będzie to tyle trwać tym bardziej że dwa razy udało się za pierwszym, z tego co pamiętam. Widocznie swój limit przekroczyłam, mówiłam sobie że jak się w 10 cyklu nie uda to idę do ginekologa i chyba będzie trzeba pójść, przynajmniej na ten monitoring, bo coż będzie mi mógł powiedzieć bez żadnych badań.

  • Koliber Przyjaciółka
    Postów: 128 46

    Wysłany: 11 lipca 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam takie zamiary, ale zaczynam się niepokoić, a czas ucieka. Zaczekam jeszcze 1-2 cykle (tak do 7-8 cs) i zaczniemy się z Emkiek diagnozować. Póki co zrobiłam hormony (rutynowo) i wyszła mi wysoka prolaktyna i TSH. Ja chyba nie wytrzymam roku czekania z marnym efektem!

    14 tc <3
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 11 lipca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie czekałam... Monitoring po 3 miesiacach starań, badania nasienia po 6 msc starań.
    Hormony po 10 msc. Jestem też już po pakiecie tarczycowym, HSG i badaniu przeciwciał plemnikowych.

    Wszystkiw wyniki są super! Nadal szukamy przyczyny ;)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 11 lipca 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po pół roku czułam, że coś musi być nie tak, ale lekarze zalecili poczekać jeszcze pół roku i się nie stresować (tia...) Dlatego właśnie robiłam inne badania, aby czuć że robię cokolwiek.
    Mija mi właśnie 16 miesiąc starań bez rezultatów.


    age.png
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 11 lipca 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak czujemy że coś jest nie tak to lepiej iść. Zazwyczaj intuicja nas nie zawodzi. Lekarzom najlepiej powiedzieć, że to już rok, inaczej nie chcą podejmować badań "bo za wcześnie".

    Frufru lubi tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdybym miala 25 lat to byl dala sobie nawet i 2 lata bez badan. Ale mam 32 i od razu zrobiłam takie podstawowe (tsh, prog). Teraz, po 6 miesiacach ide na monitoring a meza wysylam na nasienie...

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Malwina87 Znajoma
    Postów: 19 10

    Wysłany: 5 października 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi z mężem właśnie mija 13 miesiąc starań. Za dwa tygodnie mam wizytę u ginekolog. Miałam już podstawowe badania cytologia,USG, tarczyca, krew. Wszystko w normie. Mam pytanie czy powinniśmy iść już do kliniki leczenia niepłodności czy najpierw działać z ginekolog, np. Monitoring cyklu?

    e2f4f8d38ccf0eb27145e994c63da728.png
  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 20 lutego 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie badania proponujecie wykonać przed pierwszą wizytą u ginekologa, aby przyspieszyć diagnostykę?

  • patylka Przyjaciółka
    Postów: 113 29

    Wysłany: 20 lutego 2018, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak pisały poprzedniczki, tsh, antypo, prolaktyna, fsh, amh. Na niektóre hormony jak testosteron można zrobić bezpłatnie, mając skierowanie, ale to tez zależy chyba na jakiego lekarza trafisz.

    Luty 2017 spermiogram 3 mln
    Kwiecień usunięcie żylaków powrózka
    10.06.2017 sonohsg -jajowody niedrożne
    13.06.2017 hydrotubacja
    13.11.2017 hsg jajowody drożne
  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 21 lutego 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakim dniu cyklu najlepiej je robić?

  • patylka Przyjaciółka
    Postów: 113 29

    Wysłany: 21 lutego 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin kazał miedzy 3 a 5 dniem cyklu. Progesteron 7 dni po owulacji jeśli dobrze pamietam ( albo 5, niech mnie któraś poprawi w razie cos).
    Ale jeśli nie masz problemu z dostaniem się do lekarza to może idź najpierw i spróbuj na skierowanie. Może uda Ci się zaoszczędzić, amh się nie uda chyba ale z resztą może tak

    Luty 2017 spermiogram 3 mln
    Kwiecień usunięcie żylaków powrózka
    10.06.2017 sonohsg -jajowody niedrożne
    13.06.2017 hydrotubacja
    13.11.2017 hsg jajowody drożne
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 22 lutego 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga27 wrote:
    Jakie badania proponujecie wykonać przed pierwszą wizytą u ginekologa, aby przyspieszyć diagnostykę?

    oprócz tego co dziewczyny wymieniły, ja robiłam jeszcze prolaktynę i estradiol
    no i badanie nasienia

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ