Wykres i jego funkcjonalności

W jaki sposób mogę udostępnić wykres do Galerii OvuFriend?

OvuFriend zachęca wszystkie kobiety do udostępniania swoich wykresów w Galerii Wykresów OvuFriend, gdyż służy to i pomaga innym kobietom starającym się zajść w ciążę. Wykresy są całkowicie anonimowe.  Za udostępnienie wykresu możesz uzyskać punkty do bezpłatnych dni korzystania z wersji OvuFriend Premium (W jaki sposób mogę otrzymać abonament Premium gratis?). Są trzy możliwości udostępnienia wykresu do Galerii Wykresów:

  • bezpośrednio po zakończeniu cyklu – po odnotowaniu na wykresie krwawienia OvuFriend zakończy Twój bieżący cykl i za każdym razem zaproponuje udostępnienie Twojego wykresu w Galerii Wykresów. Wówczas zaznacz opcję: „Tak, chcę udostępnić mój wykres w galerii” i kliknij „OK”.
  • w „Przeglądzie Cykli” – w tym miejscu znajdują się wszystkie Twoje zakończone cykle. Jeśli któryś z cykli nie został wcześniej udostępniony w Galerii Wykresów wówczas bezpośrednio pod nim znajduje się napis „Dodaj ten wykres do Galerii”. Klikając na link możesz dodać wykres do Galerii Wykresów.
  • w "Galerii Wykresów" – przeglądając wykresy innych użytkowniczek w Galerii Wykresów możesz łatwo dodać swój wykres. Aby to zrobić, kliknij na przycisk „dodaj wykres” znajdujący się po prawej stronie na samej górze strony z wynikami wykresów (tuż przy statykach wykresów).

Niezależnie którą metodę udostępnienia wykresu wybierzesz otrzymasz 20 punktów do abonamentu Premium gratis.

Na czym polega udostępnienie wykresu w Galerii OvuFriend?

Udostępnienie wykresu polega na zezwoleniu na umieszczenie Twojego zakończonego wykresu temperatur w Galerii Wykresów OvuFriend. Wykres, który tam udostępnisz będzie całkowicie anonimowy (nie będzie na nim jakichkolwiek informacji o Tobie, nazwy użytkownika itp.) oraz nie będzie zawierać on żadnych Twoich osobistych notatek. Udostępnienie wykresu zajmie Ci od kilku do kilkunastu sekund, po naciśnięciu na przycisk "Tak, chcę udostępnić swój wykres" system poprosi Cię o zaznaczenie pól, które dotyczą Twojego cyklu. Za każdy udostępniony wykres otrzymasz punkty do abonamentu Premium gratis (W jaki sposób mogę otrzymać abonament Premium w OvuFriend gratis?). Udostępnienie wykresu ma służyć innym kobietom podobnie jak Ty starającym się zajść w ciążę, które będą mogły przeglądać taki wykres, analizować i porównywać go ze swoimi cyklami i swoją sytuacją.

Jak rozpocząć na wykresie nowy cykl?

Aby rozpocząć nowy cykl wystarczy kliknąć na wybrany dzień i w zakładce „Obserwacje” w polu „Miesiączka/Plamienie” odznaczyć krwawienie (lekkie, średnie lub intensywne). Po wybraniu krwawienia (miesiączki) OvuFriend rozpocznie za Ciebie nowy cykl, a pierwszy dzień krwawienia będzie jednocześnie pierwszym dniem nowego cyklu. Może się zdarzyć, że mimo odnotowania na wykresie krwawienia OvuFriend nie rozpocznie automatycznie nowego cyklu (tzn. według analizy Twoich wpisów nie będzie wynikać, że wpisane przez Ciebie krwawienie może być krwawieniem miesiączkowym). Jeśli jednak jesteś przekonana, że mimo wszystko chcesz rozpocząć nowy cykl, możesz wymusić jego rozpoczęcie używając funkcji „wymuś rozpoczęcie nowego cyklu” znajdującej się w „Ustawieniach / Cykle”.

Czy mogę samodzielnie zaznaczyć owulację na moim wykresie (wyłączyć funkcję Zaawansowanego Wykrywania Owulacji)?

OvuFriend nie zaleca wyłączania funkcji Zaawansowanego Wykrywania Owulacji i samodzielnego wyznaczania terminu owulacji, ale jest to możliwe do zrobienia. Mimo częstego przekonania, że kobieta śledząca swoje cykle jest w stanie najlepiej wyznaczyć termin swojej owulacji, prawda jest taka, że cykle większości kobiet są trudne do interpretacji i dalekie od książkowych przykładów. OvuFriend wykorzystuje moc przeliczeniową jaką posiada komputer i posiada narzędzia do kompleksowej analizy różnych nietypowych przypadków i sytuacji. Oprócz zaawansowanego algorytmu intepretującego Twoje indywidualne wskaźniki płodności, OvuFriend wykorzystuje także statystykę oraz szeroką bazę wykresów i danych tysiąca kobiet porównując je i analizując Twój cykl. Zdajemy sobie jednak sprawę, że są przypadki wyjątkowe, w których możesz wiedzieć lepiej kiedy nastąpiła owulacja. Dlatego też zostawiamy Ci możliwość samodzielnego wyznaczenia owulacji. Aby to zrobić kliknij na wykresie na dzień, w którym chcesz zaznaczyć owulację, wejdź w zakładkę „Obserwację”  i zmień ustawienia klikając na znajdujący się na samym dole strony napis „Zaawansowane wykrywanie owulacji jest włączone zmień”.

Pamiętaj, że wykresy z ręcznie ustawioną owulacją nie są automatycznie uwzględniane w „Analizach i Statykach” Twoich cykli. Jeśli życzysz sobie aby dany wykres był brany pod uwagę w interpretacji Twoich cykli musisz przejść do „Ustawień / Cykle” i samodzielnie uwzględnić go w analizach.

Co to jest faza lutealna?

Faza lutealna jest to okres rozpoczynający się od pierwszego dnia po owulacji do końca cyklu (czyli dzień przed kolejną miesiączką). W OvuFriend po wykryciu owulacji każdego dnia na wykresie zaczynają naliczać się tzw. DPO (Dni Po Owulacji), suma tych dni to właśnie długość Twojej fazy lutealnej. Prawidłowa długość fazy lutealnej waha się od 10 do 16 dni, przeciętnie jest to 14 dni. Jej długość jest raczej stała, nie zmienia się z cyklu na cykl. Znając długość swojej fazy lutealnej jesteś w stanie dokładnie wyliczyć kiedy po owulacji możesz spodziewać się kolejnej miesiączki, a tym samym kiedy najlepiej zrobić test ciążowy?

Czy faza lutealna w każdym cyklu powinna mieć równą długość?

Długość fazy lutealnej (Co to jest faza lutealna?) zazwyczaj jest stała lub waha się zaledwie o jeden, dwa dni. Dotyczy to również cykli nieregularnych, co oznacza że nawet jeśli długość trwania Twojego cyklu zmienia się z cyklu na cykl, czas od owulacji do kolejnej miesiączki zazwyczaj jest stały. Czyli na przykład jeśli średnia długość Twojej fazy lutealnej wynosi 13 dni, to jeśli Twój cykl w maju miał 26 dni to owulacja najprawdopodobniej wystąpiła około 13 dnia cyklu (26-13), podobnie jeśli w czerwcu Twój cykl wydłużył się i wynosił 35 dni, to można przypuszczać że owulacja była około 22 dnia cyklu (35-13). Oczywiście są to jedynie orientacyjne wartości, więc jeśli chcesz mieć pewność czy owulacja w ogóle miała miejsce i jeśli tak to kiedy, polegaj na bardziej wiarygodnych sposobach, np. mierzeniu temperatury bądź monitoringu cyklu u lekarza ginekologa.

W jaki sposób zapisywać czas współżycia na wykresie?

Podczas starania się o dziecko warto zapisywać dzień w którym współżyłaś. Dzięki informacji o Twoim czasie współżycia, po owulacji OvuFriend oszacuje Twoje szanse na zajście w ciążę w tym cyklu (przeczytaj, jak możesz zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę). Czas współżycia może być również cenną informacją dla Ciebie i Twojego lekarza, czy optymalnie planujesz zbliżenia, aby zwiększyć szansę na zapłodnienie.

Czas współżycia w OvuFriend możesz zapisać klikając na dany dzień na wykresie i wchodząc do zakładki "Obserwacje". Znajduje się tam pozycja "Czas współżycia". Na liście rozwijalnej masz do wyboru: 5 opcji. Zapisz w przybliżeniu kiedy współżyłaś: rano lub wieczorem. Jeśli kochałaś się dwa lub więcej razy w ciągu jednego dnia wybierz opcje: rano i wieczorem. Jeśli chciałabyś odnotować inseminację lub pobranie jajeczka - tutaj również masz taką możliwość.

W jaki sposób mogę uzupełnić informacje o swoich wcześniejszych cyklach, nieprowadzonych w OvuFriend?

Jeśli chciałabyś uzupełnić swoje wcześniejsze cykle, których nie prowadziłaś w OvuFriend możesz to zrobić klikając na link "Ustawienia" (znajdujący się w prawym, górnym rogu strony) i następnie przejść do zakładki "Cykle".  Na dole tej zakładki znajduje się link "dodaj wcześniejszy cykl". Możesz tam wpisać najważniejsze charakterystyki swoich wcześniejszych cykli. Wpisane cykle pojawią się na liście wszystkich Twoich zakończonych cykli (w Ustawieniach / Cykle).

Jeśli chciałabyś, aby OvuFriend uwzględnił w Twoich statystykach nowodopisany cykl, zaznacz przy tym cyklu pole "uzwględnij w analizach". Wówczas OvuFriend  weźmie pod uwagę dany cykl wyznaczając Twoje kolejne dni płodne i termin Twojej owulacji. 

Pamiętaj, aby uwzględniać w statystykach tylko te dopisane przez Ciebie cykle, których jesteś pewna, czyli przykładowo data wystąpienia owulacji została wiarygodnie wyznaczona. 

Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)