Odpowiedz

AMH

Oceń ten wątek:
  • Dona 23 Nowa

Wysłany: 18 sierpnia 2014, 19:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj oidebrałam wyniki AMH wynik 1,32. Czytałam ,ze powyżej 1 jest to wynik w normie , nie wiem dlaczego na wyniku podano ze minimalna norma to 1,5 . I moj wynik jest ponizej normy Może jestescie bardziej wtajemniczone ,bo juz nie rozumiem jak mam odczytac.

• livia30 Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu masz cały temat o AMH:

http://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/amh-jakie-macie-poziomy-i-jakie-szanse,1157.html

;-)

atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Anatolka Autorytet

Wysłany: 18 sierpnia 2014, 20:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie mialam napisac, ze juz powstal duzy watek i tam pewnie beda te wtajemniczone bardziej :)

1usa3e5e6fqireg4.png

3ca106616b.png
  • PannaFerminaDaza Koleżanka

Wysłany: 12 kwietnia 2018, 19:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

Pomóżcie proszę, bo siedzę i ryczę.
    Odebrałam dzisiaj mój wynik AMH i się podłamałam.
    Nadzieję, daje mi jeszcze dziwna norma podana obok:
    AMH: 0.637 ng/mol
    wartości referencyjne: 0.576-8.13
    UWAGA: zmiana zakresu i wart. referenc
    2.5 - 97.5 percentyl
    metoda ECLIA, analizator Cobas e, Roche

Co to znaczy w kontekście możliwości zajścia w ciążę? Mam 33 lata...

IV 2018 (13 dc) - AMH: 0.638
    IV 2018 (3 dc) - AMH: 0.92!
    HSG ok
    Morfologia 2%
    VIII 2018 Clo - 1 cykl
    nieudane podejścia do inseminacji
    II 2019 - AMH: 0.29
    III 2019 - pierwsze IVF
  • BitterSweetSymphony Autorytet

Wysłany: 14 kwietnia 2018, 09:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna to oznacza wygasanie czynności jajnikowej. Znam to z własnego doświadczenia.

Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c i PAI, endometrioza IV st. (24.04. I Laparo - część zrostów usunięta, aktywna endo + zapal. bakteryjne --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)

15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

02.11. - transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
  • nick nieaktualny

Wysłany: 14 kwietnia 2018, 16:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fermina, odszukaj wątek in vitro z niskim AMH, dużo dziewczyn tam się wypowiada. Są ciąże z takim AMH, poczytaj tam! :) Nie załamuj się, to nie wyrok :* Walcz, bo widząc po innych dziewczynach naprawdę warto :*

Ja mam 29lat, AMH na poziomie 0.53 do tego niedrożne oba jajowody.
    Miałam dwie procedury in vitro w Gamecie w Gdyni, pierwsza procedura uzyskano 4 komórki jajowe, ale żaden zarodek nie przeżył. Druga procedura 2 komórki, 1 transfer bez sukcesu, drugi zarodek przestał się rozwijać. Po badaniach okazało się, że mam wadę genetyczną wpływającą na jakość komórek, także mamą genetyczną nie zostanę..
    Mimo, że ciąży nie uzyskano to z całego serca polecam Gametę w Gdyni i mojego doktora Czecha. Bardzo kompetentny lekarz, od początku nie owijał w bawełnę i zapowiadał, że będzie trudno. Ale to wspaniały lekarz z ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Podjęliśmy decyzję o adopcji komórek jajowych, za tydzień mamy wizytę w tej sprawie :)

Wysłany: 17 kwietnia 2018, 13:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony napisała:
    Panna to oznacza wygasanie czynności jajnikowej. Znam to z własnego doświadczenia.

A jak się potoczyła Twoja historia? Jaki masz wynik AMH?
    Jakie leczenie zaproponowali lekarze? Nie wiem na co się przygotować...

Czekam na wizytę w Gamecie, ale to jeszcze 4 tygodnie. Staram się czytać jak najwięcej na ten temat, ale to czego się dowiaduję nie daje odpowiedzi na pytania o realne szanse i najlepsze rozwiązania.

HSG ok
    Morfologia 2%
    VIII 2018 Clo - 1 cykl
    III 2019 - pierwsze IVF
  • Ojkaojka Autorytet

Wysłany: 17 kwietnia 2018, 13:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy mając nieco obniżone wyniki amh miałyście jakieś inne objawy świadczące o tym? Np zaburzenia owulacji, cykle o nietypowej długości itp?

12.2015 - poronienie 7 tc
    09.2018 - poronienie 17tc (triploidia)
    MTHFR_1298A-C homo|PAI-1 hetero
    AMH - 6,2

Wysłany: 17 kwietnia 2018, 14:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka, ja zawsze miałam cykle jak w zegarku. Co 28 i 1/4 dnia. Jakiś rok temu się to skończyło i cykle mam krótsze i mniej regularne: od 21 (chociaż to był jeden jedyny raz) do 29 dni. Najczęściej 26-27.
    Nie wiem tylko czy ma to jakiś związek ze zmianą poziomu AMH czy też z czymś innym. Do tej pory myślałam, że może to przez starania i częste wyjazdy, ale teraz skłaniam się ku wersji, że może to był sygnał, że coś się dzieje?

HSG ok
    Morfologia 2%
    VIII 2018 Clo - 1 cykl
    III 2019 - pierwsze IVF
  • Ojkaojka Autorytet

Wysłany: 17 kwietnia 2018, 14:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od dłuższego czasu zbieram sie żeby wykonać amh (mam 32 l.), ale jest to badanie stosunkowo młode i przez to niemiarodajne, nawet lekarze nie wiedza jak to interpretować.
    Juz tyle historii się naczytałam o skaczącym amh, albo o tym jak wit D może wpływać na wynik, że póki co nie odważyłam się pójść na badanie, wolałabym się nie dołować ( a może by się okazało, że w kolejnym cyklu bedzie ok?)

Panna, jakie masz pozostałe hormony? FSH,lh,estradiol?

12.2015 - poronienie 7 tc
    09.2018 - poronienie 17tc (triploidia)
    MTHFR_1298A-C homo|PAI-1 hetero
    AMH - 6,2

Wysłany: 17 kwietnia 2018, 16:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    FSH, LH, estradiol mam dopiero zbadać jak tylko zacznę nowy cykl (przyszły tydzień). Trochę się boję jak wyjdzie to FSH przy niskim AMH.

Prolaktyna w normie, TSH podwyższone (3.4), ft3, ft4 w normie. Biorę euthyrox od miesiąca i niedługo będę sprawdzać czy TSH spadło. Przy czym taki wynik podobno nie powinien blokować poczęcia.

Ja dopiero zaczynam poważnie weryfikować stan swojego organizmu, bo staramy się dość krótko - niecały rok. I wszyscy do tej pory powtarzali (łącznie z ginekolog), że nic złego się nie dzieje, trzeba poczekać..

A co do AMH, to myślę, że skoro są wyniki badań mówiące o korelacji ilości i jakości jajeczek z poziomem tego hormonu, to coś musi być na rzeczy. Też czytałam o zaniżaniu AMH niskim poziomem witaminy D, więc biorę i zobaczymy czy coś się zmieni, bo wynik mam zamiar powtórzyć. I tak bym powtórzyła za jakiś czas dla własnego spokoju, bo koleżanka miała np. historię, ze jej AMH w pierwszym teście wyszło 0.27 i lekarz nie dawał szans na in vitro, a jak powtórzyła załamana po dwóch miesiącach, to wyszło 0.72 i kolejne 0.71. Czyli błąd w labie :( A co się stresu najadła to jej.

Moim zdaniem warto wykonać to badanie, ale rozumiem wątpliwości i obawy więc nie namawiam :)

HSG ok
    Morfologia 2%
    VIII 2018 Clo - 1 cykl
    III 2019 - pierwsze IVF
  • a.a.90 Koleżanka

Wysłany: 18 października 2018, 18:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wynik AMH 6,7 JEST dobry ? Mam pcos

• Eufooria Koleżanka

Wysłany: 14 kwietnia, 20:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy Wasz lekarz od razu zlecił Wam AMH czy musiałscie same poprosić o zlecenie badania?

• Allanowa Koleżanka

Wysłany: 16 kwietnia, 21:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eufooria mnie lekarz od razu na pierwszej wizycie po roku starań zlecił cały komplet badań hormonalnych w tym amh. I niestety amh 0,54 a fsh 14,5 a mam 28 lat. Z tym, że na usg zawsze wszystko pięknie. Dlatego mam powtórzyć badanie za 2 miesiące po suplementacji. Byłam przerażona, natomiast lekarz kazał się nie zamartwiać i moja endo też. Także jestem dobrej myśli.

• Rudzik1 Autorytet

Wysłany: 17 kwietnia, 00:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allanowa Twoje wyniki nie są zbyt dobre, nie wiem skąd taki optymizm u lekarzy. AMH jest bardzo niskie, jak na Twój wiek i FSH też świadczy o wygasającej rezerwie jajnikowej. Nie wiem jak długo się starasz, ale na Twoim miejscu udałabym się do kliniki leczenia niepłodności.

p19ugzu379445fje.png
    rfxghgqsdmu8ds6n.png
  • Martoszka Autorytet

Wysłany: 17 kwietnia, 11:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allanowa napisała:
    Eufooria mnie lekarz od razu na pierwszej wizycie po roku starań zlecił cały komplet badań hormonalnych w tym amh. I niestety amh 0,54 a fsh 14,5 a mam 28 lat. Z tym, że na usg zawsze wszystko pięknie. Dlatego mam powtórzyć badanie za 2 miesiące po suplementacji. Byłam przerażona, natomiast lekarz kazał się nie zamartwiać i moja endo też. Także jestem dobrej myśli.

Zgodzę się z Rudzikiem, wyniki nie są super i dobrze by było wdrożyć szybko plan działania. Jeżeli te wyniki będą takie same za 2 miesiące to szybko do kliniki, bo potem może być za późno nawet na ivf z własną komórką.

tb739vvjjv75ok05.png
    27 lat- 4 lata starań, 2 Aniołki, iui, ivf i naturalny Cud
  • Eufooria Koleżanka

Wysłany: 17 kwietnia, 18:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allanowa a jakieś symptomy obnizonego AMH miałaś? Cykle bezowulacyjne czy coś w tym stylu?
    Ja też mam 28 lat i dopiero zamierzamy z mężem starać się o dziecko. W pierwszej kolejności poszłam do gina, który chciał zlecić mi jaki pakiet startowy badań (chodzę prywatnie więc chętnie zlecają badania) , ale niestety mam jakąś infekcje i dopiero po kuracji możemy zacząć... Drugi miesiąc mierze temp i robię testy owu i jedyne co zauważyłam to brak skoku temp. i lh. Dzisiaj dostałam plamien w 21 dc i też wychodzi na to że drugi cykl okaże się bezowulacyjny. W środę mam kolejną wizytę i zobaczymy co mi dokładnie zleci z badań..

• Esperanza Mia Autorytet

Wysłany: 19 kwietnia, 09:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za namową gina miałam powtórne badanie AMH wyszło 1.
    2 lata temu wynosiło 2,64
    Co fajne jeszcze w grudniu miałam estradiol ponad 200 na początku cyklu FSH i lh ponad 4. Potem pojawiła się torbiel i dostałam 3opakowanua antyków. Po nich zbadałam Amh i wynik mnie przeraził.
    W czerwcu badam lh i FSH a w sierpniu amh po suplementacji dhea i Wit d i e. I zobaczymy
    Czy możliwe że amh spada od stymulacji w ciągu 2lat miałam z 9 razy

2017 AMH 2,64
    2019 AMH 1
    HSG ok, histero ok, IO, MTHFR A1298C, wysokie NK, KIR BX brak ważnych, HLA-C : C1 i C2
  • Esperanza Mia Autorytet

Wysłany: 19 kwietnia, 09:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dodam że bez brania proga cykle miałam krótkie
    Jeden do 15 dni. A zwykle od 21 do 25

2017 AMH 2,64
    2019 AMH 1
    HSG ok, histero ok, IO, MTHFR A1298C, wysokie NK, KIR BX brak ważnych, HLA-C : C1 i C2
  • Anuśla Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia, 09:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza u mnie jest podobna sytuacja. W listopadzie 2017 moje amh wynosilo 2.83. Badałam je w drugiej fazie cyklu. Miałam potem 4 stymulacje clo z dużymi dawkami clo, czego już w życiu bym sie nie podjęła, ake wtedy o tym nie wiedzialam. Styczeń 2019 moje amh wynosi 1.49 (badany w 3 dc). Cykle się skrocily, wynosiły 22-24 dni. Tak że w nieco ponad rok moje amh spadło o połowę. Wdrożyłam większa dawke wit d i koenzym q10 i zamierzam zbadać za jakiś czas znów. Na razie, po 3 mcach brania castagnusa cykle sie wyregulowaly do 26-29 dni.

Wiadomość wyedytowana przez autora 20 kwietnia, 09:23

Staramy się od sierpnia 2016
    2018 - 3 x IUI :-(
    Podwyższone anty TG. PAI-1 4G homo.MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero. Podwyższone fsh i prolaktyna.
    Ecola w jamie macicy i nasieniu - antybiotykoterapia.
    18.06.2019 - histeroskopia.

"I nie zatopi nas pokusa ani strach. A jeśli zerwie dach huraganowy wiatr, ląd nie utonie."
1 2 3

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)