Forum Starając się - ogólne Grudzień - wspaniały prezent pod choinkę
Odpowiedz

Grudzień - wspaniały prezent pod choinkę

Oceń ten wątek:
  • Natka88 Autorytet

Wysłany: 10 listopada 2016, 21:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslalam, ze Wy chcecie zostac w domu Twojego taty,kiedys cos pisalas :)
    My znalezlismy dom, zdolnosc mamy i sie bijemy z myslami czy podpisywac cyrograf na 20-25 lat...

Ja za to jestem caly dlugi weekend sama z mala:( Jutro jedziemy na parade sw.Marcina :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 21:27

Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • grzeszna24 Autorytet

Wysłany: 10 listopada 2016, 21:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka nam zostało jeszcze 28 lat do końca kredytu :D
    Ale własny dom wynagradza wszystko <3
    A teraz jeszcze nasze maleństwo w nim zamieszka, to już w ogóle nie do opisania :)

Wczoraj byłam na wizycie. Maleństwo ma 4.1 cm, serduszko bije :)
    Podgoniło termin z OM i jest różnica tylko tydzień.
    23 listopada mam USG genetyczne, będzie wtedy 13tc1d :)

Miłego długiego weekendu i wieczoru :*

Natka88, estrella, Matleena, ewa81 lubią tę wiadomość

klz9io4pgexxrw8j.png
    20130831050117.png
  • margaret26 Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 07:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka, to prawda. Taki był plan ,ale moja siostra z dziećmi miała się wyprowadzić, a nie zanosi się przez jej głupotę i tym samym wszyscy mamy utrudnioną sytuację.

Leon 3940g, 57cm, 10pkt, cc <3
    Urodzony dnia 23.02.2016r, o godzinie 5.40

3jvzj44jk36zw5al.png
  • margaret26 Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 07:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zjadłabym prawdziwego rogala marcińskiego! :)

3jvzj44jk36zw5al.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 11 listopada 2016, 10:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena a co jeszcze chciałabyś wiedzieć?

Odkąd pochowalismy małej zabawki to przedmioty codziennego użytku interesują ją jeszcze bardziej niż do tej pory. Ona jest chyba niereformowalna :) i tak nie interesuje się niczym dłużej niż chwilę...

A mój mąż ma dziś urodziny więc jak wróci z pracy to będziemy świętować we trójkę :)

Wczoraj odebrałam wynik i tsh mi wyszło 2,7 więc trzeba się do endo wybrać...

• margaret26 Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 10:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella, Endo musisz odwiedzić. Unormujesz szybko tsh bo wynik nie jakiś strasznie wielki.

U mnie Leo od kiedy stał się mobilny ma w poważaniu zabawki. Bardzo rzadko czymś bawi się dłuższą chwilę. Za to stawanie przy stole,komodzie, łóżeczku i wszystkim co się da oraz raczkowanie zawsze dobrze mu wychodzi. Taki egzemplarz :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2016, 10:32

3jvzj44jk36zw5al.png
  • kama005 Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 10:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza ma teraz fazę podnoszenia się na rękach więc tylko puzzle piankowe albo dywan u rodziców lub znajomych. Ostatnio mi prawie kawę wylała w kawiarni bo jak miałam ja na kolanach w pozycji pollezacej to usiadła i bardzo nic chciała wziąć tace ;)BTW dzisiaj skończyła 4 miesiące. Ja się pytam kiedy to zlecialo ;)?
    Od wczoraj jest humor taki że tylko poplakuje, marudzi itp. Nie wiem czy się czegoś wystraszyła czy jak... U koleżanki tak zaczęła nagle się drzeć i od tego momentu jest marudna.

My też mamy kredyt na 30 lat. Ehhoptymostyczne :) ale mamy wizję że w przyszłym roku przeprowadzamy się fo nowego dużego mieszkania ;)

Wiktoria 11.07 12:12 3225g 55cm SN

1usapiqvhk164civ.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 11 listopada 2016, 12:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia już wypełniam formularz, zobaczymy na kiedy mnie pzu zapisze :) ehh nie lubię chodzić po lekarzach no ale jak trzeba to trzeba...

Moja odkąd stała się mobilna to też średnio zwraca uwagę na zabawki, czasem na dłużej cos ja zainteresuje ale to rzadkość. Neurolog mówiła żeby pomóc jej się skupić na czymś ale kiedy ją chce ją zainteresować książeczka to ona jeśli na to nie ma ochoty to zacznie wrzeszczeć i mówić nie i tyle z tego wychodzi. Dziś na topie jest kosz z praniem, który otwiera i roznosi pranie po całym mieszkaniu... To ja interesuje :) Ja myślę, że ona jest taka po mnie... Ja w wieku 2 lat mialam nadpobudliwość - tak mam w książeczce zdrowia wpisane... Więc ona pewnie ma to po mnie i na nic nasze starania. Jak miala zabawki to chociaż nimi się czasem zajela a teraz roznosi pranie, przynosi do salonu nasze buty z przedpokoju i układa na kanapie, przykłady mogłabym mnożyć :) a ja tylko mam więcej sprzątania :p

• nick nieaktualny

Wysłany: 11 listopada 2016, 12:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama ale ten czas leci... Nim się obejrzysz to będziesz roczek świętować :) u nas już 13 mcy... Leci czas jak szalony :)

• Matleena Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 13:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella, chciałabym wiedzieć co dokładnie kazał Wam lekarz robić. U nas zabawki nie mają prawa bytu. Wystarczy, że dostanie kabanosa w łapę i chodzi w tę i z powrotem po całym domu. Może być też pilot albo komórka mamy. Wyciąga śmieci z kosza, butelki z mineralną a najlepiej żeby zdążyć przede mną złapać korek od butelki i zapakować cały do buzi. No i uwielbia tańczyć. Nieważne do czego, czy to muzyka dziecięca, czy reklama. Kręci się w kółko, chodzi w kółko albo kuca. Od dwóch dni próbuje też kręcić pupa. Interesują go też wieczka od baterii w zabawkach i kółka w autkach. Oprócz chodzenia fajne jest też przeciskanie się pod czymś (pod stołem, pod krzesłami, pod ławą, pod krzesełkiem do karmienia). Ma gumowe klocki z Canpola więc lubi jak ja buduję wieżę a on może ją rozwalać no i książeczki. Te twarde lubi jak mu się pokazuje a zwykłą z wierszykami chce "czytać" sam. Wszystko niestety interesuje go tylko na chwilę, jak usłyszy nowy dźwięk to od razu zwraca uwagę, jest niezwykle ciekawy świata. Najpierw myślałam że to mnie jako matce tak się wydaje a tak naprawdę wszystkie dzieci są tak samo ciekawskie, ale jak byliśmy w szpitalu lekarka powiedziała nam, że Tymek jest w tej kwestii ponad przeciętną. Jest to męczące, bo bardzo szybko się nudzi, ale pocieszam się słowami Pani doktor, która powiedziała, że to oznacza, że dziecko będzie bardzo inteligentne. W nocy niestety jak wstanie to też wszystko jest w stanie w jednej chwili go rozproszyć i obudzić, np to że tata robi butelkę, że łóżko zaskrzypi, że zatrzeszczą szczebelki, że tata wyszedł do łazienki i spuścił wodę. Do tej pory myślałam, że tak musi być ale zastanowił mnie Twój wpis, więc drążę temat.

tt1ce913.aspx?&fake.png

mpf_6a30716f026cf4d4d8712df59b64ed2b.png

24-12-2015 62cm 4640g sn
  • ewa81 Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 14:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Jesteśmy u teściów, teściowa pokazała i już nam dała wyprawkę dla maleństwa, pełno śpioszków, czapek, kaftaników itd. Tak się z tego ucieszyłam :).
    Grzeszna, super że maluszek rośnie w brzuszku :). Też mam 23 listopada badania prenatalne ale połówkowe :). Zobaczysz jak super widać maluszka :)

Natka88, grzeszna24 lubią tę wiadomość

IMSI - szczęśliwy transfer 15.07.2016

tb73px9il7ny3lb9.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 11 listopada 2016, 14:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena z tego co opisałaś wynika, że Tymek jest bardzo podobny do Kingi. Zabawek ma bardzo dużo ale tak jak pisałam najbardziej interesują ją inne rzeczy. Podobnie jak Tymek wyciąga butelki z kosza, ziemniaki z wiadra, pranie z kosza, bardzo lubi przerzucać ubrania i ściągać ubrania suszace się na suszarce żeby roznosic je po całym mieszkaniu. Też bierze do buzi nakrętki od butelek. Bardzo lubi oglądać książeczki, czasami jak jakaś sobie upatrzy to chce żeby cały dzień opowiadać jej o tej jednej, po czym sama tylko tę książeczkę ogląda. Lubi tańczyć i klaskać, jak słyszy muzykę to wcześniej podskakiwała na kolanach a jak zaczęła wstawać i chodzić to buja się i ugina kolanka. Podobnie jak Tymek jest bardzo ciekawa świata, ciągle pokazuje paluszkiem na różne rzeczy i chce żebyśmy podawali ich nazwę, chce ich dotykać. Ostatnio upodobała sobie lampę i zdjęcia i co chwilę muszę jej powtarzać te słowa. Tylko wszystko intetesuje ja na chwilę, tylko z książeczka jest w stanie posiedzieć dłużej. W przypadku innych rzeczy przechodzi od jednej butelki do drugiej, od jednej zabawki do drugiej, wyrzuca zabawki z pudła ale niczym na dłużej się nie zajmie. Też lubi rozwalać wieże które buduje jej z klocków. Neurolog powiedziała, że w jej wieku ciekawość jest naturalna, że to jak Kinga się zachowuje nie odbiega od normy i dobrze, że jest taka żywa i ciekawa. Gdyby nie te problemy ze snem to mogłoby tak być i tyle. Tylko jeśli te problemy są od urodzenia i nam to przeszkadza to warto zrobić coś aby je rozwiązać.

• nick nieaktualny

Wysłany: 11 listopada 2016, 15:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalecenia są takie żeby pomagać jej się skupić dlatego należy zostawić 2 książeczki i 2 zabawki, spędzać z małą dużo czasu pokazując jej te książeczkę czy zabawke na której ma się skupić i w tym czasie dość mocno masować, mocno aby to czuła... Poza tym ograniczyć bajki czy raddio, żeby to jej nie rozpraszalo w czasie zabawy... Wyciszac szczególnie wieczorami przed snem. Podać melise z hippa... Nam się wydaje że oba ma problem z zapadnieciem w sen głęboki więc to wyciszenie, uspokojenie, ograniczenie bodźców w ciągu dnia ma jej w tym pomóc tak aby w nocy spała i wypoczywala. Dzieci w tym wieku są ciekawskie jedne mniej inne bardziej, Kinga jest bardzo ciekawa, nie lubi nudy i możliwe że nocami wszystko to co było w ciągu dnia odreagowuje... Neurolog stwierdziła że może to coś da a może ona tylko potrzebuje czasu i sama z tego wyrośnie, zacznie spac spokojnie bez problemów... Ale ja już po dwóch dniach widzę, że ciężko będzie wprowadzić w życie te zalecenia. Masażu nie lubi, jak nie ma ochoty to się nie skupi tylko weźmie sobie cokolwiek innego co na pod ręką i tym się chwilowo zajmie... Zabawki schowane a ona i tak od jednej rzeczy do drugiej skacze... Musiałabym wszystko w domu pochować żeby jej nie rozpraszalo. Z drugiej strony gdyby zły sen spowodowany był nadmiarem bodźców to po np imprezie rodzinnej powinna mieć problem ze snem a ona po takiej imprezie spała spokojnie prawie całą noc... Więc już sama nie wiem...

• Matleena Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 15:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie u nas jest dokładnie to samo. W dodatku dni są takie same a on raz śpi lepiej a raz gorzej. Dziś np noc tragicznie, a dwa dni temu 2 pobudki tylko. Jak piszesz o Kindze to jakbym czytała o Tymku.

tt1ce913.aspx?&fake.png

24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Natka88 Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 18:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a na jakich materacach Wasze dzieci spia? Drzemia tez na nich?
    Znowu zrobila sie glosna afera z tymi drobnymi robaczkami w materacach z gryka i mamy pisaly, ze od kiedy sprawdzily materace, wyrzucily i kupily nowe, to jest duzo lepiej. Moze warto sprawdzic? Tak mnie natchnelo jak juz nie wiecie gdzie szukac.

Marysia uwielbia ksiazki, nie lubi sluchac tekstu, ona kocha ogladac najmniejsze szczegoly i 'opowiadac'. Kazdy dzien rozpoczyna od prasowki;) Cala droge do Zakopca spedzila z ksiazkami!

Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2016, 18:30

grzeszna24 lubi tę wiadomość

74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 11 listopada 2016, 19:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka to raczej nie jest kwestia materaca bo tak samo śpi w swoim łóżeczku, łóżeczku turystycznym, w naszym łóżku, u mojej mamy czy na wyjazdach... Matleena u nas też noce bardzo różne ostatnio budziła się dosłownie co 10 minut i chciała spać tylko na rękach, a kolejna noc tylko 2 razy pobudka na mleko. Wiem, że teraz dodatkowo męczą ja ząbki i te mega złe noce są tym spowodowane. Ale Kinga zawsze po pół h czy 40 minutach musi się przebudzić... Wtedy zaczyna płakać i znów muszę ją ululac.. to też jest uciążliwe... Ogólnie neurolog kazała nam nagrać jak wygląda przebudzenie Kingi w nocy... Chcę zobaczyć jaki to rodzaj płaczu, co ona wtedy robi... A zauważyłam jeszcze jedno podobieństwo do Tymka. Kinga też musi wyjść w każdą najciasniejsza dziurę... Czasem wciśnie się w takie zakamarki np między lozko a ścianę że nie może wyjść i płacze... Ostatnio upodobała sobie chodzenie pod stołem i krzesłami, niestety zapomina że tam nie powinno się wstawać i znów jest płacz... Jest wesoło :)

• Matleena Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 19:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella, no jak bliźniaki. U nas to samo. Ostatnio się rozpłakał bo głowa mu nie weszła pod taką belkę pod stołem.

Materac nie jest winny, mamy kokos pianka.

Tymek też się budzi z płaczem. Czasem ryczy i ryczy po czym otworzy oczy, zobaczy że nad nim stoję i przestaje.

U nas wychodzą jedynki i też jest koszmar. Nawet Ibufen nie zawsze pomaga.

tt1ce913.aspx?&fake.png

24-12-2015 62cm 4640g sn
  • Natka88 Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 20:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam wspolczuje tych nocek i zebow:/ Mam nadzieje, ze w koncu wszystko sie unormuje!

estrella lubi tę wiadomość

74didf9h1v4xctmm.png
  • Edycja Autorytet

Wysłany: 11 listopada 2016, 21:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ,wiem że to może słaba porada z mojej strony,ale jest tak stronka "twojadobranocka " .Ktoś na fb zalajkował.Nie wiem czy działa,ale widzę że szukacie pomocy.

• nick nieaktualny

Wysłany: 12 listopada 2016, 08:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!
    Kinga dziś obudziła się o 3.00 z uśmiechem na ustach i chętna do zabawy... Kiedy ja nie reagowałam to się zdenerwowała i trochę pojeczala... Na szczęście o 4 skapitulowala i zasnęła. Od 7.00 już nie śpi bo się wyspala... Skąd tu dziecko bierze siły ja się pytam ;)

Dziś dzień sprzątania... Muszę też odłożyć za male ubrania Kingi żeby zrobić miejsce na nowe.

Edycja dzięki za adres strony. Zobaczę co mądrego tam znajdę.

Matleena będę Cię na bieżąco informowała czy wprowadzone przez nas zmiany coś dały... U nas też przeciwbólowe niewiele dają tym bardziej że doustnie nie chce przyjmować bo ma odruch wymiotny, a czopki coś nie działają. Wszystkie preparaty na ząbki też niewiele warte bo mam wrażenie że nie bardzo działają. Nawet z Niemiec leki sprowadziłam żeby jej ulżyć ale też raz pomoże innym razem nie. Pozostaje to przeczekać...

‹‹ 2336 2337 2338 2339 2340 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego