Forum Starając się - ogólne Ureaplasma PARVUM
Odpowiedz

Ureaplasma PARVUM

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kitka_87 Koleżanka

Wysłany: 11 października, 09:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny chciałabym prosić o pomoc. W maju tego roku poprosiłam mojego lekarza ginekologa o pobranie wymazu z szyjki macicy (mam nieciekawe cytologie), abym mogła zanieść próbkę do laboratorium. Postanowiłam zbadać się w kierunku Chlamydia trachomatis (ujemny), Mycoplasma genitalium (ujemny) oraz Ureaplasma urealicytum/parvum (dodatni). W opisie przy ostatnim została zawarta informacja: Na drodze reakcji otrzymano fragment łańcucha DNA Ureaplasma Parvum. Świadczy to o obecność ureaplasma parvum w pobranym materiale.

Mój lekarz ginekolog (który nie sugerował mi tych badań) powiedział, że parvum się nie leczy. To samo powiedziane mi zostało w laboratorium, kiedy to dopytywałam czy wynik wskazuje na pewno na obecność tylko parvum.

Przejrzałam internet i znalazłam informacje to potwierdzające, ale i temu zaprzeczające.

Dodam, że staram się z mężem od prawie 4 miesięcy (6 cykli) o dziecko i mam cytologię ASC-H (badanie kolposkopem mam przewidziane na grudzień; moje wcześniejsze cytologię to: 1. ASC-US 2. ASC-US (po 3 miesiącach leczenia ) 3. powrót do dobrej cytologii (po następnych 3 miesiącach leczenia) 4. trzy miesiące później ASC-H.

I zastanawiam się czy może ta zła cytologia nie być wynikiem stanu zapalnego (tak mi sugerowano przy ASC-US) spowodowanym wg mnie przez parvum.

Będę wdzięczna za wszystkie uwagi.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)