X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start wrzesień 2018
Odpowiedz

In vitro start wrzesień 2018

Oceń ten wątek:
  • Veni Autorytet
    Postów: 437 199

    Wysłany: 7 października 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domika333 wrote:
    Hej dziewczyny! Jestem tu całkiem nowa i w sumie dopiero wglebiam się w temat ivf. Od czwartku biorę tabletki antykoncepcyjne przepisane przez lekarza, wszystkie badania wykonane i 17 października spotkanie z lekarzem i wszystko zostanie ustalone :O boję się strasznie, szczególnie przerażają mnie zastrzyki podczas stymulacji. Wiem, że wiele dziewczyn wykonuje je sama ale ja na pewno nie dam rady. Piszcie i radzcie coś:) będzie raźniej!
    Witaj. Tez mowilam tak samo. Na pobieranie krwi reagowalam zawsze tak samo: omdlenie i wymioty. Dopoki nie przywyklam wykonujac tony badań;) Z zastrzykiem bylo tak samo. Przy pierwszym maz byl ze mna w lazience i osunelam sie na niego mdlejac;) Przy kolejnych bylo juz lepiej. Teraz moge robic chyba wszystkim w bloku i nic mnie nie rusza. Wiec Ty tez dasz rade:)

    Veni
    Morfologia 1%, niedrożny jajowód
    wrzesień 2018 I IVF ICSI
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 7 października 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domika333 wrote:
    Hej dziewczyny! Jestem tu całkiem nowa i w sumie dopiero wglebiam się w temat ivf. Od czwartku biorę tabletki antykoncepcyjne przepisane przez lekarza, wszystkie badania wykonane i 17 października spotkanie z lekarzem i wszystko zostanie ustalone :O boję się strasznie, szczególnie przerażają mnie zastrzyki podczas stymulacji. Wiem, że wiele dziewczyn wykonuje je sama ale ja na pewno nie dam rady. Piszcie i radzcie coś:) będzie raźniej!
    A ja Ci napiszę, że dasz radę :) do listopada zeszłego roku czyli pierwszej stymulacji było dla mnie nie do pomyślenia zrobić sobie zastrzyk w brzuch. Nawet jak miałam wcześniej monitorowane cykle i Ovitrelle na pęknięcie pęcherzyka to zawsze szłam do gabinetu zabiegowego żeby mi ktoś zrobił. Do stymulacji leki miał podawać mi mąż ale stwierdziłam że spróbuję sama zrobić pierwszy i zrobiłam jak do tej pory wszystkie sama! 2 pełne stymulacje po 6-8 dni zastrzyków, 3 transfery, do każdego transferu mam progesteron w zastrzykach (1 albo 2 dziennie) i leki przeciwzakrzepowe do bety. Więc już nie liczę ile tego było ale pewnie kilkadziesiąt do setki. Zastrzyki robisz tak naprawdę w fałdę tłuszczyku ;), igły są cienkie więc to specjalnie nie boli :)

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 7 października 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    przygotowuję się do transferu na cyklu naturalnym (wcześniej miałam sztuczne cykle). W którym średnio dniu odbywa się transfer przy cyklu naturalnym? Czy można to jakoś kontrolować? Mam wyjazd służbowy 1 dzień i się stresuje, że mi wtedy wypadnie....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest juz watek pazdziernikowy, wlasnie otworzylam

    evkill lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Dziewczyny,
    przygotowuję się do transferu na cyklu naturalnym (wcześniej miałam sztuczne cykle). W którym średnio dniu odbywa się transfer przy cyklu naturalnym? Czy można to jakoś kontrolować? Mam wyjazd służbowy 1 dzień i się stresuje, że mi wtedy wypadnie....

    a ktorego dnia cyklu masz wyjazd Sluzbowy?

  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 7 października 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Dziewczyny,
    przygotowuję się do transferu na cyklu naturalnym (wcześniej miałam sztuczne cykle). W którym średnio dniu odbywa się transfer przy cyklu naturalnym? Czy można to jakoś kontrolować? Mam wyjazd służbowy 1 dzień i się stresuje, że mi wtedy wypadnie....
    Nie da się, chodzisz na USG żeby wyłapać owulację, warto też mierzyc temperaturę i robić testy owulacyjne jeśli nie możesz być na USG danego dnia. Transfer będzie tyle dni po owulacji ile dni ma zarodek. Jaką masz zwykle długość cyklu i kiedy jest zwykle owulacja?

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 7 października 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To przechodzimy jednak na nowy wątek?

    HanaMontana, WIK lubią tę wiadomość

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • Petunia88 Autorytet
    Postów: 341 429

    Wysłany: 26 września 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    japonka wrote:
    A ja Ci napiszę, że dasz radę :) do listopada zeszłego roku czyli pierwszej stymulacji było dla mnie nie do pomyślenia zrobić sobie zastrzyk w brzuch. Nawet jak miałam wcześniej monitorowane cykle i Ovitrelle na pęknięcie pęcherzyka to zawsze szłam do gabinetu zabiegowego żeby mi ktoś zrobił. Do stymulacji leki miał podawać mi mąż ale stwierdziłam że spróbuję sama zrobić pierwszy i zrobiłam jak do tej pory wszystkie sama! 2 pełne stymulacje po 6-8 dni zastrzyków, 3 transfery, do każdego transferu mam progesteron w zastrzykach (1 albo 2 dziennie) i leki przeciwzakrzepowe do bety. Więc już nie liczę ile tego było ale pewnie kilkadziesiąt do setki. Zastrzyki robisz tak naprawdę w fałdę tłuszczyku ;), igły są cienkie więc to specjalnie nie boli :)


    Potwierdzam, ja 1 stymulacje sie stresowalam i maz mnie ostrzykiwal. Teraz robię to juz sama i jest w sumie mega, w ogole nie boli i juz jest mniej stresu. Na poczatku nie ogarnialam w ogole co z czym, ale juz sie poczulam pewniej.

    Moje kalendarium🙂
    25 lutego 2019: diagnoza- slabe nasienie, oligospermia ciezka
    16 kwietnia: 1 wizyta w Bocianie.
    19 kwietnia: 2 wizyta,powtorne badanie nasienia- troche lepiej, ale wciaz kiepsko.

    I procedura:
    4 maja: stymulacja start
    10 maja: wizyta kontrolna
    13 maja: punkcja😍 12 komorek, 2 blastocysty
    18 maja:transfer naszego dzieciaczka ❤
    27 maja: beta ujemna.
    15 lipca: transer jedynego mrozaka 1BB
    26 lipca: 12dpt beta 0

    II procedura:
    23 września: zaczynamy stymulacje do II procedury
    3 października: punkcja 18 komorek, 6 blastocyst🥰
    8 października: transfer blastki 4AA
    15 października: 7dpt beta 56.8
    21 października: 13dpt beta 1156🥰

    o9zrdqk.png


    7zb1l7e.png

    ❄❄❄❄❄ na zimowisku
‹‹ 118 119 120 121 122
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ