X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Brak okresu po Duphastonie
Odpowiedz

Brak okresu po Duphastonie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nadziejka93 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Według zaleceń lekarza brałam Duphaston na wywołanie okresu 7 dni 2x1. 3 dzień po odstawieniu rano miałam lekkie plamienie, już myślałam że rozwinie się w @, ale od tamtej pory czysto 😲 minął kolejny dzień i dalej nic. Czy któraś z Was tak miała? Piersi od 4 dnia brana Duphastonu obolałe i wrażliwe.
    Dodam że suplementuje Niepokalanek 400mg(składnik Castagnusa, Cyklodydonu) i zastanawiam się czy to czasem przez niego coś się nie zablokowało. Myślicie, że powinnam go odstawić? Tylko obawiam się, że jak go odstawie to podskoczy mi prolaktyna. (Podobno obniża prolaktyne, a podnosi progesteron)

    Starania od września 2019
    *styczeń 2020 - 8tc puste jajo 💔

    TSH 2.9 ➡️ 1.49 Euthyrox
    Prolaktyna 12.15 (norma do 26,72)

    Reszta badań 🔜
  • Kasia 1987 Autorytet
    Postów: 349 135

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć podbijam temat.
    Jestem stymulowana letrezolem, po potwierdzonej owulacji i pęknięciu pęcherzyka zaczęłam brak duphaston 3x1. Odstawiłam 24dc. Dziś 31 i okresu brak przez 3 dni plamienie brązowe, czasami troszkę żywej krwi. Czy to plamienie można uznać za okres?

    Starania od 01.2020
    Ona: 34 lata, On: 32 lata
    05.2020 badanie drożności jajowodów 👍
    09.2020 klinika Invimed Wrocław
    11.2020 1IUI 😔
    12.2020 2 IUI (cb)😢
    01.2021 Oviklinika Warszawa
    01.2021 cb 😥
    Immunologia doc Pasnik- ok, brak zaleceń do transferu

    03.2021 ivf 6 komórek, 2 zarodki
    15.03. Transfer 3 dniowca 9A- beta <0,2 😭
    26.06 crio 4BC (4.2.3) 8dpt -beta <0,2 😭
    brak zarodków

    naturalny cud <3

    8une43r8r6g0xzzi.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 26 sierpnia 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam tak. Okazało się, że jestem w ciąży 😁.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Alusia1983_Bstok Koleżanka
    Postów: 49 6

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami.91 wrote:
    Miałam tak. Okazało się, że jestem w ciąży 😁.
    Po ilu dniach od owu testy potwierdziły ?

  • Limosa Autorytet
    Postów: 1345 553

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też się podepnę z pytaniem o Duphaston.
    Generalnie długość moich cykli to ok. 29-31 dni. W ostatnich miesiącach przed okresem miałam kilka dni różowych plamień - taka jakby różowa woda, a sam okres nie był żywoczerwony, tylko też taki jakby różowawy, rozwodniony. W poprzednim cyklu przypadkowo wyszło mi na USG , że pęcherzyk nie pękł (to był bodajże 20 DC), więc dostałam Duphaston na 5 dni. Okres był normalny, bez poprzedzających plamień, a krew była normalna jak przed laty (o normalnej konsystencji i ładnym czerwonym kolorze). Lekarka kazała w tym cyklu również zażywać Duphaston - 2 razy dziennie tabletkę, od 19 do 25 DC. W 23 DC podczas podcierania zauważyłam różowe plamienie na papierze, a dziś temperatura spadła. Czy to oznacza, że ta dawka jest dla mnie za niska?
    Mam też pytanie, które mnie od pewnego czasu nurtuje - w przypadku zajścia w ciążę i brania krótki czas a potem odstawienia Luteiny czy Duphastonu, spadek progesteronu nie powoduje poronienia?

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Mag91 Ekspertka
    Postów: 181 183

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Mam też pytanie, które mnie od pewnego czasu nurtuje - w przypadku zajścia w ciążę i brania krótki czas a potem odstawienia Luteiny czy Duphastonu, spadek progesteronu nie powoduje poronienia?


    Lepiej skonsultować z lekarzem, np. mi w przypadku ciąży kazała brać dalej.

    zrz6i09kjbhnyse8.png
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też brałam dalej

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1345 553

    Wysłany: 14 stycznia 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag91 wrote:
    Lepiej skonsultować z lekarzem, np. mi w przypadku ciąży kazała brać dalej.

    No tak, ale dopiero jakiś tydzień po odstawieniu dowiedziałabym się o ciąży i ten czas przerwy mnie zastanawia - czy wtedy nie dojdzie do poronienia.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Mag91 Ekspertka
    Postów: 181 183

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    No tak, ale dopiero jakiś tydzień po odstawieniu dowiedziałabym się o ciąży i ten czas przerwy mnie zastanawia - czy wtedy nie dojdzie do poronienia.

    A może to plamienie to była inplantacja? Zrób Beta Hcg z krwi powinno coś już pokazać, a na pewno wcześniej niż siusiany. 💚

    zrz6i09kjbhnyse8.png
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1345 553

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag91 wrote:
    A może to plamienie to była inplantacja? Zrób Beta Hcg z krwi powinno coś już pokazać, a na pewno wcześniej niż siusiany. 💚
    Nie mam po co robić bety, pytanie było czysto teoretyczne 🙂 Zawsze zastanawiało mnie to, że lekarze dają mi progesteron na kilka dni, jak na wywołanie okresu i zastanawiałam się czy rzeczywiście odstawienie nie wywołuje go.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Mag91 Ekspertka
    Postów: 181 183

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Nie mam po co robić bety, pytanie było czysto teoretyczne 🙂 Zawsze zastanawiało mnie to, że lekarze dają mi progesteron na kilka dni, jak na wywołanie okresu i zastanawiałam się czy rzeczywiście odstawienie nie wywołuje go.

    Kilka lat temu brałam luteinę na wywowanie i po ok. 5 dniach od odstawienia faktycznie dostałam miesiączki, spóźniała mi się wtedy ok. 1,5 miesiąca. W przypadku ciąży podobno pomaga utrzymać ją. Jak doktorowa przepisywała mi ostatnio powiedziała że jak nie potrzebny to nie zaszkodzi, a nawet jeszcze bardziej pomoże🙂

    Yass lubi tę wiadomość

    zrz6i09kjbhnyse8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ