X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Była owu czy nie? Problem z wykresem
Odpowiedz

Była owu czy nie? Problem z wykresem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Patka00 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 1 lipca 2020, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszukuję kogoś kto jest obeznany w wykrywaniu owu na podstawie temp. Bo ciężko mi jednoznacznie stwierdzić czy do niej doszło czy nie..

  • Nagana Przyjaciółka
    Postów: 154 36

    Wysłany: 1 lipca 2020, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinien byc skok temperatury.
    A moglabys wstawic swoj wykres?

    poczatek staran - 02.2018
    06.2019 - 9 tc [*]
    02.2020 - 5 tc [*]
    30.04.21 - 16tc [*]
  • Patka00 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 1 lipca 2020, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień 11 36.4, dzień 12 36.3, dzień 13 36.4 dzień 14 36.4 dzień 15 36.6 dzień 16 36.3 dzień 17 36.5 dzień 18 36.6, dzień 19 36.3, dzień 20 36.6 dzień 21 36.6 dzień 22 36.9

    Dopiero 11 dnia zaczęłam mierzyć.. ta apka mówi,że rzekomo w dniu 19 cyklu inna,że w 16.. nie wiem jak wstawić tu wykres..

  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 2 lipca 2020, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka00 wrote:
    Dzień 11 36.4, dzień 12 36.3, dzień 13 36.4 dzień 14 36.4 dzień 15 36.6 dzień 16 36.3 dzień 17 36.5 dzień 18 36.6, dzień 19 36.3, dzień 20 36.6 dzień 21 36.6 dzień 22 36.9

    Dopiero 11 dnia zaczęłam mierzyć.. ta apka mówi,że rzekomo w dniu 19 cyklu inna,że w 16.. nie wiem jak wstawić tu wykres..

    Ja też bym powiedziała, że owulacja mogła być w 19 dc. Bo trzy kolejne temp. są wyższe niż poprzednie.
    Pamiętaj, żeby nie skupiać się tylko na temperaturze, ale przede wszystkim na objawach, czy śluz był płodny itd.

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Nadziejka-30 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 2 lipca 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny . Czy tak niskie temperatury w 1 fazie cyklu są normalne ? Typu 36,38, 36,41. Gdzie nie czytam to podaja 36,6 . Mierze temp w pochwie .

    2011 stan przdrzucawkowy i HELLP
    36 tydzień 1,5kg szczęścia

    2019 paźdzernik pozytywny test
    2019 listopad poronienie zatrzymane

    od lutego 2020 ponowne starania
    podejrzenie niedomogi lutealnej
    trochę zawyżona prolaktyna
    wyniki z lutego
    FSH 7,2
    LH 7,2
    TSH 1,8
    progesteron w 22 dniu cyklu 18ng/ml

    Pregna start, wiesiołek + sroka do owulacji, magnez+b6, żelazo


    c1fd13506d4c43522a9b9e48ba0b0c81.png
  • Patka00 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 2 lipca 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Ja też bym powiedziała, że owulacja mogła być w 19 dc. Bo trzy kolejne temp. są wyższe niż poprzednie.
    Pamiętaj, żeby nie skupiać się tylko na temperaturze, ale przede wszystkim na objawach, czy śluz był płodny itd.
    Dziś jestem już w 23 dniu cyklu.. i zauważyłam śluz zabarwiony na różowo.. wcześniej był biały, a jeszcze wcześniej przeźroczysty..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka00 wrote:
    Dziś jestem już w 23 dniu cyklu.. i zauważyłam śluz zabarwiony na różowo.. wcześniej był biały, a jeszcze wcześniej przeźroczysty..

    Hmm to bardzo możliwe, że to objaw owulacji lub nawet zagniezdzenia np? To w sumie dobry znak myślę:)

  • Patka00 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 2 lipca 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haiko wrote:
    Hmm to bardzo możliwe, że to objaw owulacji lub nawet zagniezdzenia np? To w sumie dobry znak myślę:)
    Owulację wykluczam,bo od kilku dni mam biały śluz, dziś raz różowy tak to biały.. do tego pęka mi głowa z bólu, bolała mnie wewnętrzna strona ud.. w sumie nie wiem co myśleć... 🤷

  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 3 lipca 2020, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka00 wrote:
    Owulację wykluczam,bo od kilku dni mam biały śluz, dziś raz różowy tak to biały.. do tego pęka mi głowa z bólu, bolała mnie wewnętrzna strona ud.. w sumie nie wiem co myśleć... 🤷

    Hmmm.... naprawdę ciekawe objawy. W zasadzie jak jest po owulacji to może być biały śluz. Trzeba by się umówić na monitoring do ginekologa, żeby potwierdził albo zrobić badanie progesteronu. Aczkolwiek ten progesteron też tego nie powie na 100%. Jak teraz wygląda u Ciebie temperatura? Dalej wysoko?

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Patka00 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 3 lipca 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Hmmm.... naprawdę ciekawe objawy. W zasadzie jak jest po owulacji to może być biały śluz. Trzeba by się umówić na monitoring do ginekologa, żeby potwierdził albo zrobić badanie progesteronu. Aczkolwiek ten progesteron też tego nie powie na 100%. Jak teraz wygląda u Ciebie temperatura? Dalej wysoko?

    Wczoraj była 36.9 dzisiaj 36.5 czyli patrząc na wyżej podane przeze mnie nadal wyższa .. duża ilość białego śluzu...
    Nie wiem po jakim czasie można zrobić beta HCG?

  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 3 lipca 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka00 wrote:
    Wczoraj była 36.9 dzisiaj 36.5 czyli patrząc na wyżej podane przeze mnie nadal wyższa .. duża ilość białego śluzu...
    Nie wiem po jakim czasie można zrobić beta HCG?

    Myślę, że najwcześniej to 9-10 dni po owulacji.

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Patka00 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 3 lipca 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Myślę, że najwcześniej to 9-10 dni po owulacji.
    No to pozostaje mi czekać i mieć nadzieję,że okres nie nadejdzie a temp nie zacznie spadać.. w kwietniu poroniłam w 6 tyg. Staraliśmy się od września, mam pcos i bardzo bym chciała żeby wreszcie się szczęśliwie udało...

    hannah_92 lubi tę wiadomość

  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 6 lipca 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka00 wrote:
    No to pozostaje mi czekać i mieć nadzieję,że okres nie nadejdzie a temp nie zacznie spadać.. w kwietniu poroniłam w 6 tyg. Staraliśmy się od września, mam pcos i bardzo bym chciała żeby wreszcie się szczęśliwie udało...

    Jak tam? Kiedy będziesz testować? Mam nadzieję, że okres nie przyszedł. Trzymam kciuki!♥

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Clausix Autorytet
    Postów: 5259 3167

    Wysłany: 6 lipca 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, to pierwszy cykl w którym mierzę temperaturę i nie wiem czy robię to dobrze, wychodzą niskie wyniki - 36,1-36,2... mierzę codziennie przed wstaniem, o 6:30, przez 5 minut, pod językiem.
    Kiedy powinniśmy zacząć się starać? Jak temperatura wzrośnie czy jednak wcześniej?
    Robicie pomiary plus testy owu?

    8f04329e0b910128bcc7e57049a23d22.png

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • Nadziejka-30 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 6 lipca 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Hej dziewczyny, to pierwszy cykl w którym mierzę temperaturę i nie wiem czy robię to dobrze, wychodzą niskie wyniki - 36,1-36,2... mierzę codziennie przed wstaniem, o 6:30, przez 5 minut, pod językiem.
    Kiedy powinniśmy zacząć się starać? Jak temperatura wzrośnie czy jednak wcześniej?
    Robicie pomiary plus testy owu?

    8f04329e0b910128bcc7e57049a23d22.png


    Tak najlepiej mierz temp i rób testy. Wyznaczy owulacje dopiero po 3 rosnących temperaturach. Także dobrze jest robić dodatkowo testy. Jak długie masz cykle ?

    2011 stan przdrzucawkowy i HELLP
    36 tydzień 1,5kg szczęścia

    2019 paźdzernik pozytywny test
    2019 listopad poronienie zatrzymane

    od lutego 2020 ponowne starania
    podejrzenie niedomogi lutealnej
    trochę zawyżona prolaktyna
    wyniki z lutego
    FSH 7,2
    LH 7,2
    TSH 1,8
    progesteron w 22 dniu cyklu 18ng/ml

    Pregna start, wiesiołek + sroka do owulacji, magnez+b6, żelazo


    c1fd13506d4c43522a9b9e48ba0b0c81.png
  • Clausix Autorytet
    Postów: 5259 3167

    Wysłany: 6 lipca 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Nadziejka dzięki za odp ;)

    zwykle mam cykle na przemian, nieco krótsze i dłuższe, ostatni cykl 29, poprzedni 31, 29, 32...
    W marcu poroniłam w 6 tyg. Staramy się od października i już lekko świruję ;)

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 6 lipca 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Hej dziewczyny, to pierwszy cykl w którym mierzę temperaturę i nie wiem czy robię to dobrze, wychodzą niskie wyniki - 36,1-36,2... mierzę codziennie przed wstaniem, o 6:30, przez 5 minut, pod językiem.
    Kiedy powinniśmy zacząć się starać? Jak temperatura wzrośnie czy jednak wcześniej?
    Robicie pomiary plus testy owu?

    8f04329e0b910128bcc7e57049a23d22.png

    Ja bym na waszym miejscu po prostu współżyła regularnie, to jest najważniejsze. Co dwa dni, max co 3 dni, a w czasie owulacji nawet codziennie, wtedy jest pewność, że nie przegapi się punktu szczytowego. Co do testów owulacyjnych ja osobiście nie robię. Tyle się naczytałam książęk i wypowiedzi lekarzy i wszyscy są zgodni żeby tego nie robić bo to nie jest miarodajne. Często kobiety potem świrują sugerując się tylo testami. Ja sama tak miałam, juz całkowicie głupiałam przy tym. Lepiej skupić się na objawach tj. płodny śluz, pobolewanie jajników w okresie owulacyjnym. Ovu ci samo wyznaczy owulację. Ja mam tak samo cykle jak ty, raz 28, raz 31, zdarzy się nawet 34, także różnie. Też mierze temp. pod językiem, zawsze z tej samej strony, ale czytałam żeby mierzyć 8 min w ustach, także może zwiększ czas mierzenia do 8 minut. 5 min to za krótko jak na jamę ustną. Generalnie życzę powodzenia w staraniach!:)) też zaczęłam niedanwo przygodę z mierzeniem temperaturki.

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Clausix Autorytet
    Postów: 5259 3167

    Wysłany: 6 lipca 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Ja bym na waszym miejscu po prostu współżyła regularnie, to jest najważniejsze. Co dwa dni, max co 3 dni, a w czasie owulacji nawet codziennie, wtedy jest pewność, że nie przegapi się punktu szczytowego. Co do testów owulacyjnych ja osobiście nie robię. Tyle się naczytałam książęk i wypowiedzi lekarzy i wszyscy są zgodni żeby tego nie robić bo to nie jest miarodajne. Często kobiety potem świrują sugerując się tylo testami. Ja sama tak miałam, juz całkowicie głupiałam przy tym. Lepiej skupić się na objawach tj. płodny śluz, pobolewanie jajników w okresie owulacyjnym. Ovu ci samo wyznaczy owulację. Ja mam tak samo cykle jak ty, raz 28, raz 31, zdarzy się nawet 34, także różnie. Też mierze temp. pod językiem, zawsze z tej samej strony, ale czytałam żeby mierzyć 8 min w ustach, także może zwiększ czas mierzenia do 8 minut. 5 min to za krótko jak na jamę ustną. Generalnie życzę powodzenia w staraniach!:)) też zaczęłam niedanwo przygodę z mierzeniem temperaturki.

    Akurat z regularnością współżyć nie mamy problemu, co dwa dni przynajmniej, nawet codziennie. Ale jak przez 9 miesięcy normalnie się nie udało to zaczynam się martwić... Liczę jeszcze, że obniżę TSH bo biorę leki od 1,5 miesiąca dopiero. W lutym było 1,06 a potem nagle w maju 4,69 :(
    Macie jakieś doświadczenia z Hashimoto?

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Akurat z regularnością współżyć nie mamy problemu, co dwa dni przynajmniej, nawet codziennie. Ale jak przez 9 miesięcy normalnie się nie udało to zaczynam się martwić... Liczę jeszcze, że obniżę TSH bo biorę leki od 1,5 miesiąca dopiero. W lutym było 1,06 a potem nagle w maju 4,69 :(
    Macie jakieś doświadczenia z Hashimoto?

    Ojj to faktycznie bardzo ci to TSH skoczyło;/ Pamiętaj, że na poziom TSH ma też wpływ stres, więc może przez to? Na pewno warto powtórzyć badanie razem z fT4 i fT3 bo to nam daje pełniejszy obraz, a jak mówisz o Hashimoto to najlepiej dobadać także antyTPO i antyTG oraz zrobić USG tarczycy, wtedy będziesz miała pewność. Ja osobiście tarczycę mam zdrową, ale jeśli chodzi o Hashimoto to z tego co wiem to bardzo dieta pomaga. Teraz jest to częsty przyapdek, zwłaszcza wśród kobiet. Bardzo dużo jest na ten temat książek i artykułów. Ja polecam osobiście książkę Pauliny Ihnatowicz, jeśli masz instagrama to możesz jej posłuchać na IG, sama zmagała się z Hashimoto i ma ogromną wiedze na ten temat, teraz jest w ciąży i za niedługo rodzi, także nie stanowi to przeszkody.

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Clausix Autorytet
    Postów: 5259 3167

    Wysłany: 7 lipca 2020, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Ojj to faktycznie bardzo ci to TSH skoczyło;/ Pamiętaj, że na poziom TSH ma też wpływ stres, więc może przez to? Na pewno warto powtórzyć badanie razem z fT4 i fT3 bo to nam daje pełniejszy obraz, a jak mówisz o Hashimoto to najlepiej dobadać także antyTPO i antyTG oraz zrobić USG tarczycy, wtedy będziesz miała pewność. Ja osobiście tarczycę mam zdrową, ale jeśli chodzi o Hashimoto to z tego co wiem to bardzo dieta pomaga. Teraz jest to częsty przyapdek, zwłaszcza wśród kobiet. Bardzo dużo jest na ten temat książek i artykułów. Ja polecam osobiście książkę Pauliny Ihnatowicz, jeśli masz instagrama to możesz jej posłuchać na IG, sama zmagała się z Hashimoto i ma ogromną wiedze na ten temat, teraz jest w ciąży i za niedługo rodzi, także nie stanowi to przeszkody.

    23 mam kolejną wizytę u endo, będę robić wszystkie badania przed wizytą i zobaczymy 😉
    Czytałam właśnie, że dieta jest kluczowa ale kurcze ciężko się trzymać tak na 100%... Powoli staram się wdrażać zdrowsze nawyki 🙂

    hannah_92 lubi tę wiadomość

    32 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    💊 Euthyrox 50/75, Metformina 750, Acard 150, Dostinex 0,5, Prograf 1, + worek supli 😅

    💊 M - Fertilman Plus 2x1

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ