X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Duphaston działanie w przypadku ciąży
Odpowiedz

Duphaston działanie w przypadku ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 22 lutego 2020, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, może któraś mi odpowie, jak działa konkretnie duphaston czy mimo jego zażywania dostaje się okres jeżeli nie ma ciąży? Wariuje bo biorę dupka teoretycznie od dnia w którym powinnam dostać @ ale owulacja była przesunięta o tydzień czyli powinna @ być za 2 dni. 6dpo beta wynosiła 13. 2 po dwych dniach 21.4 czyli przyrost prawidłowy ale ciągle denerwuje się czy nie dostanę tego okresu mimo brania duphastonu. Jeśli nie dostanę okresu to znaczy, że ciąża nadal jest a jeżeli nie ma to dostanę mimo dupka? 😥

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 23 lutego 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta powinna Ci się podwoić w przeciągu 48 godzin... Z tego co napisałaś rozumiem że po owulce miałaś brać dupka, beta ci się potwierdziła a konsultowałas wynik bety z lekarzem?

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 23 lutego 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez obaw! Jeśli beta wyszła na takim poziomie to już nie dostaniesz okresu ^^

    A już na pewno nie biorąc duphaston. Jeśli bierzesz duphaston to nie dostaniesz okresu, bo to jest progesteron. Okresu dostaje się wtedy, gdy progesteron spada w organizmie. A jeśli go sobie dawkujesz, to nie dostaniesz okresu.

    Nie masz póki co żadnych plamień?

    Chyba pozostaje pogratulować, bo najwidoczniej się udało. ;)

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 23 lutego 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Beta powinna Ci się podwoić w przeciągu 48 godzin... Z tego co napisałaś rozumiem że po owulce miałaś brać dupka, beta ci się potwierdziła a konsultowałas wynik bety z lekarzem?
    Duphaston miałam przepisany przy pierwszym wyniku bety ponieważ miałam bardzo niski progesteron

  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 23 lutego 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VR wrote:
    Bez obaw! Jeśli beta wyszła na takim poziomie to już nie dostaniesz okresu ^^

    A już na pewno nie biorąc duphaston. Jeśli bierzesz duphaston to nie dostaniesz okresu, bo to jest progesteron. Okresu dostaje się wtedy, gdy progesteron spada w organizmie. A jeśli go sobie dawkujesz, to nie dostaniesz okresu.

    Nie masz póki co żadnych plamień?

    Chyba pozostaje pogratulować, bo najwidoczniej się udało. ;)
    Na szczęście żadnych plamień ta ciąża była dla mnie niespodzianka ponieważ byłam pewna że cykl jest bezowulacyjny a owulacja przesunęła się na 25 dc i tak oto tydzień młodsza ciąża, ale ciągle nie dowierzam i nurtuje mnie wiele pytań

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 23 lutego 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za przyrosty i zdrowej i spokojnej ciąży życzę :). Powtarzasz betę i proga?

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 791 444

    Wysłany: 24 lutego 2020, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Trzymam kciuki za przyrosty i zdrowej i spokojnej ciąży życzę :). Powtarzasz betę i proga?
    Tak byłam w sobotę czekam dziś na wyniki i oczywiście bardzo się denerwuje bo we krwi przyrastala a ciągle testy sikane wychodziły negatywnie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ