X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Owulacja - czy to już?
Odpowiedz

Owulacja - czy to już?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 20 maja 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie staraczki

    Mam pytanie. A mianowicie od stycznie tego roku przestałam używać antykoncepcji tj krążku NuvaRing. Cykle był bardzo długo bo po ok 40 dni. Owu miałam ok 20-25 dc. Poprzedni cykl to 42 dni. Dziś mam 13 dzień cyklu i zauważyła wodnisty śluz a przede wszystkim boli mnie lewy jajnik co u mnie zawsze oznacza zbliżającą się owu. Czy to możliwe że z miesiąca na miesiąc cykl mi się wyregulował? Jeżeli teoretycznie rozpoczęłam dziś dni płodne to mój cykl powinien wynosić ok 31 dni. Dziewczyny czy to możliwe?

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to mozliwe ale ja w tym cyklu mialam podobnie bol i sluz plodny mialam ok 2 tygodnia cyklu a owulacja tak naprawde byla tydzien pozniej. Milam jeszcze wiekszy bol jajnikow ale zero sluzu plodnego. Ale temeratura otwierdziala owulacje.

  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 20 maja 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz mi przybliżyć jak interpretować tempkę?
    Tzn kiedy mam wiedzieć że to owu ?

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety w dniu owulacji zmian nie zobaczysz dopiero na 3 czy 4 dni po niej dopiero bedziesz miala jej potwierdzenie gdy temperatury beda wyzsze ale ty masz za malo temperatur by program mial Ci wyznaczyc owulacje jesli ona bedzie miala miejsce dzis badz jutro musisz miec minimum 6 temperatur przed owulacja i 4 po niej by program mogl cos pokazac.

  • Styczniowa27 Przyjaciółka
    Postów: 133 30

    Wysłany: 20 maja 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dziękuje Ci bardzo. Nie wiedziałam że tak bardzo istotne jest wpisywanie temperatur. Muszę w takim razie uzupełnić. :) dziękuje

    ciri22 lubi tę wiadomość

    zem3x1hpjl5mhe34.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 20 sierpnia 2015, 17:17

  • Drica78 Koleżanka
    Postów: 96 18

    Wysłany: 28 października 2015, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłany: Dzisiaj, 11:18 Cytuj | Edytuj | Zgłoś
    Dziewczyny dodam wam tylko taka informacje dla osób ktore sa laikami jak ja jeszxze w tych sprawach... Jezeli czekacie na owulacje to podobno nie oznacza to ze w ten dzien jest największe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże...dzis byłam u specjalisty profesora położnictwa i ginekologii w UK ... I wytłumaczył mi ze jesli mam cykle 28 dniowe to stosunek płciowy zakończony ciaza w 14 dniu czyli w dzien owulacji równa sie kilku procentom max 5%...- a wiec jezeli masz regularne miesiączki np co 28 dni to prawdopodobieństwa ciąży jest równa 45% jezeli zbliżenie bedzie miało miejsce 12-13-14 dniu cyklu...jezeli robicie testy owulacyjne I test pokazuje || ( dwie krechy) znaczy ze do owulacji Dojdzie za 24-48 Godz czyli w tym momencie jestescie najmocniej plodne.... Nie czekajcie do ost momentu ! Dr stwierdzil ze do owulacji moze dojsc np w14 cyklu nad ranem a ty w tym czasie bedziesz miec stosunek ale wieczorem moze byc Za pozno I stad wiele kobiet jest zdziwionych no jak ? Przeciez to był 14 dzien ... Nasz organizm dziala 24/24 nie odroznia nocy od dnia Dlatego zaleca się odbywanie stosunkow w 12 dniu cyklu I 13 nie zaszkodzi 14 ale to tylko dla pewnosci....
    Obserwuj sluz gorāco polecam olej z wiesiolka Jem go od 1 mies a juz w tym mies pojawil mi się piekny sluz ... Nie mialam takiego poprzednio I stad mialam klopot z ustaleniem plodnosci.... A to Tez ma duzy wplyw... Plemniczki musza przetrwac kolejna wazna rzecz !
    Jezeli chodzi o mezczyzn podobno przed stosunkiem powinni podmyc się w chlodnej wodzie nie goracej ani cieplej ... Jesli Maja problem z nasieniem chlodna woda pobudza ... Stad Teoria ze przegrzane jądra produkują gorsze nasienie ... I jedzenie pestek z dyni wit C z selenem .. No to do dzieła !
    Ferrari

    Ferrari
  • gabryśka Autorytet
    Postów: 314 197

    Wysłany: 28 października 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no.... ja mam właśnie cykle regularne co 28 dni..... co do dnia... i od 3 miesięcy nic.. przytulaliśmy się w dni płodne...ale tylko wieczorem ( trzeba chyba też z rana zacząć) ;) ....noo..i mam problem ze śluzem.. na razie pije len......;)ale musze kupic ten wiesiołek chyba :)

    ❤ 2008r. - 👧
    ❤2016r.- 👧
    ❤2023r. -👧
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy wystąpienie owu można "zdiagnozować" tylko po bólu lewego lub prawego jajnika? ja tak mam, że jednego cyklu lewy, drugiego prawy i tak na zmianę. Co prawda mam dopiero trzy cykle obserwacji za sobą. Teraz do tych obserwacji dołączę śluz, może on mi bardziej podpowie, czy jest owu, czy nie... ;)

  • Kasia1407 Autorytet
    Postów: 805 892

    Wysłany: 1 listopada 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po samej obserwacji bólu jajników raczej nie można zdiagnozować owu musisz dołączyć do tego przynajmniej obserwację śluzu też temeratury (choć ja aktualnie tego nie robię) i testy ovu. Ja np. mam pcos i ból jajników odczuwam co drugi dzień :) Owszem większość kobiet odczuwa ból jajników przy ovu ale również często taki ból występuje przed @.
    Na razie na twoim miejscu zaobserwowałabym śluz ponieważ widzę, że dopiero zaczynacie się starać więc narazie idźcie na żywioł i nie dajcie się zwariować ;) Wyluzujcie i czerpcie przyjemność z starań ;)
    Powodzenia życzę....

    201707271556.png
    200710144670.png
    70 cykl starań.... I jaki szczęśliwy :D
    Nadzieja umiera ostatnia. ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2015, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej :)
    a więc dziś mój śluz jest taki ciągliwy, że tak to określę :D na ok. 1 do 1,5 cm się ciągnie... czy to właśnie to? :)))

    miłego dnia dziewczyny! :)

  • Kasia1407 Autorytet
    Postów: 805 892

    Wysłany: 2 listopada 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to zacznijcie przytulanko ;)
    Powodzenia :)

    201707271556.png
    200710144670.png
    70 cykl starań.... I jaki szczęśliwy :D
    Nadzieja umiera ostatnia. ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2015, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1407 wrote:
    No to zacznijcie przytulanko ;)
    Powodzenia :)

    niestety teraz nie ma męża w domu, ale w następnym cyklu już będę wiedziała lepiej kiedy uderzyć do boju :)

  • Kasia1407 Autorytet
    Postów: 805 892

    Wysłany: 4 listopada 2015, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to życzę owocnych starań w następnym cyklu ;-)
    Powodzenia

    201707271556.png
    200710144670.png
    70 cykl starań.... I jaki szczęśliwy :D
    Nadzieja umiera ostatnia. ..

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 4 listopada 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę poradźcie! :P Byłam dziś (19dc)na usg. Ginekolog stwierdził, że endometrium ma 10mm, a na prawym jajniku jest pęcherzyk dominujący 22mm. Po powrocie zrobiłam test owulacyjny - wynik: mocna kreska testowa, minimalnie jaśniejsza od kontrolnej. Kiedy zatem można spodziewać się owulacji? Dziś? jutro? czy jeszcze później? Z góry dziękuję za opinie :D

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1407 wrote:
    No to życzę owocnych starań w następnym cyklu ;-)
    Powodzenia

    dzięki dzięki :) zrobimy wszystko co w naszej mocy ;) hihi

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 wrote:
    Dziewczyny proszę poradźcie! :P Byłam dziś (19dc)na usg. Ginekolog stwierdził, że endometrium ma 10mm, a na prawym jajniku jest pęcherzyk dominujący 22mm. Po powrocie zrobiłam test owulacyjny - wynik: mocna kreska testowa, minimalnie jaśniejsza od kontrolnej. Kiedy zatem można spodziewać się owulacji? Dziś? jutro? czy jeszcze później? Z góry dziękuję za opinie :D

    Ty nie pytaj tylko działaj :) wszystkie znaki mówią, że czas wkroczyć do akcji :)

    Lili87 lubi tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 4 listopada 2015, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobo_frut wrote:
    Ty nie pytaj tylko działaj :) wszystkie znaki mówią, że czas wkroczyć do akcji :)

    Hihihih takiej odpowiedzi potrzebowałam :* Dzięki wielkie :)

    bobo_frut lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Kasia1407 Autorytet
    Postów: 805 892

    Wysłany: 5 listopada 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powodzenia życzę ;-)
    I informujcie o przebiegu sytuacji :-)

    201707271556.png
    200710144670.png
    70 cykl starań.... I jaki szczęśliwy :D
    Nadzieja umiera ostatnia. ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my z mężem zaczniemy działać dopiero pod koniec listopada, więc w grudniu, jak będzie już wiadomo czy coś będzie czy nie to pewnie, że dam znać :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ