X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów pomozcie mi zrozumiec moj wykres
Odpowiedz

pomozcie mi zrozumiec moj wykres

Oceń ten wątek:
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 6 marca 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :)
    Czy mogę się podłączyć do wątku i poprosić o interpretację mojego wykresu? Prowadzę obserwacje drugi cykl i w zasadzie dopiero raczkuję w tej kwestii. Staram się jednak rzetelnie wszystko notować zgodnie z wytycznymi. Dotychczas miałam 28 dniowe cykle. Poprzedni jednak trwał 31 dni i OF wyznaczyło mi owulkę w 19dc, nie wiem czy dobrze, ale cykl wyglądał podobnie do obecnego. Wtedy do 18 dnia testy owulacyjne wychodziły negatywnie, a potem już nie robiłam. W tym cyklu już totalnie zgłupiałam, bo wczoraj koło południa test owu. wyszedł pozytywny, a dziś temp. nie wzrosła. Dodatkowo rano śluz i szyjka (wg mnie) wskazywały jeszcze na okres płodny, ale teraz śluz zrobił się już biały i lepki. Zatem szczyt śluzu miałam wczoraj. I teraz pytanie, czy w takim razie mogę przypuszczać, że owu jednak była? Znaczy, że przeoczyliśmy najlepszy czas na <3 ? Kochane proszę o pomoc.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 6 marca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochan jeżeli szczyt śluzu był wczoraj to nic straconego :) owulacja występuje zazwyczaj od 3 dni przed do 3 dni po szczycie śluzu czyli jeżeli szczy śluzu miałaś 19 dc to owulka była/będzie w 17,18,19,20 lub 21 dc. Nie sugeruj sie temp. bo ona może podskoczyć kilka dni przed lub kilka dni po owulacji.
    Moja rada to <3 <3 <3 ile tylko organizm zniesie :)

    Qrczak, weronika86 lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 6 marca 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Kochan jeżeli szczyt śluzu był wczoraj to nic straconego :) owulacja występuje zazwyczaj od 3 dni przed do 3 dni po szczycie śluzu czyli jeżeli szczy śluzu miałaś 19 dc to owulka była/będzie w 17,18,19,20 lub 21 dc. Nie sugeruj sie temp. bo ona może podskoczyć kilka dni przed lub kilka dni po owulacji.
    Moja rada to <3 <3 <3 ile tylko organizm zniesie :)
    Vanessa dziękuję za szybką odpowiedź :) Wiedziałam, że będę mogła na Ciebie liczyć ;)

    vanessa lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 04:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak myslicie owulka byla???

  • malu Przyjaciółka
    Postów: 98 22

    Wysłany: 7 marca 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sądzicie, o czym świadczą u mnie takie wahania temp?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 marca 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polarisa wrote:
    jak myslicie owulka byla???
    A kiedy miałaś szczyt śluzu? Owulacja występuje od 3 di przed do 3 dni po nim a po za tym bez tego objawu w Twoim przypadku nie można stwierdzić skoku temp. bo nie wiadomo gdzie wyznaczyć linię podst. A jak koniecznie dokładnie chcesz wiedzieć kiedy masz owulację to umów się do lekarza na monitoring bo tylko to badanie "powie" Ci w który dzień była owulka.
    Obserwacja nie mówi kiedy była owulacja tylko pokazuje dni najbardziej płodne Tylko OF często błędnie wyznacza dni najbardziej płodne i lepiej się nim nie sugerować przy staraniach bo można przegapić czas najlepszy do poczęcia. A że w którymś dniu jest gruba krecha to NIE znaczy że owulacja była w tym dniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 11:02

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malu wrote:
    Jak sądzicie, o czym świadczą u mnie takie wahania temp?
    Przecież nie masz wahań temp :) Kiedy miałaś szczyt śluzu?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • malu Przyjaciółka
    Postów: 98 22

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Przecież nie masz wahań temp :) Kiedy miałaś szczyt śluzu?
    18 dc miałam dużo wodnistego śluzu, ale czy to był szczyt? Dzisiaj pierwszy dzień, kiedy szyjka jest miękka. Test owulacyjny pokazał, że ovu jest blisko, bo kreska testowa jest trochę jaśniejsza od kontrolnej.

  • malu Przyjaciółka
    Postów: 98 22

    Wysłany: 7 marca 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój organizm chyba nie może się zdecydować czy ma być ovu czy nie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 12:14

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 marca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malu wrote:
    18 dc miałam dużo wodnistego śluzu, ale czy to był szczyt? Dzisiaj pierwszy dzień, kiedy szyjka jest miękka. Test owulacyjny pokazał, że ovu jest blisko, bo kreska testowa jest trochę jaśniejsza od kontrolnej.
    Szczyt śluzu to ostatni dzień śluzu najlepszej jakości. Nie ważne czy jest go dużo czy mało tylko chodzi o jakość. Może być go mało ale bardzo dobrej jakości albo dużo i niezbyt dobry. Chodzi o jakość a nie ilość.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • malu Przyjaciółka
    Postów: 98 22

    Wysłany: 7 marca 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakość jest ciągle taka sama: wodnisty ;/

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 marca 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malu wrote:
    Jakość jest ciągle taka sama: wodnisty ;/
    Tzn. że masz okres płodny. Do owulki mogło już dojść ale mogło jeszcze i nie dojść. Trzeba czekć na skok temp :) Na dzień dzisiejszy tyle można wnioskować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 15:47

    weronika86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • malu Przyjaciółka
    Postów: 98 22

    Wysłany: 7 marca 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Tzn. że masz okres płodny. Do owulki mogło już dojść ale mogło jeszcze i nie dojść. Trzeba czekć na skok temp :)
    Skok występuje zawsze po owulacji?

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 7 marca 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Może się zdarzyć, że skok wystąpi przed owulacją (w metodzie Rotzera mowa wówczas o przedwczesnym wzroście temperatury.
    "Ciałko żółte wytwarzające progesteron zaczyna formować się na ściance dojrzewającego pęcherzyk Graafa tuż przed jego pęknięciem (tzw. luteinizacja pęcherzyka), wiec wzrost temperatury może nastąpić jeszcze przed jajeczkowaniem. (...) U kobiet, których ośrodek termoregulacji w mózgu jest bardzo czuły i reaguje podniesieniem temperatury na nawet minimalne ilości progesteronu, wzrost temperatury często rozpoczyna się w dniu szczytu lub wcześniej. U pań, których ośrodek termoregulacji w mózgu ma wysoki próg wrażliwości na progesteron, przedwczesny wzrost temperatury zdarza się sporadycznie."
    (http://www.rodzina-naturalnie.home.pl/www/index.php/instrukcja/#p_w_t)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Kochan jeżeli szczyt śluzu był wczoraj to nic straconego :) owulacja występuje zazwyczaj od 3 dni przed do 3 dni po szczycie śluzu czyli jeżeli szczy śluzu miałaś 19 dc to owulka była/będzie w 17,18,19,20 lub 21 dc. Nie sugeruj sie temp. bo ona może podskoczyć kilka dni przed lub kilka dni po owulacji.
    Moja rada to <3 <3 <3 ile tylko organizm zniesie :)
    I ja właśnie tego się w tym cyklu trzymam, oby był to owocny cykl :)

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Marzena27 Autorytet
    Postów: 370 635

    Wysłany: 8 marca 2014, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :) jeśli mogę podłączyć się do wątku.. nie bardzo rozumiem mój obecny wykres - pewnie dlatego, że jestem nowa i dopiero uczę się obserwacji. Czy myślicie, że obecny cykl jest bezowulacyjny? mam skoki temperatur, OVU jeszcze nie wyznaczyło owulacji, a jestem już według programu po dniach płodnych. Będę wdzięczna za podpowiedzi, dzięki :*

    https://ovufriend.pl/graph/4cf67c263519169d855cde61a2508b7d

    oar83e3kxk11r0ik.png


    ex2bmg7yfkaymxmq.png

    i81xxzdv8mhocgdy.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 8 marca 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena nie sugeruj się tym co OVU wyznacza/nie wyznacza bo to często mija się z prawdą zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynasz obserwację i nie znasz swojego organizmu. Na początek radziłabym zapoznać się z metodą objawowo-termiczną (Rotzera) żeby wiedzieć na czym to polega i nie dać się wprowadzić w błąd przez OF albo osoby które rozumują wykres jak ten program (czyli niedokładna i błędna interpretacja)
    W poradach pamiętnikowych opisałam tą metodę i podałam przykłady wykresów
    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446.html

    Obserwacja cyklu i interpretacja troszkę na czym innym polega niż program OF
    Koleżanka Asta też podała link do zrozumienia tych metod :)

    A co do Twojego wykresu to masz duże wahania jeżeli mierzysz prawidłowo temp.
    Owulka mogła już nastąpić ale wzrost temp. może być do kilku dni po owulce. A kiedy śluz miałaś najlepszej jakości? W oba te dni był taki sam?
    Owulacja zazwyczaj występuje od 3 dni przed do 3 dni po szczycie śluzu czyli dnia kiedy jest najlepszej jakości i nie ważna jest ilość tylko jakość.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Marzena27 Autorytet
    Postów: 370 635

    Wysłany: 8 marca 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Vanessa za odpowiedź, na pewno przejrzę Twój pamiętnik i przykłady :)
    Rano zaznaczyłam śluz kremowy bo taki był, później pojawił się baaardzo wodnisty (niestety to najlepszy, jaki póki co u mnie występuje :( ). Wydaje mi się, że to ten dzisiejszy jest najlepszej jakości, porównując z poprzednimi.
    Temperaturę mierzę leżąc jeszcze w łóżku po przebudzeniu, zawsze tak samo więc wydaje mi się, że te wartości są faktycznie takie, jakie mam. Wahania spore w tym cyklu, nie wiem skąd tak.

    Jeszcze raz dzięki :) miłego popołudnia

    oar83e3kxk11r0ik.png


    ex2bmg7yfkaymxmq.png

    i81xxzdv8mhocgdy.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 8 marca 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena jeżeli twierdzisz że dzisiejszy sluz jest najlepszy w stosunku do wcześniejszych to z wyznaczeniem dnia szczytu śluzu trzeba poczekać bo może się okazać że jutro będzie tak samo dobry lub jeszcze lepszy. Dzień szczytu wyznacza się dzień później kiedy już widać że śluz się pogorszył :)

    Marzena27 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Marzena27 Autorytet
    Postów: 370 635

    Wysłany: 9 marca 2014, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za pomoc :*

    oar83e3kxk11r0ik.png


    ex2bmg7yfkaymxmq.png

    i81xxzdv8mhocgdy.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ