X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 7 maja 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierka, żebyś wiedziała, co rano z niecierpliwością pytam męża ILE?! Bo mierzę temp, a on mi zapisuje :) I on sam już wie, że dobrze, bo wzrosło, czy niedobrze itd :D

    Prima sort, ja się nie znam, to nie pomogę :(

    Skierka lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Dzis nie. Wczoraj byl.
    Dziękuję :) Bo nie wiedziałam co stawić w kalendarzu ovu :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze pierwsY pozytywny sie liczy bo to jest wyrzut hormonu.

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Zawsze pierwsY pozytywny sie liczy bo to jest wyrzut hormonu.
    No niby, ale zawsze miałam 3 dni pozytyw a później negatywne a w zeszłym cyklu od 14 dnia cały czas dawały wynik pozytywny :/
    A już nie powiem jakie było tarło w domu i nic z tego nie wyszło :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2015, 11:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze organizm szykuje sie na owulacje ale z roznych przyczyn jej nie ma. Patrz na temperature i bierz pod uwage tylko ta mierzona w pochwie.

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Moze organizm szykuje sie na owulacje ale z roznych przyczyn jej nie ma. Patrz na temperature i bierz pod uwage tylko ta mierzona w pochwie.
    Jutro na usg się wszystko wyjaśni :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 a co może być powodem tego, że mimo szykowania się organizmu do owulacji nie dochodzi?

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 7 maja 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prima, niestety tak też się może zdarzyć :/

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Prima, niestety tak też się może zdarzyć :/
    Niestety wiem, ale co oprócz PCO może być powodem, że do owulacji nie dochodzi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko. Chociazby stres. Katar. Wszystko.

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova ja mierzę zawsze o 5 rano i wcześniej, to mi się nie chciało nawet ręki do budzika wystawić, a teraz, to się doczekać nie mogę :P hehehe

    PrimaSort przy LUFie (zespół niepękającego pęcherzyka) jest taka sytuacja,że właśnie testy są pozytywne, ale owulacji nie ma, bo pęcherzyk nie pęka. "W zespole LUF w wyniku różnych nieprawidłowości, pęcherzyk jajnikowy dojrzewa prawidłowo, lecz komórka jajowa nie zostaje uwolniona. Może występować tylko w niektórych cyklach miesiączkowych, ale może się także powtarzać w każdym cyklu prowadząc do niepłodności.
    Niepęknięty pęcherzyk wytwarza duże ilości progesteronu, co powoduje podwyższenie podstawowej temperatury ciała oraz nasilenie objawów zespołu przedmiesiączkowego. LUF towarzyszy wielu schorzeniom.
    Najczęstszymi z nich są: zespół policystycznych jajników (PCOS), endometrioza a także zaburzenia hormonalne wywołane nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy czy przysadki mózgowej jak np. hiperprolaktynemia. "

    Ciri kurcze, tak mocno trzymam kciuki,żeby tempka w końcu poszła u Ciebie w górę! :)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziekuje ;) u mnie to chyba juz po wszystkim bo rano mnie bolal bardzo jajnik ipodbrzusze teraz juz przestalo i tylko cycki zostaly wiec pewnie juz po owulacji. ;)

    Skierka, PrimaSort lubią tę wiadomość

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierka, ja o 5:30 ale jestem wtedy na autopilocie, więc tylko mąż mnie budzi, wręcza termometr i mierzę, po czym po 5 minutach budzi mnie na wyciągnięcie go, ew. termometr sam wypada mi z paszczy :D

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova, Skierka trzymam kciuki ;)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to czekamy na poranne mierzenie tempki ;) &&&&&&&&&&

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje sie tego prawie jak testu ciazowego ;p

    PrimaSort, paznokietek lubią tę wiadomość

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem Cie doskonale ;)

    PrimaSort, paznokietek lubią tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczorja jak zobaczylam kreche gruba na tescie owu to sie tak ucieszylam bo myslalam ze cykl na straty pojdzie choc.sluzu plodnego nie bylo.

    PrimaSort lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierka wrote:
    Liskova ja mierzę zawsze o 5 rano i wcześniej, to mi się nie chciało nawet ręki do budzika wystawić, a teraz, to się doczekać nie mogę :P hehehe

    PrimaSort przy LUFie (zespół niepękającego pęcherzyka) jest taka sytuacja,że właśnie testy są pozytywne, ale owulacji nie ma, bo pęcherzyk nie pęka. "W zespole LUF w wyniku różnych nieprawidłowości, pęcherzyk jajnikowy dojrzewa prawidłowo, lecz komórka jajowa nie zostaje uwolniona. Może występować tylko w niektórych cyklach miesiączkowych, ale może się także powtarzać w każdym cyklu prowadząc do niepłodności.
    Niepęknięty pęcherzyk wytwarza duże ilości progesteronu, co powoduje podwyższenie podstawowej temperatury ciała oraz nasilenie objawów zespołu przedmiesiączkowego. LUF towarzyszy wielu schorzeniom.
    Najczęstszymi z nich są: zespół policystycznych jajników (PCOS), endometrioza a także zaburzenia hormonalne wywołane nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy czy przysadki mózgowej jak np. hiperprolaktynemia. "

    Ciri kurcze, tak mocno trzymam kciuki,żeby tempka w końcu poszła u Ciebie w górę! :)
    Boże! Mam nadzieję, że tego nie mam :-(

  • Skierka Autorytet
    Postów: 1063 378

    Wysłany: 7 maja 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PrimaSort, wiesz co jest najgorsze? Pewnie wiesz :P Jak się starasz, wszystko jest niby ok, a nic z tego nie wychodzi. Wtedy nie wiadomo już co robić. Jak jest diagnoza, to przynajmniej można leczyć się :) Oczywiście Tobie życzę, bys była absolutnie zdrowa i szybciutko zaszła w ciążę. Kciukasy moje masz :)

    Ciri ja nigdy nie mogę brac mojego śluzu pod uwagę w ocenie cyklu,. bo należę do tych bardziej suchych. Owszem, czasem pojawi się go na moment dużo, rozciągliwego, ale nie zawsze ;)

    PrimaSort lubi tę wiadomość

    Nelly 10.2008, Nicol 05.2010,
    Marcel 01.2013, Kaya 09.2014 29tc [*]
    yuudhqvk9d8kvr2u.png
‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ