X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Anna-mama3 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 17 lipca 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie odnośnie mierzenia temperatury. Od trzech cyklu mierze temp a Jutro mam wesele i moje pytanie odpuścić jeden dzień mierzenia bo wiadomo wróci się napewno po 24 a codziennie rano mierze o 5 czy zakłóci to wykres.

  • Anna-mama3 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 17 lipca 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    już nic nie jest takie samo jak przed staraniami. Co chwilę sobie mówię, że w tym cyklu wyluzuję, przestanę myśleć, ale się nie da:(
    Cos w tym jest też tak mam. Rok za nami a tu dalej nic.

  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 17 lipca 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna-mama3 wrote:
    Hej dziewczyny mam pytanie odnośnie mierzenia temperatury. Od trzech cyklu mierze temp a Jutro mam wesele i moje pytanie odpuścić jeden dzień mierzenia bo wiadomo wróci się napewno po 24 a codziennie rano mierze o 5 czy zakłóci to wykres.

    Możesz odpuścić (ten po powrocie z wesela, bo będziesz spać krócej itd) lub zmierzyć i zaznaczyć, żeby apka pominęła ten pomiar. Jeden niewiarygodny pomiar może być w cyklu

    Anna-mama3 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 17 lipca 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mggg wrote:
    Cześć, ja też poznałam wielu lekarzy (głównie ginekologów). Bardzo męczące jest przychodzenie do kolejnego i opowiadanie tej samej, chodź coraz dłuższej historii. Od niedawna zaczęłam mierzyć temp i zapisywać swoje objawy, żeby może zauważyć jakieś regularności. Proszę zerknijcie też na mój wykres. Moja temp wydaje mi się niesłychanie równa. Wam się zdarzają takie "równe" pomiary kilka dni z rzędu? Zrobiłam tez testy owulacyjne, ale wszystkie kreski testowe były bardzo porównywalne z kontrolną. Zwykle miałam też sporo śluzu a w tym cyklu kompletnie nic. czy to może być jakaś infekcja, albo coś?

    Ja mam zawsze taki równy wykres, potem owulacja schodek i dalej równo. Podobnie jak Ty mam niedoczynność. Gdybyś miała infekcję to miałabyś śluz typowy dla infekcji. A Ty masz stale sucho?
    Na śluz to wiesiołek i dużo płynów. Może jakiś wyjątkowy cykl, miałaś jakieś wyjazdy, stresy?

    Mggg lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 17 lipca 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTA - badałam kobiece hormony, było ok. Tylko z tarczycą się bujam odbijając od endokrynologów. Jeszcze szukam jakiegoś dietetyka klinicznego z prawdziwego zdarzenia. Mam Medicover, chciałam prosić o jakieś konkretne wytyczne ostatnio, skierowania na alergie pokarmowe, to mnie odesłała do innego lekarza...Ech ..

    hannah_92 będziesz czekać do września? Nie chciałabyś może z jakimś innym lekarzem po prostu skonsultować wyników? Przynajmniej skonsultować, może coś zleciłby dodatkowego.

    PS. czytam tą książkę "Masz to we krwi" - jest świetna!

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Mggg Ekspertka
    Postów: 170 227

    Wysłany: 18 lipca 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil, dzięki bardzo za odpowiedź! Jakoś mega dziwnie z tym śluzem w tym cyklu, nic nadzwyczajnego mi się nie przydarzyło, a tu sucho jak na pustyni ;). No nic. na wszelki wypadek spróbuję tego wisiołka żeby to się nie powtarzało. Dzięki!

    Ja ostatnio już specjalnie znalazłam ginekologa ze specjalizacją endokryologii, żeby zawsze miał to na uwadze, a nie odsyłał mnie do kolejnych lekarzy.

    Żonkil lubi tę wiadomość

    27l
    Starania od: listopad 2019
    PCOS, brak owulacji
    09.2020- stymulacja clostilbegyt
    28.09.2020- wizyta i monitoring (dwa pęcherzyki po 19mm)
    11.10.2020 - test pozytywny
    11.2020 - dwie fasolki
    11.2020 została jedna fasolka :(
    29.04.2021, 32 tydzień, poród przedwczesny, wstrzymany, leżymy do końca.
    20.06.2021 poród 5/10 ale już jest dobrze 🙏 Dziękuję.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mggg wrote:
    Żonkil, dzięki bardzo za odpowiedź! Jakoś mega dziwnie z tym śluzem w tym cyklu, nic nadzwyczajnego mi się nie przydarzyło, a tu sucho jak na pustyni ;). No nic. na wszelki wypadek spróbuję tego wisiołka żeby to się nie powtarzało. Dzięki!

    Ja ostatnio już specjalnie znalazłam ginekologa ze specjalizacją endokryologii, żeby zawsze miał to na uwadze, a nie odsyłał mnie do kolejnych lekarzy.
    Tylko pamiętaj żeby wiesiołka odstawić po owulacji. A żeby zobaczyć efekty, możliwe ze będziesz musiała poczekać ze 2,3 cykle

  • Mggg Ekspertka
    Postów: 170 227

    Wysłany: 18 lipca 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko pamiętaj żeby wiesiołka odstawić po owulacji. A żeby zobaczyć efekty, możliwe ze będziesz musiała poczekać ze 2,3 cykle

    Ok dzieki, za wskazówki, poczytam sobie jeszcze o tym zanim cos zrobię. Pierwszy raz spotykam sie z tym specyfikiem, a widze że tu na forum jest dość popularny.

    27l
    Starania od: listopad 2019
    PCOS, brak owulacji
    09.2020- stymulacja clostilbegyt
    28.09.2020- wizyta i monitoring (dwa pęcherzyki po 19mm)
    11.10.2020 - test pozytywny
    11.2020 - dwie fasolki
    11.2020 została jedna fasolka :(
    29.04.2021, 32 tydzień, poród przedwczesny, wstrzymany, leżymy do końca.
    20.06.2021 poród 5/10 ale już jest dobrze 🙏 Dziękuję.
  • MARTA Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 20 lipca 2020, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, ja już po wizycie.
    oczywiście mam dwa pęcherzyki jak co miesiąc po prawej stronie , wielkości 17 mm w 8 D.C.
    Endometrium 10 mm.
    Czyli teoretycznie owulacja, za 2,3 dni.

    Wczoraj ( niedziela ) wynik testu owulacyjnego pozytywny, czyli z mężem działaliśmy.

    Powiedzcie mi proszę jaki jest najlepszy czas na przytulanie po dodatnim teście owu?
    w ten dzień, dzień po i dwa dni po ??

  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 20 lipca 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTA wrote:
    witam, ja już po wizycie.
    oczywiście mam dwa pęcherzyki jak co miesiąc po prawej stronie , wielkości 17 mm w 8 D.C.
    Endometrium 10 mm.
    Czyli teoretycznie owulacja, za 2,3 dni.

    Wczoraj ( niedziela ) wynik testu owulacyjnego pozytywny, czyli z mężem działaliśmy.

    Powiedzcie mi proszę jaki jest najlepszy czas na przytulanie po dodatnim teście owu?
    w ten dzień, dzień po i dwa dni po ??

    Ciężko powiedzieć, bo testy owu to jedno, a drugie to kiedy faktycznie do owulacji dojdzie, czyli kiedy faktycznie pęcherzyk pęknie. Obserwujesz swój cykl? Najlepiej jest popatrzeć na temperaturę. Albo po prostu przytulanki codziennie albo co drugi dzień (lekarze zalecają co drugi dzień, ale ja ze swoich doświadczeń widzę, że przytulanki codziennie też są ok).

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • MARTA Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 20 lipca 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak obserwuję temperaturę. wczoraj skoczyła do 37,2 . a co do pęknięcia pęcherzyków to pękają co miesiąc bo chodzę na cykle monitorowane od pół roku.

    Ja ze swoim też się przytulam codziennie, tak się jakoś bezpieczniej czuję, że nie pominiemy tego dnia.

  • Lucy777 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 lipca 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem tu nowa. Temperature mierze od początku tego cyklu. Jakoś w 7 dniu po owu temp. skoczyla mi o 7 kreseczek. Chciałabym wierzyć że w tym cyklu się udało ale z tego co się naczytalam to temp nie potwierdza na 100%. Ostatecznie wypada mi czekać jeszcze 6 dni czy wredna @ przyjdzie ...
    88c963de9f7103b1798be15bd36bd3cd.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 11:00

  • MARTA Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Więc jaką miałas temperaturę ??
    Lucy777 wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem tu nowa. Temperature mierze od początku tego cyklu. Jakoś w 7 dniu po owu temp. skoczyla mi o 7 kreseczek. Chciałabym wierzyć że w tym cyklu się udało ale z tego co się naczytalam to temp nie potwierdza na 100%. Ostatecznie wypada mi czekać jeszcze 6 dni czy wredna @ przyjdzie ...
    88c963de9f7103b1798be15bd36bd3cd.png

  • Lucy777 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 22dc 36,3 A w 23dc już 37. Dzis kolejny dzien czyli 24dc i temp 36.9.
    I jeszcze jedno co zaobserwowalam przy okazji dużo mlecznego śluzu i ciągle uczucie wilgoci nawet duże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 11:06

  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy777 prawdę mówiąc to wygląda obiecująco. Ale zalecam cierpliwe czekanie :) Trzymam kciuki!

    Lucy777 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Lucy777 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil zaczekam na 100% choćby nie wiem co. Przyznaję że sama się nakręcam ta temp, sluzem itd. Ale do końca tygodnia jakoś wytrwam. 😘

  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, staraj się, ale wiem, że to bardzo trudne :)
    Ja zawsze testowałam w dniu spodziewanej miesiączki, wtedy ten bladzioch jest przynajmniej bardziej wyraźny i nie trzeba lupy :)

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Lucy777 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 lipca 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzednim cyklu zatestowalam przed terminem @ i lipa... nawet okres miałam inny niż zwykle ale cóż pomyślałam spróbujemy znów i próbujemy dalej. Nie tym razem to następnym chociaż doczekać się nie mogę ⏸ 😁 z jednej strony myślę sobie pewnie znów się nie udało A z drugiej strony cicha nadzieja 🤔😋

  • MARTA Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 20 lipca 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo.... co miesiąc żyję nadzieją ze pojawią sie te dwie kreski... a @ przychodzi co równe 26 dni...
    Zeby umieć tak się wyluzowac w końcu....


    Lucy777 wrote:
    Ja w poprzednim cyklu zatestowalam przed terminem @ i lipa... nawet okres miałam inny niż zwykle ale cóż pomyślałam spróbujemy znów i próbujemy dalej. Nie tym razem to następnym chociaż doczekać się nie mogę ⏸ 😁 z jednej strony myślę sobie pewnie znów się nie udało A z drugiej strony cicha nadzieja 🤔😋

  • Lucy777 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 lipca 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTA wrote:
    Ja tak samo.... co miesiąc żyję nadzieją ze pojawią sie te dwie kreski... a @ przychodzi co równe 26 dni...
    Zeby umieć tak się wyluzowac w końcu....

    Właśnie wyluzować, przestać o tym w kółko myśleć i niedoszukiwac się objawów we wszystkim... żeby to było takie proste co.. ja mam @ średnio co 30dni bywa 29 lub 28 ale srednio wychodzi co 30. Chociaż różne kalkulatory różne rzeczy mówią. Teraz mam termin niby na niedzielę. Zobaczymy...

‹‹ 899 900 901 902 903 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ