X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Kormik Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 8 września 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana94 wrote:
    Hej! Powiedzcie mi czy w tym cyklu jest jeszcze szansa na owulację? Od 2 mcy biorę metformine i suplementy (Wit D, inozytol, Wit B, kwas foliowy) i poprzedni cykl wręcz książkowy bo był skok temperatury i śluz i trwał 26 dni, a obecny znów taki dziwny... Od dwóch dni tak mnie boli jajnik że czuję go nawet chodząc czy siadając, pojawiał się się też śluz rozciągliwy i przezroczysty ale ta temperatura taka dziwna...

    0692a5c78a204d70705e9b64bf0c12ef.png

    Diana, szansa jest zawsze, dopóki @ nie przyjdzie 🙈

  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 8 września 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znowu zanotowałam wzrost temperatury - kolejny w tym cyklu. 🙈
    Ja chyba jednak kompletnie nie ogarniam interpretacji tych wykresów. 😃 . Starałam się pozmieniać wszystko względem tego co doradziła mi Pcosik (chociaż wiem, że w tym cyklu wykres i tak nie będzie jakiś super mirodajny).
    Od pierwszego wzrostu temperatury ciągle kłuje mnie macica... Już powoli zaczynam się stresować. 🙈

    https://ovufriend.pl/graph/c727cde908dfb9cbe295b39769326a78

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2020, 10:22

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Diana94 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 września 2020, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kormik wrote:
    Diana, szansa jest zawsze, dopóki @ nie przyjdzie 🙈

    Wiem, teoretycznie może się owulacja przesunąć. Ale czy takie skoki temperatury raz w górę raz w dół nie spisują cyklu na straty? Czy jest np możliwe że skok temperatury nie wystąpił ale owulacja była? 🤔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noelle wrote:
    Dziewczyny znowu zanotowałam wzrost temperatury - kolejny w tym cyklu. 🙈
    Ja chyba jednak kompletnie nie ogarniam interpretacji tych wykresów. 😃 . Starałam się pozmieniać wszystko względem tego co doradziła mi Pcosik (chociaż wiem, że w tym cyklu wykres i tak nie będzie jakiś super mirodajny).
    Od pierwszego wzrostu temperatury ciągle kłuje mnie macica... Już powoli zaczynam się stresować. 🙈

    https://ovufriend.pl/graph/c727cde908dfb9cbe295b39769326a78
    dopoki nie ma @ jest szansa. Nie stresuj się i poczekaj do 14 dpo. Wtedy zrób sobie test z porannego moczu. Kto wie, może właśnie się udało 😃

    Noelle lubi tę wiadomość

  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 8 września 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcosik, dziękuję za ratowanie moich zszarganych nerwów. ❤️
    To już ponad rok starań i zaczyna mi lekko odbijać..... 🙈

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • my.heart. Koleżanka
    Postów: 168 61

    Wysłany: 30 września 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noelle wrote:
    Pcosik, dziękuję za ratowanie moich zszarganych nerwów. ❤️
    To już ponad rok starań i zaczyna mi lekko odbijać..... 🙈

    chyba każda z nas to zna :(

  • Patii96 Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 30 września 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa i dopiero zaczęłam swoją przygodę z pomiarami tempki :D
    To mój 9 cykl starań, poprzedni miesiąc była ciąża biochemiczna. Czy któraś z Was też w fazie lutealnej ma takie "zęby" na wykresie? Z tego co interpretuje to temperatury wyższe się trzymają, ale takie spadki mnie troche niepokoją, co to może oznaczać? :)

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 1 października 2020, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patii96 wrote:
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa i dopiero zaczęłam swoją przygodę z pomiarami tempki :D
    To mój 9 cykl starań, poprzedni miesiąc była ciąża biochemiczna. Czy któraś z Was też w fazie lutealnej ma takie "zęby" na wykresie? Z tego co interpretuje to temperatury wyższe się trzymają, ale takie spadki mnie troche niepokoją, co to może oznaczać? :)

    Mierzysz w pochwie? Jeśli tak to słyszałam, że to może być kłopot z prolaktyna.. ja też czasem mam takie zęby, myślę że to nie jest jakiś wielki powód do zmartwien

    age.png
  • Kormik Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 1 października 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oficjalnie przyznaję się, że fiksuję 🙈
    opowiedzcie mi proszę, co myślicie o moim wykresie :*

    Wiem, że to dopiero 23dc, ale tak mało "spadków" w fazie lutealnej jeszcze nie miałam. Trochę mnie to zastanawia...

    Tu bieżący wykres: https://ovufriend.pl/graph/6f5c0fdad05daeb4f75dcd0126f45c38#

    Poprzedni dla porównania: https://ovufriend.pl/graph/54b25791e49835666794f9ee70446ccb

    Będę wdzięczna za wszystkie opinie, a zwłaszcza za te sprowadzające na ziemię xD

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2020, 11:17

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 1 października 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kormik wrote:
    Oficjalnie przyznaję się, że fiksuję 🙈
    opowiedzcie mi proszę, co myślicie o moim wykresie :*

    Wiem, że to dopiero 23dc, ale tak mało "spadków" w fazie lutealnej jeszcze nie miałam. Trochę mnie to zastanawia...

    Tu bieżący wykres: https://ovufriend.pl/graph/6f5c0fdad05daeb4f75dcd0126f45c38#

    Poprzedni dla porównania: https://ovufriend.pl/graph/54b25791e49835666794f9ee70446ccb

    Będę wdzięczna za wszystkie opinie, a zwłaszcza za te sprowadzające na ziemię xD


    To są pomiary z pochwy? Trochę i tak skacze wykres.. generalnie trzymam kciuki, ale z własnego doświadczenia wiem, że wykres robi często nadzieje ogromne, a małpa przychodzi. Trzeba to traktować z dużym dystansem bo można zwariować od analizowania każdego skoku i dołka.. to co się dzieje do 13dpo wg mnie nie ma znaczenia, ważniejsza jest temperatura w dniu i po terminie spodziewanej miesiączki (jeśli jest wówczas wysoko wtedy jest szansa że jest baby). Poogladaj galerię wykresów ciążowych tu na ovu i zobaczysz że praktycznie każda dziewczyna ma inny wykres. Jedne są "ładne" a inne takie niepozorne, a ciąża jest. Jak zwykle nie ma żadnych reguł 😁

    Kormik lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kormik Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 1 października 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    To są pomiary z pochwy? Trochę i tak skacze wykres.. generalnie trzymam kciuki, ale z własnego doświadczenia wiem, że wykres robi często nadzieje ogromne, a małpa przychodzi. Trzeba to traktować z dużym dystansem bo można zwariować od analizowania każdego skoku i dołka.. to co się dzieje do 13dpo wg mnie nie ma znaczenia, ważniejsza jest temperatura w dniu i po terminie spodziewanej miesiączki (jeśli jest wówczas wysoko wtedy jest szansa że jest baby). Poogladaj galerię wykresów ciążowych tu na ovu i zobaczysz że praktycznie każda dziewczyna ma inny wykres. Jedne są "ładne" a inne takie niepozorne, a ciąża jest. Jak zwykle nie ma żadnych reguł 😁

    Pomiary robię w ustach. Co do skoków, to podobno może być powodem podwyższona prolaktyna. Badałam ostatnio to była na poziomie ok. 53 w 21dc.

    Oglądanie galerii wykresów nie pomaga, bo tam są tak różne wykresy, że każdy można sobie dopasować do ciążowego xD Mój obecny mnie zastanawia, bo jest bardzo nietypowy jak na MNIE. Zwykle temperatura w fazie lutealnej raczej trzymała poziom (raz w górę, raz w dół), a teraz rośnie, wahnięcie w dół i znów rośnie. Ale czekam jeszcze kilka dni i zobaczymy co z tego będzie. Albo @ albo 👶 innej opcji nie ma 🤣🤣

    kokoszka31 - dziękuję :*

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 1 października 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kormik wrote:
    Pomiary robię w ustach. Co do skoków, to podobno może być powodem podwyższona prolaktyna. Badałam ostatnio to była na poziomie ok. 53 w 21dc.

    Oglądanie galerii wykresów nie pomaga, bo tam są tak różne wykresy, że każdy można sobie dopasować do ciążowego xD Mój obecny mnie zastanawia, bo jest bardzo nietypowy jak na MNIE. Zwykle temperatura w fazie lutealnej raczej trzymała poziom (raz w górę, raz w dół), a teraz rośnie, wahnięcie w dół i znów rośnie. Ale czekam jeszcze kilka dni i zobaczymy co z tego będzie. Albo @ albo 👶 innej opcji nie ma 🤣🤣

    kokoszka31 - dziękuję :*

    No to trzymam kciuki, daj znać jaki efekt będzie 🙂 myślę że pomiary w pochwie są jednak stabilniejsze.. a co do prolaktyny (jeśli norma do 20 kilku) to chyba musisz iść do lekarza po leki

    Kormik lubi tę wiadomość

    age.png
  • Patii96 Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 1 października 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    Mierzysz w pochwie? Jeśli tak to słyszałam, że to może być kłopot z prolaktyna.. ja też czasem mam takie zęby, myślę że to nie jest jakiś wielki powód do zmartwien

    Tak w pochwie ;)
    Prolaktynę mam obniżoną Dostinexem od 2 miesięcy i jest w widełkach normy. Wczoraj wreszcie udało mi się złapac progesteron 7dpo i wyszedł 18,2 więc wszystko tutaj gra :D
    No nic, zobaczymy, to mój pierwszy miesiąc pomiarów więc się dopiero zapoznaję z wykresem temp i chyba mam ogólnie dość wysoką temperaturę, bo przed owu doskakiwała do 36.7 a po owu do 37.1, zobaczymy czy za tydzień przyjdzie znów @ czy nie.

  • janda Koleżanka
    Postów: 36 26

    Wysłany: 2 października 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Pomożecie w interpretacji mojego wykresu. Dzisiaj miałam znaczny spadek temp z 36,97 na 36,53. Wczoraj byłam na weselu, trochę wypilam, późno wróciłam i nie wiem nawet ile spałam, bo staram się temp mierzyć o tej samej porze. Czy alkohol i niewyspanie może zaburzyć temperature?
    140dc3ee6705a3362e56592aa5d3d5be.png

  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 2 października 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    janda wrote:
    Hej. Pomożecie w interpretacji mojego wykresu. Dzisiaj miałam znaczny spadek temp z 36,97 na 36,53. Wczoraj byłam na weselu, trochę wypilam, późno wróciłam i nie wiem nawet ile spałam, bo staram się temp mierzyć o tej samej porze. Czy alkohol i niewyspanie może zaburzyć temperature?
    140dc3ee6705a3362e56592aa5d3d5be.png


    Tak, jak najbardziej. Pomiar po wieczorze z alko i jeszcze po późnym położeniu się spać zaburza wynik. Pomiar jest do zignorowania.

    janda lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • janda Koleżanka
    Postów: 36 26

    Wysłany: 2 października 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil wrote:
    Tak, jak najbardziej. Pomiar po wieczorze z alko i jeszcze po późnym położeniu się spać zaburza wynik. Pomiar jest do zignorowania.



    Tak też myślałam o zignorowaniu dzisiejszej temperatury, ale wolałam zapytać się kogoś bardziej doświadczonego :) bardzo dziękuję

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 5 października 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jeśli zmierzyłam po bardzo słabej, bezsennej nocy. Tzn przed zmierzeniem temperatury spałam jakieś 1,5h. :( też do zignorowania?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Kormik Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 6 października 2020, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    No to trzymam kciuki, daj znać jaki efekt będzie 🙂 myślę że pomiary w pochwie są jednak stabilniejsze.. a co do prolaktyny (jeśli norma do 20 kilku) to chyba musisz iść do lekarza po leki

    Oczywiście zbyt szybko zaczęłam sie emocjonować 🤦‍♀️ od następnego dnia temperatura stoponiowo zaczęła spadać i cały czas utrzymuje tendencję spadkową, więc tylko czekam na @ 😅

  • Alexis456 Koleżanka
    Postów: 32 22

    Wysłany: 6 października 2020, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was kobietki, dołączam do tego wątku :)
    chciałam się Was poradzić, czy według wykresu owulacja już była? temeratura wczoraj poszła w górę, dziś delikatnie spadła (nie poniżej lini) ale trochę mnie to zmartwiło.. muszę zacząć zazywac luteine a boję się przybklowować jeśli jakimś cudem jest przedemną jeszcze

    b4d1072d653df556de7d2ce48c5e2f72.png

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 6 października 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexis456 wrote:
    Witam Was kobietki, dołączam do tego wątku :)
    chciałam się Was poradzić, czy według wykresu owulacja już była? temeratura wczoraj poszła w górę, dziś delikatnie spadła (nie poniżej lini) ale trochę mnie to zmartwiło.. muszę zacząć zazywac luteine a boję się przybklowować jeśli jakimś cudem jest przedemną jeszcze

    b4d1072d653df556de7d2ce48c5e2f72.png

    Wygląda że była, taki spadek jak dziś to żaden spadek.. zazwyczaj temperatura trochę skacze, grunt żeby nie spadła do linii podstawowej

    Alexis456 lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 905 906 907 908 909 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ