X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Szyjka macicy w dniach płodnych
Odpowiedz

Szyjka macicy w dniach płodnych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karola347 Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🧡 dajcie znać jak to jest u Was z tą szyjką w dniach okoloowulacyjnych - czy zawsze jest ona wysoko, miękka i otwarta? Mam wrażenie że u mnie jest w cały świat. Jednego dnia jest miękka i otwarta, drugiego już twarda i lekko otwarta a trzeciego znów się robi miękka. W maju zdiagnozowano u mnie PCOS ale udało mi się już doprowadzić do dwufazowych cykli i odpowiedniego śluzu. Martwi mnie tylko ta szyjka i zastanawiam się czy to objaw zaburzeń hormonalnych czy może jest to normalne i zaczynam przesadzac 😁 proszę dajcie znać jak to jest u Was 😘

    4773c4562f755da9ac5c7befadec3402.png

    PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2020, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, z tym podobno bywa różnie i zależy od tego jaki masz typ macicy. Wiem tylko, że przy tzw. tyłozgięciu jest na odwrót z położeniem niż powinno być normalnie, czyli w płodne np szyjka jest nisko (normalnie powinna być tak wysoko że hoho ;) )
    Ja mam tylko szyjkę nisko w momencie gdy jest kilka h przed @ i przez pierwsze 2,3 dni. Później obserwuje u siebie położenie tzw. średnio wysokie, czyli na dł środkowego palca u dłoni. W dni płodne mam jeszcze wyżej. Po owulacji też pozostaje na pozycji średnio wysoko.
    Wiem też, że samo badanie szyjki najlepiej robić zawsze o tej samej porze dnia po wypróżnieniu się i kąpieli.

    Karola347 lubi tę wiadomość

  • Karola347 Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 22 lipca 2020, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pcosik dziękuję za odpowiedź, może tak jest też u mnie i nawet nie zauważyłam kiedy jest naprawdę nisko, zawsze jest na takiej wysokości że sięgam palcem wskazującym. Zauważyłam też zależność że kiedy jest otwarta to dużo śluzu tylko zastanawia mnie jeszcze ta twardość, czasami jest twarda nawet wtedy kiedy powinna być owulacja. Może taka już moja natura 🤷‍♀️

    4773c4562f755da9ac5c7befadec3402.png

    PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola347 wrote:
    Pcosik dziękuję za odpowiedź, może tak jest też u mnie i nawet nie zauważyłam kiedy jest naprawdę nisko, zawsze jest na takiej wysokości że sięgam palcem wskazującym. Zauważyłam też zależność że kiedy jest otwarta to dużo śluzu tylko zastanawia mnie jeszcze ta twardość, czasami jest twarda nawet wtedy kiedy powinna być owulacja. Może taka już moja natura 🤷‍♀️
    Wiesz co, może to np zależy od tego czy masz napełniony pęcherz czy nie 😁 ważne zeby był otwarta wtedy kiedy ma być I żeby produkowała dużo śluzu płodnego 😁

  • Karola347 Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 22 lipca 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha o tym nie słyszałam 😁 masz rację, najważniejsze żeby była otwarta wtedy kiedy trzeba, muszę jeszcze przeszperać neta żeby się dowiedzieć jak ją do tego zmusić 😉

    4773c4562f755da9ac5c7befadec3402.png

    PCOS
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ