Pamiętniki Własne dylematy - już się staramy?
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
Własne dylematy - już się staramy?
O mnie: Podejrzenie PCOS. Wiek 27 lat.
Czas starania się o dziecko: Początki
Moja historia: Od zawsze nieregularne @. Od 2014 tabletki anty. Odstawiłam tabletki w listopadzie 2018. W listopadzie @ po 36 dniach. Kolejna @ po 93 wywołana lekami. Podejrzenie PCOS. Zalecony Duphaston od 17 dnia cyklu. Od tego czasu zaczynam obserować mój cykl z Ovu.
Moje emocje: Chęć ciąży, ale myśl że jeszcze kilka miesięcy do ślubu (chcieliśmy dopiero zacząć starania) jest przytłaczająca. Dodatkowo świadomość, że z PCOS jest trudniej zajść w ciąże dołuje, a czas leci. Narzeczony nie rozumie, że starania mogą trwać długo lub w ogóle może się nie udać co powoduje u mnie frustracje i w rezultacie jeszcze nie „próbujemy”. :( Według jego teorii „uda mu się” za pierwszym razem. Tu może znajdę więcej zrozumienia.

24 marca, 15:10

17dc 4dpo
Chciałam się przede wszystkim z Wami przywitać! Czytałam Wasze wpisy i jest to ogromna baza wiedzy i wsparcia. Moje dylematy przy Waszych problemach to pikuś. Postanowiłam mimo to podzielić się swoją historią i potraktować to jako terapie. Nie za bardzo chce i mam z kim o tym rozmawiać. Wyrzucić z siebie i napisać jest jakby łatwiej.

Znalałam Ovuf przypadkiem, gdy szukałam informacji o ciąży z PCOS. Bardzo się tym przejęłam, ponieważ kobieta chyba nigdy nie zdaje sobie sprawy, że probilem z niepłodnością może dotyczyć właśnie mnie. Przecież ludzie wpadają, albo planują i już są w ciąży. Byłam przekonana, że jak ja sie zdecyduje to zaplanuje sobie nawet miesiąc, w którym chce zajść w ciąże, w nawet urodzić dziecko. Na ostatniej wizycie u ginekologa usłyszałam „Jajniki ma Pani polistyczne. Trzeba wywołać @ i wyregulować cykle, bo nawet nie ma co zacząć suplementację, gdy nie na owulacji”.

Wzięłam wiec sobie to do serca i zdecydowałam się mierzyć temperaturę od miesiąca i badać śluz. Poprzedni cykl został wywołany lekami (Duphaston). Mam go też brać od 17 dc. Byłam zła po wizycie, bo chciałam się dowiedzieć jak się mam przygotować do ciąży. Chciałam jakieś skierowania na badania. W rezultacie dostałam wiadomość, że mam problem z owulacją. Brak owulacji - brak nadziei. Załamałam się trochę oczywiście czytając w Internecie jak to jest. Dodatkowo mam tyłozgięcie macicy i już to miała być wystarczajaca przeszkoda w zapłodnieniu. Trochę jestem podłamana, ponieważ bardzo lubię mieć wszystko zaplanowane. Wiem, że nie wszystko idzie po naszej myśli i mimo tego, że właściwie jeszcze nie zaczęliśmy starań to już robię sobie nadzieje. Stosunek przerywany to podobno kiepska antykoncepcja, a ja bym się nie obraziła jakbyśmy „wpadli”.

Wracając do cyklu. Pozytywnie mnie zaskoczył. Owulacja w 13 dc. Czekam teraz na @, czy będzie w okolicy 30 dc oraz na to jak będzie wyglądał kolejny cykl. Taki cykl nie wskazywałby na PCOS i już jestem totalnie zdezorientowana. Być może to dzięki Duphastonie będzie wszystko w normie. Mam od 4 cyklu go odstawić i sprawdzić, czy cykle same się unormują. To mnie dodatkowo stresuje, bo jeżeli nie to będą kolejne miesiące oczekiwania na możliwość zajścia w ciąże.

Nie wiem już sama, czy tylko sprawdzam jak wyglada u mnie cykl, czy już czekam podświadomie, że zdarzy się cud i dowiem sie , że jestem w ciąży i jakos to po prostu będzie...

Wiadomość wyedytowana przez autora 26 kwietnia, 15:27

Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)