X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

15 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Trwa rozwój mięśni Twojego dziecka, również tych mimicznych. Maluch potrafi mrużyć oczy, wykonywać różne grymasy twarzy, a nawet marszczyć brwi! Twoje dziecko w 15. tygodniu ciąży mierzy ok. 9,3 - 10,3 cm, a waży ok. 75g. 

Co prawda uciążliwe dolegliwości z pierwszego trymestru prawdopodobnie całkiem ustąpiły, mogą pojawić się inne. Wiele kobiet narzeka na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wysoki poziom progesteronu spowalnia przemianę materii, co może skutkować zaparciami - przeczytaj jak sobie z nimi radzić. Może dokuczać Ci zgaga, a także mogą pojawić się wzdęcia. We wszystkich tych dolegliwościach ulgę przynosi odpowiednio skomponowana dieta.

13-16 TYDZIEŃ CIĄŻY (CZWARTY MIESIĄC)

Z Pamiętnika Mamy

Rozmawialiśmy dziś z mężem o imieniu. Po raz pierwszy. Mamy kilka swoich typów. Na wybór poczekamy, aż poznamy płeć.

Moja ciąża i rosnące maleństwo stają się już co raz bardziej namacalne. Dziś Pani w sklepie pogratulowała mi ciąży! Czy to możliwe, że moja ciąża jest już widoczna dla innych? Ludzie raczej tego nie zauważają, ale ta pani była spostrzegawcza. Fakt to był wieczór, a wieczorem mam wrażenie że mój brzuszek staje się większy.

Czuję się już bardzo dobrze. Mdłości przeszły zupełnie. Mam coraz większy apetyt i niestety najbardziej mam ochotę jeść słodycze. W przyszłym tygodniu mamy wizytę u lekarza, uwielbiam wizyty lekarskie w ciąży. Lubię podpatrywać małego mieszkańca mojego brzucha. Piersi mam coraz większe, nie są już bolące i wrażliwe na dotyk, ale wyraźnie powiększyły się. Potrzebuję kupić większy biustonosz.