Kalkulator dni płodnych i kalendarz owulacji OvuFriend

Wypełnij formularz, aby wyznaczyć dni płodne:

KROK1
Podaj datę rozpoczęcia Twojej ostatniej miesiączki.
KROK2
Podaj średnią długość Twojego cyklu.
KROK3
Podaj średnią długość fazy lutealnej(lub pozostaw domyślne ustawienia).
Oceń to narzędzie
(149)

Kalkulator dni płodnych

Zaledwie 20% kobiet wie, kiedy ma dni płodne. Jeśli starasz się zajść w ciążę, wiedza na temat Twojej aktualnej płodności jest kluczowa do szybkiego poczęcia! Dni płodne to dni, w których prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest najwyższe – jest to okres przypadający na kilka dni przed wystąpieniem owulacji (jajeczkowania). Do owulacji może dojść tylko raz w ciągu jednego cyklu i dzieje się to zazwyczaj około 10 – 14 dni przed kolejną spodziewaną miesiączką.

Czym jest Kalkulator dni płodnych?

Kalkulator dni płodnych to proste narzędzie (znajdujące się na samej górze strony), które pomoże Ci w szybki i łatwy sposób wyznaczyć termin dni płodnych, owulacji oraz przewidywany termin wystąpienia kolejnej miesiączki. Działanie kalkulatora dni płodnych opiera się na podstawowych informacjach dotyczących cyklu miesiączkowego (np. jaka jest średnia długość Twojego cyklu) i tym samym podaje jedynie przybliżony czas występowanie dni płodnych. Aby uzyskać bardziej wiarygodny wynik i dokładniejszą analizę płodności należy skorzystać z kalendarza dni płodnych (kalendarza owulacji) zamiast z kalkulatora.

Jak skorzystać z kalkulatora dni płodnych?

Aby skorzystać z kalkulatora dni płodnych, wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Pierwsze dotyczy średniej długości Twoich cykli (liczby dni pomiędzy pierwszym dniem miesiączki a ostatnim dniem przed wystąpieniem kolejnej miesiączki) oraz terminu ostatniej miesiączki (pierwszy dzień ostatniego krwawienia miesiączkowego). Jeśli znasz, możesz wpisać również średnią długość Twojej fazy lutealnej, czyli długości drugiej części Twojego cyklu. Jeśli nie znasz tej wartości pozostaw to pole puste, system przyjmie wartość uśrednioną.

Jak interpretować wyniki kalkulatora dni płodnych?

Jako wynik otrzymasz szacunkowy termin Twoich dni płodnych, owulacji i miesiączki na kolejne trzy miesiące. Pamiętaj, że Twój wynik jest tylko przybliżonym terminem, który bazuje na podanych przez Ciebie uśrednionych danych. Faktem jest, że cykl kobiety jest zmienny - jest wrażliwy na czynniki zewnętrzne takie jak stres, zmiana diety, wysiłek fizyczny itp. - dlatego kalkulator powinien być stosowany tylko w wyjątkowych sytuacjach, jeśli potrzebujesz szybko wiedzieć, kiedy mniej więcej spodziewać się dni płodnych.

Kiedy zamienić kalkulator dni płodnych na kalendarz dni płodnych?

Najlepiej zawsze gdy potrzebujesz wiarygodnej informacji o dniach płodnych (sprawdź, kiedy występują u Ciebie). A tym bardziej wtedy, gdy Twoje cykle są nieregularne, czyli nie są zawsze tej samej długości. Dodatkowo gdy Twoje cykle są niestandardowej długości, czyli są dłuższe lub krótsze od cykli „książkowych - 28 dniowych”, lub gdy starasz się o dziecko bez rezultatu już od pewnego czasu. Zaleca się również obserwacje swojej płodności gdy występuje obniżona płodność u …mężczyzny! Tak, dobrze czytasz. Jest to związane z faktem, że przy obniżonej płodności męskiej dopasowanie czasu współżycia do owulacji jest szczególnie istotne. Plemniki o obniżonych parametrach nie są w stanie długo przeżyć w oczekiwaniu na owulację. Dodatkowo częste współżycie w dniach okołoowulacyjnych może obniżyć ich parametry. Są to zaledwie kilka z wielu sytuacji w których wiarygodne określenie momentu owulacji i tym samym odpowiednie planowanie współżycia ma duże znaczenie w zajściu w ciążę (zaplanuj współżycie z OvuFriend).

Zatem jeśli chciałabyś mieć dużo większą pewność przy wyznaczaniu dni płodnych i terminu owulacji, warto zamienić kalkulator dni płodnych na kalendarz owulacji OvuFriend. W każdym cyklu możesz otrzymać spersonalizowaną interpretację wykresu oraz dowiedzieć się, które wskaźniki płodności (temperatura, śluz, pozycja szyjki macicy, statystyka) świadczą o wystąpieniu owulacji. Kalendarz dni płodnych OvuFriend to nie tylko możliwość śledzenia na bieżąco statusu płodności, to również możliwość prognozowania cykli (prawdopodobnego terminu wystąpienia miesiączki, dni płodnych i owulacji) i tym samym możliwość zaplanowania optymalnego czasu na współżycie.

Kiedy warto zacząć stosować kalendarz dni płodnych?

Każdy moment jest dobry, by zacząć stosować kalendarz dni płodnych! Prowadzenie kalendarza owulacji może dać Ci ogromną wiedzę na temat Twojej aktualnej płodności, może również pomóc w wykryciu ewentualnych nieprawidłowości mogących utrudniać zajście w ciążę (przeczytaj więcej o zaletach prowadzenia kalendarza w OvuFriend). Optymalny czas na rozpoczęcie obserwacji w OvuFriend to 6-12 miesięcy przed planowanym rozpoczęciem starań o dziecko. W tym okresie warto prowadzić obserwacje cykli miesiączkowych, wprowadzić pozytywne zmiany do życia (zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, zrezygnowanie z używek) oraz wykonać badania kontrolne. Takie działania pozwolą Ci optymalnie przygotować się do ciąży (sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę).

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)