LEGENDA
Dni płodne
Owulacja
Początek miesiączki

Kalkulator dni płodnych i niepłodnych

Kalkulator owulacji OvuFriend

Wypełnij formularz, aby wyznaczyć dni płodne:

Krok 1.

Podaj datę rozpoczęcia Twojej ostatniej miesiączki.

Krok 2.

Podaj średnią długość Twojego cyklu.

Krok 3.

Podaj średnią długość fazy lutealnej lub pozostaw domyślne ustawienia.


Kalendarz dni płodnych a kalkulator dni płodnych – jaka jest różnica?

Oblicz dni płodne

Zaledwie 20% kobiet wie, kiedy ma dni płodne. Jeśli starasz się zajść w ciążę, wiedza na temat Twojej aktualnej płodności jest kluczowa do szybkiego poczęcia! Dni płodne to dni, w których prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest najwyższe – jest to okres przypadający na kilka dni przed wystąpieniem owulacji (jajeczkowania). Do owulacji może dojść tylko raz w ciągu jednego cyklu i dzieje się to zazwyczaj około 10 – 14 dni przed kolejną spodziewaną miesiączką.
Jeśli chciałabyś obliczyć dni płodne, najprostszym ale też niestety często mało wiarygodnym narzędziem jest kalkulator dni płodnych (znajdziesz go powyżej i w wielu miejscach w Internecie). Jednak jeśli starasz się o dziecko i zależy Ci na wiarygodnym wyznaczeniu dni płodnych oraz poznaniu swojej płodności rozpocznij kalendarz dni płodnych. Prowadzenie kalendarza owulacji polega na codziennej obserwacji swojego ciała, ewentualnie wykonaniu prostych testów i zanotowaniu ich w systemie OvuFriend. System zinterpretuje wprowadzone informacje i na bieżąco dostarczy Ci spersonalizowaną, opartą na danych i faktach analizę Twojej płodności. Całość zajmuje jedynie 5 minut dziennie, a jego niewątpliwą zaletą jest wysoka skuteczność w wyznaczaniu dni płodnych i terminu owulacji, nawet przy nieregularnych cyklach. System jest w stanie również wykryć niektóre nieprawidłowości, które mogą potencjalnie utrudniać Ci zajście w ciążę np. zbyt krótka druga faza cyklu lub zbyt często pojawiające się cykle bezowulacyjne.

Kalendarz owulacji – dlaczego warto stosować?

Kalendarz owulacji OvuFriend to zaawansowane analitycznie narzędzie, dzięki któremu możesz zwiększyć nawet dwukrotnie swoje szanse na zajście w ciążę. Inteligentny kalendarz owulacji każdego dnia analizuje status Twojej płodności, wyznaczając najbardziej prawdopodobny termin dni płodnych i owulacji - z dużą dokładnością wskazuje czas, kiedy Twoje szanse na zajście w ciążę są największe. OvuFriend bierze pod uwagę Twoje codzienne obserwacje, ale również historię wcześniejszych cykli i dane statystyczne z cykli miesiączkowych tysięcy innych kobiet. Dzięki temu dowiesz się m.in. czy czas Twojego współżycia jest odpowiedni pod kątem starań o dziecko, czy Twoje cykle są prawidłowe (np. czy występuje owulacja) oraz jakie szanse na zajście w ciążę masz w każdym cyklu.

Dlaczego kalendarz owulacji jest skuteczny?

Kalendarz owulacji jest skuteczny, bo bazuje na nauce, faktach i zaawansowanej algorytmice, a nie na wyobrażeniach czy niczym niepopartych teoriach. Kalendarz owulacji OvuFriend analizuje Twoje codzienne obserwacje (śluz, temperaturę, pozycję szyjki macicy i inne wprowadzone objawy), Twoje wcześniejsze cykle (średnia długość cykli, długość fazy lutealnej itd.) oraz dane statystyczne z cykli miesiączkowych innych kobiet. W OvuFriend posiadamy dane o płodności dziesiątek tysięcy kobiet i wykorzystujemy je, aby skutecznie i dokładnie wskazać Ci dni płodne, ale również pomóc w wykryciu ewentualnych nieprawidłowości (sprawdź, ile czasu dziennie zajmuje prowadzenie kalendarza owulacji OvuFriend). Dane, które zapisujesz w kalendarzu mogą być również bardzo przydatne dla lekarza podczas badania Twojej płodności. Dlatego warto dobrze zapisywać wszystkie objawy których doświadczasz m.in. plamienia w trakcie cyklu, odczuwalne bóle czy choroby które przechodzisz. Takie dane historyczne o przebiegu Twoich cykli dostępne dla lekarza często skracają czas diagnozy w przypadku problemów z płodnością.

Czym jest Kalkulator dni płodnych?

Kalkulator dni płodnych to proste narzędzie (znajdujące się na samej górze strony), które pomoże Ci w szybki i łatwy sposób wyznaczyć termin dni płodnych, owulacji oraz przewidywany termin wystąpienia kolejnej miesiączki. Działanie kalkulatora dni płodnych opiera się na podstawowych informacjach dotyczących cyklu miesiączkowego (np. jaka jest średnia długość Twojego cyklu) i tym samym podaje jedynie przybliżony czas występowanie dni płodnych. Aby uzyskać bardziej wiarygodny wynik i dokładniejszą analizę płodności należy skorzystać z kalendarza dni płodnych (kalendarza owulacji) zamiast z kalkulatora.

Jak skorzystać z kalkulatora dni płodnych?

Aby skorzystać z kalkulatora dni płodnych, wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Pierwsze dotyczy średniej długości Twoich cykli (liczby dni pomiędzy pierwszym dniem miesiączki a ostatnim dniem przed wystąpieniem kolejnej miesiączki) oraz terminu ostatniej miesiączki (pierwszy dzień ostatniego krwawienia miesiączkowego). Jeśli znasz, możesz wpisać również średnią długość Twojej fazy lutealnej, czyli długości drugiej części Twojego cyklu. Jeśli nie znasz tej wartości pozostaw to pole puste, system przyjmie wartość uśrednioną.

Jak interpretować wyniki kalkulatora dni płodnych?

Jako wynik otrzymasz szacunkowy termin Twoich dni płodnych, owulacji i miesiączki na kolejne trzy miesiące. Pamiętaj, że Twój wynik jest tylko przybliżonym terminem, który bazuje na podanych przez Ciebie uśrednionych danych. Faktem jest, że cykl kobiety jest zmienny - jest wrażliwy na czynniki zewnętrzne takie jak stres, zmiana diety, wysiłek fizyczny itp. - dlatego kalkulator powinien być stosowany tylko w wyjątkowych sytuacjach, jeśli potrzebujesz szybko wiedzieć, kiedy mniej więcej spodziewać się dni płodnych.

Kiedy zamienić kalkulator dni płodnych na kalendarz dni płodnych?

Najlepiej zawsze gdy potrzebujesz wiarygodnej informacji o dniach płodnych (sprawdź, kiedy występują u Ciebie). A tym bardziej wtedy, gdy Twoje cykle są nieregularne, czyli nie są zawsze tej samej długości. Dodatkowo gdy Twoje cykle są niestandardowej długości, czyli są dłuższe lub krótsze od cykli „książkowych - 28 dniowych”, lub gdy starasz się o dziecko bez rezultatu już od pewnego czasu. Zaleca się również obserwacje swojej płodności gdy występuje obniżona płodność u …mężczyzny! Tak, dobrze czytasz. Jest to związane z faktem, że przy obniżonej płodności męskiej dopasowanie czasu współżycia do owulacji jest szczególnie istotne. Plemniki o obniżonych parametrach nie są w stanie długo przeżyć w oczekiwaniu na owulację. Dodatkowo częste współżycie w dniach okołoowulacyjnych może obniżyć ich parametry. Są to zaledwie kilka z wielu sytuacji w których wiarygodne określenie momentu owulacji i tym samym odpowiednie planowanie współżycia ma duże znaczenie w zajściu w ciążę (zaplanuj współżycie z OvuFriend).
Zatem jeśli chciałabyś mieć dużo większą pewność przy wyznaczaniu dni płodnych i terminu owulacji, warto zamienić kalkulator dni płodnych na kalendarz owulacji OvuFriend. W każdym cyklu możesz otrzymać spersonalizowaną interpretację wykresu oraz dowiedzieć się, które wskaźniki płodności (temperatura, śluz, pozycja szyjki macicy, statystyka) świadczą o wystąpieniu owulacji. Kalendarz dni płodnych OvuFriend to nie tylko możliwość śledzenia na bieżąco statusu płodności, to również możliwość prognozowania cykli (prawdopodobnego terminu wystąpienia miesiączki, dni płodnych i owulacji) i tym samym możliwość zaplanowania optymalnego czasu na współżycie.

Kiedy warto zacząć stosować kalendarz dni płodnych?

Każdy moment jest dobry, by zacząć stosować kalendarz dni płodnych! Prowadzenie kalendarza owulacji może dać Ci ogromną wiedzę na temat Twojej aktualnej płodności, może również pomóc w wykryciu ewentualnych nieprawidłowości mogących utrudniać zajście w ciążę (przeczytaj więcej o zaletach prowadzenia kalendarza w OvuFriend). Optymalny czas na rozpoczęcie obserwacji w OvuFriend to 6-12 miesięcy przed planowanym rozpoczęciem starań o dziecko. W tym okresie warto prowadzić obserwacje cykli miesiączkowych, wprowadzić pozytywne zmiany do życia (zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, zrezygnowanie z używek) oraz wykonać badania kontrolne. Takie działania pozwolą Ci optymalnie przygotować się do ciąży (sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę).

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

  • wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zainteresują Cię również:

3 propozycje na pyszne koktajle płodności wspierające owulację

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe.  czytaj dalej

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – obraz kliniczny i leczenie, wpływ na płodność

Zespół Policystycznych Jajników to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet starających się o dziecko. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze: jak PCOS wpływa na płodność?  czytaj dalej

Adaptogeny - naturalna rewolucja w walce z niepłodnością

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.           czytaj dalej

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się znacznie więcej. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji!  czytaj dalej

Torbiele na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiele na jajnikach od czasu do czasu pojawiają się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować.  czytaj dalej

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)