Jesienne ekstra doładowanie!

Wykup abonament OvuFriend, a otrzymasz od nas prezent!

Przy zakupie abonamentu Premium na:

1 miesiąc – otrzymasz 15 dni w prezencie

3 miesiące – otrzymasz 1 miesiąc w prezencie

12 miesiący – otrzymasz 2 miesiące w prezencie

Pamiętaj, że jeżeli wykupisz abonament Premium w OvuFriend i zajdziesz w ciążę, będziesz mogła wykorzystać swój abonament w BellyBestFriend – niesamowitym, w pełni spersonalizowanym, inteligentnym kalendarzu Twojej ciąży!

Promocja trwa do 31 października 2017.

Wykup abonament Zamknij

Artykuły / Pomagając szczęściu, czyli jak szybciej zajść w ciążę

Pomagając szczęściu, czyli jak szybciej zajść w ciążę

Stało się! Podjęliście decyzję, że będziecie starać się o dziecko. Przestaliście się zabezpieczać i zapewne obydwoje liczycie, że pod koniec miesiąca będziecie w ciąży. Oprócz waszych cudownych planów nic w waszym życiu szczególnie się nie zmienia. Kochacie się jak zazwyczaj, nie zwracając specjalnie uwagi na czas i częstotliwość przytulań. Co robić jeśli miesiące mijają, wasz optymizm i podekscytowanie spada, a wy wciąż czekacie na coraz bardziej upragnione dwie kreski?

Jeśli czytasz ten artykuł, zapewne jesteście jedną z ponad 75% wszystkich par, które nie zaszły w ciążę w pierwszych dwóch miesiącach starań. Niezależnie od tego jaka jest wasza historia, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Pomimo, że nie możesz mieć pełnej kontroli nad procesem zapłodnienia, możesz spróbować dopomóc szczęściu i zmaksymalizować swoje szanse na poczęcie. Wobec tego jak szybko zajść w ciążę?

Dowiedz się kiedy jest owulacja

Owulacja występuje tylko raz w cyklu w momencie, gdy twoje ciało uwolni do jajowodu komórkę jajową. Jeśli w tym czasie komórka jajowa zostanie zapłodniona przez plemnik i zagnieździ się w ściance macicy wkrótce dowiesz się, że jesteś w ciąży. Zatem największy sekret na szybsze zajście w ciążę, to określenie terminu owulacji, aby wiedzieć kiedy planować współżycie prowadzące do zapłodnienia. Niestety wyznaczanie owulacji tylko z pozoru jest proste, a powszechnie znane teorie mówiące, że owulacja zawsze przypada w 14 dniu cyklu nieprawdziwe. Jest jednak wiele metod na określenie terminu owulacji – dowiedz się w jaki sposób wyznaczyć swoje dni płodne.

Zachodzenie w ciążęDziałajcie w odpowiednim momencie!

Jeśli już wiesz kiedy spodziewać się owulacji, postaraj się tak zaplanować współżycie, aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę.
Plemniki są w stanie przeżyć w sprzyjających warunkach w twojej pochwie maksymalnie około 3 dni, a najsilniejsze nawet do 5 dni. Twoje jajeczko po owulacji jest zdolne do zapłodnienia maksymalnie około 1 dzień. Zatem najpłodniejsze dni, odpowiednie na zajście w ciążę, w twoim cyklu wypadają około 3 dni przed owulacją i w dzień owulacji.
Wówczas kochajcie się regularnie, czyli nie rzadziej niż co drugi dzień.
Jeśli prowadzisz kalendarz owulacji OvuFriend masz ułatwione zadanie, ponieważ wystarczy, że będziesz obserwować Detektor Płodności i rozpoczniesz współżycie wówczas, gdy zobaczysz tam zielone światło oznaczające twoje dni płodne. 
Pamiętaj, że kluczowym dniem, w którym chcecie współżyć jest dzień wystąpienia owulacji. Dlatego, aby mieć pewność, że nie zaprzestaniecie działań zbyt szybko, kontynuujcie regularne współżycie, aż do momentu zaznaczenia przez OvuFriend owulacji na twoim wykresie. Jeśli nie prowadzisz kalendarzyka dni płodnych, współżyjcie aż do momentu, gdy nie będziesz już w stanie zaobserwować żadnych oznak płodności np. płodnego śluzu szyjkowego.
Dobrym pomysłem może być również powstrzymanie się od współżycia na około 3 do 4 dni przed spodziewanymi dniami płodnymi, co może pomóc w ilości i jakości nasienia. Nie rezygnujcie jednak ze współżycia dłużej niż przez 4 – 5 dni, ponieważ starsze plemniki, zalegające dłuższy czas w jądrach, mogą być mniej ruchliwe oraz mogą być słabszej jakości, zatem ich zdolność do zapłodnienia będzie dużo mniejsza.

Poleżcie sobie przytuleni jeszcze troszkę …

Pomimo, że nie ma jednoznacznych wyników badań potwierdzających, że leżenie po stosunku zwiększa szanse na zajście w ciążę, z pewnością nie zaszkodzi odczekać chwilkę dłużej, aby pomóc strudzonym plemnikom w dotarciu do celu. Zatem nie zrywaj się zaraz po i nie biegnij od razu do łazienki, tylko poleżcie sobie jeszcze chwilkę i postarajcie się zrelaksować. Raczej nie zmuszaj się do uprawiania gimnastyki artystycznej i na przykład robienia tzw. “świecy” - jest to zupełnie niepotrzebne, wystarczy jedynie, że poleżysz chwilkę, aby mieć pewność, że po wstaniu z łóżka nie pozbędziesz się większości “amunicji”.
Często lekarze sugerują, aby po około 20 – 30 minut po stosunku kobieta za pomocą mięśni kegla pozbyła się całości nasienia zalegającego w pochwie. W ten sposób starsze nasienie nie obklei i tym samym nie zablokuje wejścia do macicy „świeżym” plemnikom podczas następnego współżycia.

Zrelaksuj się i czerp przyjemność z bliskości!

Staranie się zajść w ciążę, zwłaszcza przez dłuższy czas, może być stresującym doświadczeniem. Stres niestety nie pomaga przy zachodzeniu w ciążę, ponieważ przysadka mózgowa regulująca poziom hormonów odpowiedzialnych między innymi za owulację, nie funkcjonuje prawidłowo pod wpływem silnego stresu. Ponadto wielu psychoterapeutów wierzy, że podczas silnego stresu nasze ciało wysyła do mózgu komunikat, że nie jest to odpowiedni czas na rozmnażanie, że nie powinno teraz zajść w ciążę.
Zatem jeśli staranie się o dziecko wywołuje u ciebie stres, zainwestuj swój czas i wysiłek, aby nauczyć się nad nim panować, np. zapisz się na jogę, ćwicz oddychanie lub porozmawiaj z kimś, kto cię zrozumie. Dowiedz się więcej o metodach radzenia sobie ze stresem podczas starania o dziecko. Zachodzenie w ciążę traktuj jako proces, który może trwać nawet dość długo, a nie jako zdarzenie. Czasami trzeba trochę poczekać, aby móc cieszyć się macierzyństwem.
W czasie tego „czekania” nie rezygnuj z przyjemności i ciesz się seksem. Przede wszystkim postaraj się nie zmuszać do seksu, jeśli nie masz na niego ochoty, nawet w dniu swoich dni płodnych. Dni płodne trwają około 4-5 dni w cyklu, jeśli odpuścisz sobie jeden dzień, nie zaprzepaści to twoich szans na zajście w ciążę.
Pamiętaj, że fakt że spędzasz czas na wyliczaniu dni płodnych, nie oznacza wcale, że nie możesz być spontaniczna i cieszyć się bliskością i seksem tak jak robiłaś to przed staraniem się o dziecko.

Zadbaj o siebie

Pewnie wielokrotnie już słyszałaś, że w momencie, gdy decydujesz się zajść w ciążę, powinnaś być w najlepszej możliwej formie. Oczywiście ktoś mógłby użyć tutaj argumentu, że znanych jest wiele przypadków zaniedbanych kobiet, alkoholiczek, które rodzą piąte dziecko z kolei i są niezwykle płodne. Być może, ale są to raczej głośne wyjątki i odstępstwa od reguły, aniżeli prawidłowość na której należy bazować. Abstrahując od kondycji zdrowotnej dziecka rozwijającego się w takich warunkach, badania pokazują że niehigieniczny tryb życia zaburza gospodarkę hormonalną organizmu i negatywnie wpływa na płodność. Zatem jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na poczęcie, zadbaj o siebie.
Przede wszystkim zrezygnuj z wszelkich używek typu alkohol i papierosy. Nie tylko wpływają one negatywnie na twoją płodność, ale są niebezpieczne dla rozwijającego się płodu, w momencie jak już uda Ci się zajść w ciążę. Postaraj się również ograniczyć kawę do jednej, maksymalnie dwóch filiżanek dziennie. Ogranicz spożycie przetworzonej, gotowej żywności (jest w niej dużo konserwantów i soli) oraz nadmiernej ilości cukru, ponieważ mogą one powodować zaburzenia hormonalne.
Zadbaj również o prawidłową wagę ciała, ponieważ zarówno niedowaga, jak i nadwaga działają niekorzystnie na płodność. Kobieta powinna posiadać około 20% tłuszczu, aby owulować. Zbyt niska waga może zahamować owulację, a zbyt wysoka może zaburzać prawidłowość cykli poprzez nadmierną produkcję estrogenu przez co może powodować nieregularność cykli oraz spóźnioną owulację.
Zacznij również zażywać kwas foliowy, który nie tylko zapewnia odpowiedni rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę, ale również według niektórych badań zwiększa szanse na zapłodnienie.

Zadbaj o swoją drugą połowę

Jak szybko zajść w ciążę? Musicie starać się o to wspólnie. Oprócz twojej dobrej kondycji niezwykle ważna jest również dobra forma twojej drugiej połówki. Niskiej jakości dieta oraz nadużywanie alkoholu mogą bardzo negatywnie wpłynąć zarówno na jakość, jak i na ilość spermy i tym samym znacznie obniżyć Wasze szanse na zapłodnienie.
Podczas starania się o dziecko twój partner powinien unikać sauny, solarium, gorących kąpieli, trzymania laptopa na kolanach i telefonu komórkowego w przedniej kieszeni spodni. Jednym słowem przypilnuj, aby nie przegrzewał się, ponieważ może to negatywnie wpływać na parametry niesienia.
Przygotowując posiłki uwzględnijcie w nich składniki korzystnie wpływające na męską płodność. Nie powinno zabraknąć w nich witaminy C oraz innych antyoksydantów. Witamina C zapobiega defektom w budowie plemników i poprawia ich ruchliwość.  Zadbajcie również o wystarczającą ilość cynku w posiłkach. Deficyt cynku może zmniejszać ilość spermy oraz obniżyć poziom testosteronu we krwi. Równie istotne są wapń i witamina D – niejedne badania pokazują, że wpływają one korzystanie na męską płodność.
Pamiętaj, że w przypadku twojego partnera zmiany wprowadzone dziś w jego trybie życia, będą miały odzwierciedlenie w jakości spermy dopiero za około 3 miesiące, bowiem tyle czasu trwa produkcja nasienia.

Czy spodobał Ci się ten artykuł?
Poprzedni artykuł | Następny artykuł
malenka 3 marca 2016, 20:17

faktycznie przy długich staraniach czasem zapominamy o zwyklym przytuleniu, bliskosci i generalnie o przyjemności ze seksu. Bo seks nie ważne czy "staraniowy" czy nie, powinien być przyjemnościa..

judysia86 26 marca 2016, 11:52

masz rację malenka, ale z drugiej strony, jak kolejny miesiąc z rzędu się nie udaje, a człowiek stawia całe swoje życie na głowie, żeby w końcu się udało... to naparwde można czsami trudno czerpać przyjemność

Poznaj swoje dni płodne!

Rozpocznij Inteligentny Kalendarz Owulacji:

* oznacza obowiązkowe pola
Zainteresują Cię również:

10 największych mitów dotyczących starania o ciążę, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o ciążę i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”. czytaj dalej

11 faktów na temat płodności kobiety, które powinnaś wiedzieć starając się zajść w ciążę

Być może dopiero rozpoczęłaś starania o dziecko i chciałabyś dowiedzieć się podstawowych informacji na temat owulacji. Być może starasz się zajść w ciążę już od pewnego czasu, a pomimo to niektóre sprawy dotyczące cyklu miesiączkowego kobiety nie są dla ciebie jasne. Tutaj znajdziesz 11 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety. Jak długo trwa przeciętny cykl kobiety, kiedy szanse na zapłodnienie maleją i jak rozpoznać, że ciało przygotowuje się do owulacji? czytaj dalej

Mierzenie temperatury, kiedy starasz się o dziecko!

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże!  czytaj dalej

W jaki sposób przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo.  czytaj dalej

Poronienie - psychologiczne aspekty poronienia

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy.  czytaj dalej

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj

Dziękujemy za wypełnienie formularza zapisu!


Zostaniesz teraz automatycznie zalogowana do OvuFriend, ale Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.


Przed następnym logowaniem musisz aktywować swoje konto. Aby to zrobić przejdź do swojej poczty email , kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.


Jeśli nie otrzymasz od nas wiadomości email, zajrzyj do folderu Spam.

OK