X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

26 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Od tego tygodnia Twoje dziecko może zacząć otwierać i zamykać powieki - zaczyna obserwować otaczający go świat. Na tym etapie rosną już rzęsy, a włosów na głowie jest coraz więcej. Twoje dziecko może już mieć nawet 36 cm wzrostu i ważyć ok. 800g! Lubi bawić się pępowiną - chwyta ją i ciągnie. Reaguje również na silne światło, odwracając główkę od jego źródła.

Twoim dokuczliwym objawem na tym etapie ciąży mogą okazać się hemoroidy, czyli tzw. żylaki odbytu. Twoja macica rozrosła się już na tyle, że uciska naczynia krwionośne otaczające mięśnie zwieracza odbytu. Jak złagodzić objawy hemoroidów, przeczytasz tutaj.

25-28 TYDZIEŃ CIĄŻY (7 MIESIĄC)

Z Pamiętnika Mamy

Cały czas chodzę do pracy, planuję pracować do końca ciąży, ale nie wiem czy dam radę. Jeśli skurcze zaczną się nasilać lub szyjka macicy zacznie się przedwcześnie skracać to pójdę na zwolnienie. Nic na siłę.

Powoli zaczynamy oglądać meble dla dzieci.  Potrzebujemy łóżeczko, przewijak, komodę i jakąś szafę na ubranka. Będzie miał swój własny pokoik. Ciasny, ale własny. Pewnie na początku postawimy jego łóżeczko w naszej sypialni, a z czasem przeniesiemy go do siebie. Kolor ścian musi być uniwersalny, bo nie znamy płci. Chcielibyśmy narysować mu na ścianie piękne drzewo a z niego wystającą huśtawkę. Tak, aby jego pokoik miał wyjątkowy, pozytywny akcent. Planowanie rzeczy dla dziecka sprawia mi dużą radość!

Zauważyłam, że w ciąży mam bardzo barwne sny. Śni mi się dużo, a sny są niesamowicie odrealnione. Czy to hormony czy jakiś podświadomy lęk lub ekscytacja zmianami, które nadchodzą w moim życiu?