X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

33 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Zostało tylko kilka tygodni do narodzin Twojego dziecka. To dobry czas na ostatnie przygotowania! Przede wszystkim zrób sobie listę rzeczy, które chciałabyś zabrać do szpitala. Możesz skorzystać z naszej gotowej listy i zmodyfikować ją według własnych potrzeb! Przygotowując rzeczy do szpitala, nie zapomnij o całej dokumentacji medycznej - to bardzo ważne!

Twój maluszek waży już około 2 kilogramów i mierzy ok. 44 cm. Intensywnie specjalizuje się we wszystkich umiejętnościach, które przydadzą mu się w świecie zewnętrznym. Ilość wód płodowych od tego momentu już się nie zwiększa. Dziecko w dalszym ciągu przybiera na wadze. W tym tygodniu rozwija się ośrodek w mózgu, który jest odpowiedzialny za mowę! Z ciekawostek: to niesamowite, ale Twoje dziecko ma już marzenia senne!

33-36 TYDZIEŃ CIĄŻY

Z Pamiętnika Mamy

Kupiłam dziś dwie przydatne rzeczy do karmienia piersią: poduszkę rogala i chustę do karmienia. Obydwa produkty poleciła mi przyjaciółka. Poduszka jest cudowna, bo pomaga wygodnie ułożyć dziecko do karmienia. Ma kształt rogala, kładzie się ją wokół brzucha na kolanach, a dziecko na poduszce. Odkryłam jeszcze jedną zaletę tej poduszki – teraz gdy mój brzuch już jest wielki, łatwiej mi ułożyć się z nią do snu. Chusta do karmienia to taki trochę gadżet, bez którego bym pewnie przeżyła lub po prostu użyła pieluchy tetrowej. Służy do karmienia w miejscach publicznych – osłania piersi (to dla typów bardziej wstydliwych lub tych które zwyczajnie wolą nie paradować z gołymi piersiami) i przede wszystkim co mi się spodobało to, że chusta odgradza dziecko od otoczenia i podczas jedzenia ma ono święty spokój. Może sobie spokojnie jeść, podczas gdy mama będzie piła herbatkę w kawiarni i plotkowała z koleżanką.

Ciekawa jestem jak moje wyobrażenia o macierzyństwie zderzą się z rzeczywistością? Jak to będzie? Wcale nie obrazuję bycia mamą w samych lukrach i różach. Wiem bąbelku, że będziesz płakać i marudkować. Wiem, że czasem nie dasz nam pospać. Być może wcale przez pierwsze miesiące nie dasz nam pospać. Lub może pogryziesz mamusi piersi i mama wcale nie będzie miała ochoty Cię już karmić. Obiecuję, jednak że będę twarda i bardzo wdzięczna jeśli choć trochę od czasu do czasu dasz nam się zdrzemnąć…