X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

6 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Czas na pierwszą wizytę u lekarza, na której prawdopodobnie usłyszysz bicie serca swojego dziecka! To wyjątkowa chwila. Twój maluszek wyglądem przypomina teraz kijankę i rozwija się z zawrotną prędkością ( nawet 1 milimetr na dobę!). Już od tego momentu możesz zacząć śledzić rozwój dziecka na wykresach płodu BellyBestFriend!

W Twoim organizmie zachodzi szereg zmian hormonalnych. Twoje piersi w dalszym ciągu są wrażliwe, ponieważ przygotowują się do produkcji mleka. Zwiększa się również objętość Twojej krwi. Na pierwszej wizycie lekarz na pewno zleci Ci szereg badań m.in. morfologię, badanie moczu, cytologię itd. W tym okresie mogą pojawiać się plamienia i lekkie krwawienia, które nie zawsze są groźne. Mimo wszystko konsultuj ze swoim lekarzem wszystkie niepokojące objawy.

Sposoby na wymioty w ciąży

Z Pamiętnika Mamy

Jestem coraz bardziej zmęczona i śpiąca. Chodzę spać po dobranocce, rano ciężko mi wstać do pracy. W pracy trochę trudno się skupić. Mdłości mam lekkie i to tylko na czczo, zazwyczaj gdy jestem głodna. Pilnuję teraz, żeby nie mieć pustego żołądka. Mam nadzieję, że mdłości się nie rozkręcą, bo nie lubię gdy mi niedobrze…Czytałam, że mdłości są najbardziej dokuczliwe w 9-10 tygodniu ciąży kiedy to ich winowajca - hormon hCG – przyjmuje najwyższą wartość. Potem już wykształca się łożysko i przejmuje rolę podtrzymania ciąży, więc hormon hCG zaczyna powoli spadać. W tym czasie też wszystkie dolegliwości pierwszego trymestru słabną.

Jestem jeszcze na etapie ekscytacji faktem, że jestem w ciąży i wcale nie chcę aby jakiekolwiek objawy słabły. Chcę poczuć że jestem w ciąży! Na razie pomimo tych kilku niedogodności niewiele czuję.