X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

7 TYDZIEŃ CIĄŻY

Fakty

Serce Twojego dziecka jest już ukształtowane, a tempo jego bicia z każdym tygodniem wzrasta! Chociaż płeć została zdeterminowana na początku ciąży, dopiero teraz zaczynają się wykształcać organy płciowe. Łożysko zaczyna wytwarzać więcej hormonów, dzięki czemu może zacząć spełniać swoje funkcje. Pamiętaj zatem o zdrowym odżywianiu. Dostarczanie wszystkich substancji odżywczych jest niezbędne do prawidłowego rozwoju Twojego dziecka.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie ze spersonalizowanej diety dla kobiet w ciąży, która uwzględni m.in. ciążowe dolegliwości (mdłości, zaparcia, zmęczenie, zgagę i wiele innych)!

5-8 TYDZIEŃ CIĄŻY (2 MIESIĄC)

Z Pamiętnika Mamy

Zmieniłam zdanie - ostatnio pisałam, że chcę w końcu poczuć, że jestem w ciąży to już tego nie chcę! Czuję się fatalnie... Jest mi okropnie niedobrze i mdło i to niestety nie tylko rano, ale przez cały dzień. Nie wiem skąd wzięła się nazwa poranne mdłości? Mnie jest mdło cały, okrągły dzień. Do tego jestem wiecznie zmęczona, wręcz wykończona. I baaardzo śpiąca. Piersi mnie bolą i dużo rzeczy niestety drażni.

Mieliśmy pierwszą wizytę u lekarza. Pojechaliśmy na nią razem z mężem. Obydwoje z niecierpliwością wyczekiwaliśmy tej wizyty. Wizyta była niesamowicie wzruszająca, bo widać już było pęcherz płodowy, a w nim malusieńki zarodek. Tak się ucieszyłam! Niestety jeszcze nie widać było bijącego serduszka. Ale lekarka uspokoiła i powiedziała, że tak może być bo to jeszcze wcześnie. Mamy przyjść za tydzień i wtedy już powinno być widoczne serduszko. Lekarka założyła mi kartę ciąży. Była bardzo sympatyczna. Wszystko tłumaczyła, spokojnie odpowiadała na pytania. Dała mi też swój numer telefonu, żebym dzwoniła gdy coś się będzie działo. To mnie przekonało, do tego aby wybrać ją na lekarza prowadzącego ciążę. Poczułam się u niej bezpiecznie. Zleciła mi badania krwi i moczu. Ojej jak bardzo się cieszę, że jestem w ciąży! Po wizycie poszliśmy na lody i spacer. Cudowny okres, chwilo trwaj!