X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Owulacja była?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W środę bylam u ginekolog, która zrobila mi usg i powiedziała, że mam płyn w zatoce Douglasa. I ze za jakieś 2 tyg powinien pojawić się okres.
    Czy lekarka stwierdziła, że mam wtedy owulację? Bo jeszcze powiedziala, żebym na kolejnej wizycie pojawiła się za ok miesiąc czyli w I połowie cyklu albo przyjdę juz w ciąży.
    Współżyłam w czwartek wieczorem oraz dziś rano. Jest jakaś szansa?

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiekk wrote:
    W środę bylam u ginekolog, która zrobila mi usg i powiedziała, że mam płyn w zatoce Douglasa. I ze za jakieś 2 tyg powinien pojawić się okres.
    Czy lekarka stwierdziła, że mam wtedy owulację? Bo jeszcze powiedziala, żebym na kolejnej wizycie pojawiła się za ok miesiąc czyli w I połowie cyklu albo przyjdę juz w ciąży.
    Współżyłam w czwartek wieczorem oraz dziś rano. Jest jakaś szansa?
    Jeśli jest płyn w zatoce to owulacja była. U mnie płyn w zatoce utrzymawal się długo po owulace w cyklu w którym zaszłam w ciąże.

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • MagDa21 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak myślicie czy aplikacja ma racje? Pęcherzyk w 14DC 18mm, ale dr mówiła ze może być bezowulacyjny. b48915a9652653936b519437e226795e.png

  • pani_sztygar Ekspertka
    Postów: 195 79

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagDa21 wrote:
    Dziewczyny, jak myślicie czy aplikacja ma racje? Pęcherzyk w 14DC 18mm, ale dr mówiła ze może być bezowulacyjny. b48915a9652653936b519437e226795e.png


    Link nie działa niestety.

    01.22 - cp (6tc)
  • calza Autorytet
    Postów: 730 640

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja mam pytanie - była czy nie?
    Aplikacja twierdzi, że dziś jest owu. (10dc) Ja już sama nie wiem, bo w tym cyklu wyjątkowo prawie nie odczuwam bólu owulacyjnego. Temp nie mierzę, bo mam nieregularne godziny wstawania. Od 4dc piję siebie lniane.

    1-3dc - okres
    4-5dc - brudny śluz
    6dc - śluz moim zdaniem kremowy, było ❤, mąż twierdzi, że to była istna powódź 😅
    7dc - śluz wodnisty, szyjka wysoka, średnio twarda i średnio otwarta
    8dc - śluz rozciągliwy, szyjka wysoka, miękka i średnio otwarta
    9dc - śluz wodnisty, szybka wysoka, miękka i chyba otwarta (tak rozpulchniona, że aż nie wiem czy była otwarta)
    10dc (dziś) - śluz wodnisty, lepki, kremowy, rozciągliwy! No wszystko na raz, o każdej godzinie inny. Szyjka wysoka, miękka i średnio otwarta.

    Czy ktoś mi wyjaśni co się dzieje, bo ja osobiście sama siebie nie rozumiem 🤷‍♀️

    mjvyi09k1yghelay.png
  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calza wrote:
    To i ja mam pytanie - była czy nie?
    Aplikacja twierdzi, że dziś jest owu. (10dc) Ja już sama nie wiem, bo w tym cyklu wyjątkowo prawie nie odczuwam bólu owulacyjnego. Temp nie mierzę, bo mam nieregularne godziny wstawania. Od 4dc piję siebie lniane.

    1-3dc - okres
    4-5dc - brudny śluz
    6dc - śluz moim zdaniem kremowy, było ❤, mąż twierdzi, że to była istna powódź 😅
    7dc - śluz wodnisty, szyjka wysoka, średnio twarda i średnio otwarta
    8dc - śluz rozciągliwy, szyjka wysoka, miękka i średnio otwarta
    9dc - śluz wodnisty, szybka wysoka, miękka i chyba otwarta (tak rozpulchniona, że aż nie wiem czy była otwarta)
    10dc (dziś) - śluz wodnisty, lepki, kremowy, rozciągliwy! No wszystko na raz, o każdej godzinie inny. Szyjka wysoka, miękka i średnio otwarta.

    Czy ktoś mi wyjaśni co się dzieje, bo ja osobiście sama siebie nie rozumiem 🤷‍♀️
    A potrafisz sobie przypomnieć kiedy był szczyt śluzu? Dzień kiedy występował najbardziej rozciągliwy przejrzysty i było go najwiecej. Jeśli nie obserwujesz różnicy w obfitości śluzu to kiedy był najbardziej płodny. Teoretycznie z tego co piszesz to szczyt powinien przypadać na 8dc

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • calza Autorytet
    Postów: 730 640

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    A potrafisz sobie przypomnieć kiedy był szczyt śluzu? Dzień kiedy występował najbardziej rozciągliwy przejrzysty i było go najwiecej. Jeśli nie obserwujesz różnicy w obfitości śluzu to kiedy był najbardziej płodny. Teoretycznie z tego co piszesz to szczyt powinien przypadać na 8dc

    Chyba najlepszy był 9dc. Czy szczyt śluzu przypada w dniu owulacji czy ją poprzedza? Dzisiaj 11dc, szyjka wysoka, średnio twarda zamknięta, śluz chyba kremowy. Do tego boli mnie w okolicy prawego jajnika, ból promieniuje na biodro.

    mjvyi09k1yghelay.png
  • calza Autorytet
    Postów: 730 640

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż robiłam test owulacyjny, jest pozytywny. Jutro go powtórzę. Ewidentnie dziś jest owu, jajnik prawy kłuje jak wściekły...

    mjvyi09k1yghelay.png
  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calza wrote:
    Chyba najlepszy był 9dc. Czy szczyt śluzu przypada w dniu owulacji czy ją poprzedza? Dzisiaj 11dc, szyjka wysoka, średnio twarda zamknięta, śluz chyba kremowy. Do tego boli mnie w okolicy prawego jajnika, ból promieniuje na biodro.
    Z tym szczytem różnie bywa ale z reguły poprzedza owulacje, bo jest spowodowany wyrzutem hormonów, jak nie robisz testów to można się tego trzymać ale skoro test pozywywny dzisiaj to nie ma raczej wątpliwości ze jest wyrzut lh i owulka będzie lada chwila wiec trzeba działać 😁😈

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • calza Autorytet
    Postów: 730 640

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    Z tym szczytem różnie bywa ale z reguły poprzedza owulacje, bo jest spowodowany wyrzutem hormonów, jak nie robisz testów to można się tego trzymać ale skoro test pozywywny dzisiaj to nie ma raczej wątpliwości ze jest wyrzut lh i owulka będzie lada chwila wiec trzeba działać 😁😈

    Zrobiłam dziś test i dla mnie oba wyglądają pozytywnie.
    Dziś jednak wyczytałam, że test pozytywny to taki, który ma dwie kreseczki o takim samym kolorze, jeśli jedna z nich jest jaśniejsza, to jest to test negatywny.

    I już zgłupiałam, bo jeśli tak jest, to dzisiejszy test na pewno jest negatywny, wczoraj ta druga kreska była ciut ciut jaśniejsza od testowej... to to był jednak negatyw czy co?

    mjvyi09k1yghelay.png
  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calza wrote:
    Zrobiłam dziś test i dla mnie oba wyglądają pozytywnie.
    Dziś jednak wyczytałam, że test pozytywny to taki, który ma dwie kreseczki o takim samym kolorze, jeśli jedna z nich jest jaśniejsza, to jest to test negatywny.

    I już zgłupiałam, bo jeśli tak jest, to dzisiejszy test na pewno jest negatywny, wczoraj ta druga kreska była ciut ciut jaśniejsza od testowej... to to był jednak negatyw czy co?
    Kreska testowa powinna być TAKA SAMA jak kontrolna lub nawet ciemniejsza - wtedy jest pik, czyli największy wyrzut Lh. Może wrzuć foty testów to zerkniemy i pomożemy zinterpretować😁

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • calza Autorytet
    Postów: 730 640

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    Kreska testowa powinna być TAKA SAMA jak kontrolna lub nawet ciemniejsza - wtedy jest pik, czyli największy wyrzut Lh. Może wrzuć foty testów to zerkniemy i pomożemy zinterpretować😁

    Wyrzuciłam je niestety i już są nie do wygrzebania 🤷‍♀️ jedno jest pewne - mają tendencję jaśniejącą...

    mjvyi09k1yghelay.png
  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calza wrote:
    Wyrzuciłam je niestety i już są nie do wygrzebania 🤷‍♀️ jedno jest pewne - mają tendencję jaśniejącą...
    Czyli opcje są dwie: albo owulka się rozmyśliła i nie było wyrzutu (ta opcja jest chyba zdecydowanie rzadka ponieważ tez musza być ku temu powody) druga opcja jest taka ze przegapiłas pik. Ja robie testy, mam mniej więcej dwu letnia praktykę i tylko raz (akurat w tym cyklu) wyszedł ni pozytyw😅 u niektórych osób wyrzut lh jest tak krótki ze można go łatwo przegapić, dlatego testy w pewnym momencie powinno się robić już dwa razy dziennie a to i tak niekiedy nie wystarcza. W takiej sytuacji możesz założyć ze pik był gdzieś pomiędzy dwoma najciemniejszymi testami😉

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • calza Autorytet
    Postów: 730 640

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania007 wrote:
    Czyli opcje są dwie: albo owulka się rozmyśliła i nie było wyrzutu (ta opcja jest chyba zdecydowanie rzadka ponieważ tez musza być ku temu powody) druga opcja jest taka ze przegapiłas pik. Ja robie testy, mam mniej więcej dwu letnia praktykę i tylko raz (akurat w tym cyklu) wyszedł ni pozytyw😅 u niektórych osób wyrzut lh jest tak krótki ze można go łatwo przegapić, dlatego testy w pewnym momencie powinno się robić już dwa razy dziennie a to i tak niekiedy nie wystarcza. W takiej sytuacji możesz założyć ze pik był gdzieś pomiędzy dwoma najciemniejszymi testami😉

    Ja się na testach LG nie znam, ale wniosek jest taki, że owulka była prawdopodobnie wczoraj. Ostatnie ❤ w 6dc, bo służbowe wyjazdy, dziecko w kwarantannie, mąż przeziębiony... ehh cykl na straty...
    Chociaz dziś w Rossmannie tknęła mnie taka myśl, że powinnam zacząć łykać kwas foliowy dla dziecka, nie wiem skąd to się wzięło 🙈 no nic, idę wypic kieliszek wina 🍷

    mjvyi09k1yghelay.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ