X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów śluz raz taki raz taki.. nie rozumiem :(
Odpowiedz

śluz raz taki raz taki.. nie rozumiem :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • angelmaja Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 9 lutego 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane!
    mam pytanie.. bo troszkę tego nie rozumiem a dopiero zaczynam swoją obserwacje.
    Cykl rozpoczełam 24 stycznia... była miesiączka ok.. bo 2 dniach od skończonej miesiączki pojawił się biały bardzo rozciągliwy śluz... potem..było sucho.. i po ok 11 dniach znów śluz kremowy i rozciągliwy... i nie rozumiem tego.. to śluz płodny?? proszę pomóżcie...

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 9 lutego 2014, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śluz płodny najlepszej jakości to taki podobny do białka jaja kurzego.
    Śluz płodny to także ten który posiada chociaż jedną cechę płodności np. szklisty, rozciągliwy, przezroczysty itp. wtedy mówimy o śluzie płodnym gorszej jakości. Przy obserwacji cyklu najważniejsze przy obserwacji śluzu jest określenie dnia kiedy ten śluz jest relatywnie najlepszej jakości czyli w który dzień ma najwięcej cech płodności jest to dzień szczytu objawu śluzu i po tym szczycie objawu śluzu trzy dni wzrostu temp. są dniami płodnymi jeżeli trzecia wyższa temp. jest wyższa od lini podstawowej o co najmniej 0,2 st. C. Natomiast jeżeli trzecia temp. jest wyższa mniej niż 0,2 to czekamy na czwartą temp i jeżeli leży powyżej linii podstawowej to ten czwarty dzień po objawie śluzu przyjmuje się jeszcze jako płodny do wieczora.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • angelmaja Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 9 lutego 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to mam rozumieć.. że jestem tak jakby "troche płodna"? tzn. śluz gorszej jakości.. ok to rozumiem..
    ale nie rozumiem że śluz się pojawia ( jestem troche płodna) potem sucha ( nie płodna) i znowu śluz gorszej jakości.. to tak w kratke?
    temperatura też sobie tak skacze o 0,1 C czasem o 0,2C ....
    "troche płodna" użyłam kolokwialnie bardziej ;-)
    Albo coś ze mną jest nie tak? i czas do lekarza? że to tak w "zygzak" jest?

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 9 lutego 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelmaja wrote:
    to mam rozumieć.. że jestem tak jakby "troche płodna"? tzn. śluz gorszej jakości.. ok to rozumiem..
    ale nie rozumiem że śluz się pojawia ( jestem troche płodna) potem sucha ( nie płodna) i znowu śluz gorszej jakości.. to tak w kratke?
    temperatura też sobie tak skacze o 0,1 C czasem o 0,2C ....
    "troche płodna" użyłam kolokwialnie bardziej ;-)
    Albo coś ze mną jest nie tak? i czas do lekarza? że to tak w "zygzak" jest?

    Czasem organizm robi kilka podejść do owulki nim "zbierze się w sobie", że tak to ujmę. Np. w zeszłym cyklu miałam śluz, ale się rozchorowałam i śluz zniknął, a skoku tempki nie było. Parę dni po odstawieniu antybiotyków, śluz się ponownie pojawił i tempka skoczyła.
    Czasem coś przyblokuje owulkę w ostatniej chwili, albo wyrzut LH będzie za mały i wtedy organizm powtórzy sobie podejście.

    48f411ed51.png
  • angelmaja Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 10 lutego 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale to jak ja mam potem to interpretować? jako płodność czy niepłodność?? czy temperatura jest "ważniejsza"? od śluzu?
    oj skomplikowane to :(

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 10 lutego 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelmaja wrote:
    ale to jak ja mam potem to interpretować? jako płodność czy niepłodność?? czy temperatura jest "ważniejsza"? od śluzu?
    oj skomplikowane to :(

    Oczywiście, że temperatura jest ważniejsza :D Może zacznij też obserwację szyjki? Śluz jest bardzo podatny na jakiekolwiek wahnięcia hormonalne, temperatura i szyjka już nie. Tak naprawdę owulacje poznasz tylko po wzroście temperatury, lub zmianie szyjki.

    48f411ed51.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 10 lutego 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A sprawdzasz śluz w środku u "źródła" czy tylko to co wypływa na zewnątrz? Bo jeżeli na zewnątrz to nie zawsze może wypłynąć a w środku być.

    Manieczka86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 10 lutego 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelmaja wrote:
    ale to jak ja mam potem to interpretować? jako płodność czy niepłodność?? czy temperatura jest "ważniejsza"? od śluzu?
    oj skomplikowane to :(
    To zależy co chcesz wiedzieć jeżeli chcesz się upewnić czy owulka była to po tempce to widać ale jeżeli chcesz wiedzieć kiedy masz dni najbadziej płodne i kiedy ta płodność w danym cyklu się kończy to bez śluzu trudno to stwierdzić. Przy określaniu niepłodności po owulacyjnej to tak samo ważna jest temp. jak i śluz.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • LadyDi Autorytet
    Postów: 1079 1357

    Wysłany: 10 lutego 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja się dołączę do tematu. Jestem w 17 dniu cyklu. Sprawdzałam śluz w środku - jest wodnisty, ale ma niteczki rozciągliwe na ok 1cm. Jest to śluz wodnisty czy już rozciągliwy? Gubię się już w tym wszystkim...

    l22nvcqg92okt7oh.png
    zrz63e5eewkz1txu.png
    cd9bvfxmaqytvn8o.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 10 lutego 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LadyDi wrote:
    To ja się dołączę do tematu. Jestem w 17 dniu cyklu. Sprawdzałam śluz w środku - jest wodnisty, ale ma niteczki rozciągliwe na ok 1cm. Jest to śluz wodnisty czy już rozciągliwy? Gubię się już w tym wszystkim...
    Jeżeli chodzi Ci o to jak zaznaczyć to w programie OF to raczej wszystko jedno. Poczekaj na rozwój "sytuacji" może z dnia na dzień być bardziej rozciągliwy.

    LadyDi lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • angelmaja Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 11 lutego 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrzę tylko na to co wypływa.. bo tak dużo tego wypływa że aż trudno nie zauważyć tego! ale mówię raz sucho po miesiączce.. potem jeden dzień bardzo dużo śluzu jak krem i rozciągliwy.. potem sucho i znów 2 dni takiego śluzu... potem znów znikł.. i znów się pojawił...
    jak idę do WC i dłużej siedzę to normalnie on sam wypływa ( też nie wiem czy to normalne tak w ogóle)
    Mierzyć szyjkę...? chętnie ale nie wiem jak... jak wsadzam tam palce to ja nic nie czuje :/ tzn. same mięśnie.. dla mnie to to samo... :/ :(
    Chce się nauczyć tych obserwacji ale chyba zrezygnuje bo to za trudne jak dla mnie... :(

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 12 lutego 2014, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelmaja wrote:
    patrzę tylko na to co wypływa.. bo tak dużo tego wypływa że aż trudno nie zauważyć tego! ale mówię raz sucho po miesiączce.. potem jeden dzień bardzo dużo śluzu jak krem i rozciągliwy.. potem sucho i znów 2 dni takiego śluzu... potem znów znikł.. i znów się pojawił...
    jak idę do WC i dłużej siedzę to normalnie on sam wypływa ( też nie wiem czy to normalne tak w ogóle)
    Mierzyć szyjkę...? chętnie ale nie wiem jak... jak wsadzam tam palce to ja nic nie czuje :/ tzn. same mięśnie.. dla mnie to to samo... :/ :(
    Chce się nauczyć tych obserwacji ale chyba zrezygnuje bo to za trudne jak dla mnie... :(

    Angelmaja: szyjke zacznij badać po owulce - wtedy jest nisko i z łatwością ją wyczujesz. Przepraszam, że tak bezpośrednia to ujme, ale po prostu szukasz aż natrafisz na wyraźny opór i to będzie szyjka.

    vanessa lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ