X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr niekształtny pecherzyk płodowy
Odpowiedz

niekształtny pecherzyk płodowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • stefka19887 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 14 listopada 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 5tygodniu ciąży i 1 dzien dzisiaj na USG doktor zaniepokoił się ze mój pęcherzyk płodowy jest niekształtny tzn. nie jest okrągły tak jak to powinno być i nie kazał mi sie jeszcze cieszyć tą ciążą. Dodam ze jestem już po jednym poronieniu. Powiedzcie mi czy mam powody do niepokoju?

  • BaskaW Koleżanka
    Postów: 38 11

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zarodek był już widoczny?

    0d1ydqk3ox1rli0g.png
    34bwskjofqfl8l00.png
    Aniołek 8 tc. 27 styczeń 2016
  • stefka19887 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 16 listopada 2016, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety nie

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 17 listopada 2016, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteś na samym początku 6 tygodnia (5t1d) więc zarodek zasadniczo praktycznie ma prawa być widoczny na usg, bardzo rzadko się to zdarza żeby było już widać i to przy wczesnej owulacji, w tym dniu ciąży przy książkowej owulacji dopiero zaczyna bić serce, a jest to jeszcze niemal niemożliwe do zobaczenia na usg.

    Niekształtny pęcherzyk tzn, że owalny bardziej czy całkiem spłaszczony jakoś?Mówił coś więcej lekarz?

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • BaskaW Koleżanka
    Postów: 38 11

    Wysłany: 17 listopada 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę nawet to liczenie tygodni ciąży jest trudne, jeśli mamy nieregularne cykle, a przecież nawet przy regularnych, akurat w tym cyklu owulacja mogła wystąpić później. U mnie np. było tak, że w 16dc jeden lekarz powiedział mi, że nie mam szans na zajście w ciąźę w tym cyklu, a i w kolejńych będzie trudno. Drugi lekarz w 25 dc dał mi leki na wywołanie okresu, twierdząc, że pęcherzyk 23mm jest niedojrzały:/ jak się później okazało, już od 3 dni byłam w ciąży. Lekarze niestety traktują nas taśmowo i czasem nie są w stanie zrozumieć pewńych odmienności.
    Wracając jednak do zmiany kształtu pęcherzyka. Ja pierwszą ciążę straciłam, zarodek obumarł. Ale pęcherzyk zaczął się zapadać dopiero 2,5 tyg. po obumarciu zarodka, jeszcze 3 dni wcześniej nic nie było widoczne, a u Ciebie to dopiero sam początek, więc miejmy nadzieję, że będzie dobrze.
    Lekarz pewnie myślał, że jeśli się nie nastawisz na ciążę łatwiej będzie Ci przeżyć ewentualną stratę. Ale ja wierzę, że wszystko będzie dobrze i gdy wybierzesz się na kolejne usg, zobaczysz już zarodek z małym serduszkiem:)

    stefka19887, Arwi lubią tę wiadomość

    0d1ydqk3ox1rli0g.png
    34bwskjofqfl8l00.png
    Aniołek 8 tc. 27 styczeń 2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ