X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Hipogonadyzm męski
Odpowiedz

Hipogonadyzm męski

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anabela Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 lutego, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeglądam różne strony i poszukuję informacji od osób, którzy tak jak my zmagali się z hipogonadyzmem hipogonadotropowym.Staramy się z mężem o potomstwo,na razie idzie to opornie. Rozczarował mnie poziom andrologii w Polsce :-( Byliśmy u 4 andrologów z bardzo dobrymi opiniami na znanylekarz. Niestety każdy z nich naznaczał zupełnie inną terapię. Większość z nich twierdziła, że jak nie będzie efektu po 2-3 miesiącach to nie ma sensu kontynuować terapii. Każdy następny lekarz łapał się za głowę patrząc na przebieg terapii poprzednika. Teraz jesteśmy pod opieką profesora i w końcu czujemy,że jesteśmy we wlasciwym miejscu. W między czasie straciliśmy już wiarę i fundusze (leki kosztują nas ok 2000 zl miesiecznie) plus badania i wizyty.
    Mam pytanie czy ktoś zmagał się może z takim problemem? Czy udało się wam uzyskać efekty w leczeniu? Jeśli tak to po jakim czasie? czy jakość nasienia była poprawna do wykonania np. In vitro?

  • Malowybitna Ekspertka
    Postów: 240 300

    Wysłany: 19 lutego, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest ten problem. Pierwszy lekarz wysłał nas na invitro odrazu. Drugi dał trochę więcej nadziei ale i tak zdecydowaliśmy się na invitro. Póki co efekt wymierny. Udało nam się pozyskać 4 zarodki. U nas parametry nasienia takie jak widać w mojej stopce ale są tutaj też dziewczyny których partnerzy mieli gorsze wyniki i też udało się pozyskać kilka zarodków :) pytanie podstawowe w jakim jesteście wieku i ile macie czasu żeby próbować z różnymi terapiami żeby poprawić jakoś nasienia. Z tego co się naczytałam efekty są zazwyczaj mierne niestety. A u kogo się aktualnie leczycie, u Wolskiego?

    starania od 2022
    🙍‍♀️'92
    AMH - 7,48
    PCOS w obrazie usg - brak objawów, cykle regularne, potwierdzone owulacje
    ❌MTHTR A1298 homo
    ❌PAI hetero
    ✅homocysteina - 7
    ✅ASA
    ✅KIR 4/5 brak 2DS5
    ✅HLA-C oboje C1
    ✅ANA3
    ✅ANA1 miano 1:80 typ jąderkowy i plamisty
    ✅APS
    ✅kariotyp
    🙍‍♂️'90
    Koncentracja 2,1 mln/ml
    Morfologia 4%
    ❌FSH - 15,64
    ✅kariotyp, CFTR, usg jąder

    2022 - histeroskopia (polipy)
    2024 - polipektomia

    I IVF (menopur 150, orgalutran)
    11.2024 - punkcja: 19 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️❄️
    12.12.24 FET I EG (estrofem, cyclogest, duphaston, claxane)
    5 dpt ⏸️, 6 dpt beta 55, 8 dpt beta 162, 11 dpt beta 537, 15 dpt beta 3378, 21 dpt USG GS 1,65 cm CRL 0,2 cm i ❤️, 7w6d CRL 1,47 cm i ❤️, 9w6d poronienie zatrzymane (8+2) indukcja farmakologiczna 💔.
    6.2025 histeroskopia + cd138 -> metronidazol i doksycyklina 14 dni
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ