WIELKA AKCJA PŁODNOŚCI   

Czasami życie pisze różne scenariusze.
Sprawdź jak zabezpieczyć płodność - swoją i partnera!
Sprawdź
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Hipogonadyzm męski
Odpowiedz

Hipogonadyzm męski

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anabela Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 lutego, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeglądam różne strony i poszukuję informacji od osób, którzy tak jak my zmagali się z hipogonadyzmem hipogonadotropowym.Staramy się z mężem o potomstwo,na razie idzie to opornie. Rozczarował mnie poziom andrologii w Polsce :-( Byliśmy u 4 andrologów z bardzo dobrymi opiniami na znanylekarz. Niestety każdy z nich naznaczał zupełnie inną terapię. Większość z nich twierdziła, że jak nie będzie efektu po 2-3 miesiącach to nie ma sensu kontynuować terapii. Każdy następny lekarz łapał się za głowę patrząc na przebieg terapii poprzednika. Teraz jesteśmy pod opieką profesora i w końcu czujemy,że jesteśmy we wlasciwym miejscu. W między czasie straciliśmy już wiarę i fundusze (leki kosztują nas ok 2000 zl miesiecznie) plus badania i wizyty.
    Mam pytanie czy ktoś zmagał się może z takim problemem? Czy udało się wam uzyskać efekty w leczeniu? Jeśli tak to po jakim czasie? czy jakość nasienia była poprawna do wykonania np. In vitro?

  • Malowybitna Ekspertka
    Postów: 222 281

    Wysłany: 19 lutego, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest ten problem. Pierwszy lekarz wysłał nas na invitro odrazu. Drugi dał trochę więcej nadziei ale i tak zdecydowaliśmy się na invitro. Póki co efekt wymierny. Udało nam się pozyskać 4 zarodki. U nas parametry nasienia takie jak widać w mojej stopce ale są tutaj też dziewczyny których partnerzy mieli gorsze wyniki i też udało się pozyskać kilka zarodków :) pytanie podstawowe w jakim jesteście wieku i ile macie czasu żeby próbować z różnymi terapiami żeby poprawić jakoś nasienia. Z tego co się naczytałam efekty są zazwyczaj mierne niestety. A u kogo się aktualnie leczycie, u Wolskiego?

    starania od 2022
    🙍‍♀️'92
    AMH - 7,48
    PCOS w obrazie usg - brak objawów, cykle regularne, potwierdzone owulacje
    ❌MTHTR A1298 homo
    ❌PAI hetero
    ✅homocysteina - 7
    ✅ASA
    ✅KIR 4/5 brak 2DS5
    ✅HLA-C oboje C1
    ✅ ANA3
    ⚠️ ANA1 miano 1:80 typ jąderkowy i plamisty
    ⚠️Zespół antyfosfolipidowy: antykoagulant tocznia - wynik wątpliwy
    ⌛️kariotyp
    🙍‍♂️'90
    Koncentracja 2,1 mln/ml
    Morfologia 4%
    ❌FSH - 15,64
    ✅kariotyp, CFTR, usg jąder

    2022 - histeroskopia (polipy)
    2024 - polipektomia

    I IVF (menopur 150, orgalutran)
    11.2024 - punkcja: 19 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️❄️
    12.12.24 FET I EG (estrofem, cyclogest, duphaston, claxane)
    5 dpt ⏸️, 6 dpt beta 55, 8 dpt beta 162, 11 dpt beta 537, 15 dpt beta 3378, 21 dpt USG GS 1,65 cm CRL 0,2 cm i ❤️, 7w6d CRL 1,47 cm i ❤️, 9w6d poronienie zatrzymane (8+2) indukcja farmakologiczna 💔.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ