Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Wysoka prolaktyna i niski testosteron u mężczyzny
Odpowiedz

Wysoka prolaktyna i niski testosteron u mężczyzny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agatwa Nowa
    Postów: 5 12

    Wysłany: 8 listopada 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    chciałabym zapytać, czy partner którejś z Was miał wysoką prolaktynę i niski testosteron? Jakie leki dostawał i kiedy zaczęły działać? Czy takie poziomy hormonów wpłynęły na Wasze starania o dziecko? Czy biorąc te leki można nadal starać się o dziecko, czy dopiero pod odstawieniu?
    Wyniki męża:
    Prolaktyna 20,29 ng/ml (norma 4,04-15,20 ng/ml)
    Testosteron 274,30 ng/dl (norma 249,00-836,00 ng/dl)

    Ania_84, Miła mama, annana88 lubią tę wiadomość

    lhluik8.png
    4d2uanx.png
    Słaba jakość nasienia, PCOS, IO, hiperprolaktynemia
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31314

    Wysłany: 8 listopada 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ważne jest jakie są inne hormony : TSH, FT4, FT3 , FSH,LH Estradiol ..

    niedobory testosteronu leczy sie suplementowaniem testosteronem w zastrzykach lub tabl / ewentualnie w plastrach - jednak zazwyczaj jest to terapia połączona z innymi lekmi bo sam testosteron moze zaszkodzić

    dwa przed podaniem hormonu lekarz zazwyczaj chce zobaczyć usg jader oraz markery AFP, PSA beta hcg

    prolaktyna moze bys wynikiem stresu - ale tez moze byc zawyzona przy chorobach tarczycy jak i innych czynnikach

    niski testosteron moze wpływać na jakośc nasienia- ruchliwość plemników oraz ich ilość

    mieliście badania nasienia ??
    pozatym warto powotrzyc badania bo np testosteron moze opasc jesli dzień rzed współżyliscie, miał duzy wysiłek , pił alkohol .. jest wiele czyników

    co do tego czy można sie starac to tak :)

    ważne żeby zdiagnozować skad ten niedobór

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ