X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Kryzys laktacyjny
Odpowiedz

Kryzys laktacyjny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maja123 Koleżanka
    Postów: 66 3

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśki pomóżcie na początku po porodzie miałam pokarm teraz 3 tydz a tu mało pokarmu Moja córka denerwuje się przy piersi przebudza się co chwile bo nie najedzona a nie chce dawać jej sztucznego :(Jak pobudzić laktacje może jakieś sprawdzone rady :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 22:04

    Maja
  • Donek Koleżanka
    Postów: 48 13

    Wysłany: 3 grudnia 2016, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odciągaj mleczko po każdym karmieniu aby jeszcze pobudzić laktację oczywiście możesz je od razu dać maluchowi jak ma jeszcze apetyt bądź przechować na czarną godzinę :) i banał przystawiaj i przystawiaj. Kiedy mój wcześniak byl glodny bo miałam kryzys to dawałam mu jedną pierś po opróżnieniu drugą, później znów pierwszą i tak w kółko. Warto było się pomęczyć bo laktacja szybko się unormowała i kp już od 14 miesiący :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2016, 23:50

    Mama Aniołka 11tc oraz Wiktorka 34 tc
    PCO, niedoczynność z Hashimoto, laiden hetero, niedobór białka s, dodatni antykoagulant tocznia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pij dużo wody, możesz pić herbatkę laktacyjną z apteki i, jak pisała koleżanka, bardzo często przystawiaj. Moja córka wisiała dosłownie na piersi godzinami, ale doradczyni laktacyjna powiedziała, że to niedobrze. Karmienie miało trwać max 30 minut (łącznie obie piersi), potem miałam odciągać pokarm po w technice 7-5-3. Ściągamy mleko 7 minut z jednej piersi następnie 7 minut z drugiej, następnie 5 minut z tej pierwszej i 5 minut z drugiej, następnie tak samo postępujemy ściągając mleko przez 3 minuty z pierwszej i 3 minuty z drugiej piersi.

    Nie jest ważne, że dużo nie ściągniesz, bo chodzi o same pobudzanie piersi. Ja magazynowałam to mleko i dawałam córce np. przed nocą, żeby ją nasycić przed snem. Tyle, że z tym odciąganiem to najlepiej mieć kogoś do pomocy przy dziecku, bo na to ściąganie trzeba trochę czasu poświęcić po każdym karmieniu. Generalnie mi pomagało, jak się mogłam zrelaksować przy ściąganiu, np.oglądałam coś fajnego, co mnie odrywało od myślenia o ściąganiu, wtedy mleko więcej leciało do laktatora. No i sam laktator też był u mnie ważny. Kupiłam Medela Swing. Najlepiej wydane 500 zł w moim życiu :) Cichy, wydajny, wygodny. Miałam potem takie zapasy mleka,że wyrzucałam do śmieci.
    Po koszmarze braku pokarmu przez 2 miesiące, karmiłam ostatecznie 22 miesiące. Warto przezwyciężyć kryzys.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ