X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 12:10

      /  Zgłoś
    Witam serdecznie, mam taki problem i pytanie zarazem: mój progesteron w fazie lutealnej jest dramatycznie niski odkąd pamiętam, wynosi ok 1,75. To mało nawet jak na fazę folikularną. biorę Duphaston ale wiem, że on nie podnosi naturalnego progesteronu, a jedynie dostarcza organizmowi zastępczy, sztuczny hormon. Jednakze zaraz po odstawieniu duphastonu w 26dc poziom tego syntetycznego hormonu spada, bo nie jest juz dostarczany a progesteron wraca do stanu sprzed brania leku. Czy w takim razie mam jakiekolwiek szanse na jajeczkowanie skoro progesteron naturalny mam taki niski? To przecież między innymi on wpływa na późniejsze skoki estrogenów i dojrzewanie pęcherzyka... nie wiem już co robić, bardzo proszę o poradę :( pozdrawiam

    Paolaaa, Agi83, Pełnia, Maciejka, sonia86, fresa, agatka196, justa1234, Myszka92, Milady, Saramago, hipisiątko, Caroline, Anastazja85, jaskółka, aisza, MagSz, She Wolf, zoe31, Helen, Kiniejka lubią tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:41

      /  Zgłoś
    Proszę pamiętać, że nie jajeczkowanie zależy od poziomu progesteronu, a progesteron zależy od występowania owulacji.
    Progesteron nie wpływa na dojrzewanie pęcherzyka. Niski poziom progesteronu może być wynikiem braku owulacji, a niewłaściwe stosowanie Duphastonu może mieć działanie antykoncepcyjne. Zalecałbym szczegółową analizę Pani cyklu przez specjalistę i zracjonalizowanie leczenia pod kątem ewentualnych stwierdzonych nieprawidłowości.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ