X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Duphaston. Proszę o porade
Odpowiedz

Duphaston. Proszę o porade

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Miszka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie forumowiczki! Jestem mama 2.5 letniego synka. Od kilku miesięcy staramy się z mężem o rodzeństwo dla syna, na tę chwilę nic z tego. W lipcu byłam u lekarza z pakietem badań wykonanym na własną rękę ( lh, FSH, TSH itp) podejrzewając u siebie niedomoge lutealna( miałam tak już przy 1 staraniach). Tak jak poprzednio dostałam duphaston i zalecenie łykać 1 tabletka 16-25 DC. Obserwuję swój, organizm, wiem dokładnie kiedy mam owulację posiłkuje się jeszcze testami owu. 16dc to jest niekiedy u mnie jeszcze przed owulacja:/ pomóżcie! Bo jak na moją głowę lekarze standardowo podają schemat 16-25 przy syklu 28 dni(14 owulacja,16 dzień to 2 dni po i wtedy lykac 1 tabletkę). Czy ja dobrze myślę? Czy duphaston zażywamy 2 dni po owulacji? Czy ślepo 16 dnia? Proszę o wypowiedź, bo już zgłupiałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron lub pochodne progesteronu mogą ale nie muszą blokować owulacji. I faktycznie jest tak że lekarze zalecają przyjmowanie od 16 dnia cyklu, gdzie teoretycznie owulacja wystepuje 14 . Dlatego jeśli masz pewność kiedy u Ciebie ona występuje to powinnaś brać dzień po , jak weźmiesz dwa dni po to też się nic nie stanie - raczej nie powinnaś jej brać kiedy do owu jeszcze nie doszło.
    Trzymam kciuki za staranka i mam nadzieję że syn szybko doczeka się rodzeństwa 😘

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miszka mam pytanie jaki u cb jest progesteron 7 dni po owulacji jeśli sądzisz ze masz niedomoge lutealną ?

  • Miszka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co wszystkie badania miałam robione 3 dnia cyklu, tak mi zalecił ginekolog. Dokladnie wiem.ktorego dnia mam owulację, to też pokrywa się z testami. Czas pomiędzy owulacja a kolejna miesiączka to u mnie 8,9 dni stąd duphaston. Z badań progesteron wyszedł nawet ok ale stosunek lh do FSH ( czy na odwrót) wskazuje też na niedomoge. Poza tym tak.mialam też przy pierwszym dziecku tylko wtedy akurat byłam u ginekologa, kazała mi tego samego dnia, pierwszy raz wziąć duphaston i okazało się za 10 dni że jestem w ciąży. Myślałam że teraz będzie tak samo no ale 2 cykl z duphastonem i nic:/ czy ja w ogóle dobrze rozumuję że powinno się go brać po owulacji? 2 dni? Przecież nie każda kobieta owulację ma 14 DC.zglupialam😁

  • Emi36 Przyjaciółka
    Postów: 134 22

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) mam takie pytanie
    czy macie moze na sprzedaz tab DUPHASTON pilnie mi potrzebny gin dopiero 23 sierpmia :(

    Iwona 39 lat
    Endometrioza I st.
    11.04.2016 Aniołek 7t 3d ciąża pozamaciczna :(
    3 miesiace pózniej ciąża Amelka <3 mały cud <3
    198e9be07204aef8989853855003ef9f.png
  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam zawsze trochę później owulację (mierzyłam temperatury, robiłam testy, czułam że to ten dzień itd.) i ja też miałam brać dupka dwa dni po owulce. Bazowałam na swoich odczuciach, nie trzymałam sie tego 16 dc, bo u mnie to było za wcześnie.

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Miszka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie u mnie też, chyba zasada jest wlasnie żeby brać 2 dni po i tak też zrobię;)

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miszka wrote:
    Właśnie u mnie też, chyba zasada jest wlasnie żeby brać 2 dni po i tak też zrobię;)
    Dupka powinno się brać kiedy jajeczka już pekly i powinno to być potwierdzone usg. Jeśli duphaston włączy się przed peknieciem to.mogą nie pęknąć.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Miszka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi cykl przy duphadtonie obserwuje że przed końcem brania już mam plamienie jakieś 2,3dni i później miesiączka. Chyba tak być nie powinno:/

  • Natalia1988 Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam 1 tabletkę i okres przychodził 24h po odstawieniu. Lekarka stwierdziła, że powinien 2-3 dni po ostatniej tabletce. Stwierdziła, że mam chyba za małą dawkę i zwiększyła mi do 2 tabletek. Może u Ciebie też jedna tabletka to za mało, albo dupek na Ciebie nie za bardzo działa i trzeba inny progesteron np. luteiny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2019, 08:04

    52Cpp2.png
    SK2np2.png
  • Miszka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi to przyszło przez myśl więc jak w tym cyklu będzie tak samo. W kolejnym idę do gina. W tym spróbuję dupka plus Wit b6 tak gdzieś wyczytałam ( ale nie wiem ile w tym prawdy).

  • Em Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj skończyłam dupfaston drugi cykl miesiączka za 2 dni trzymajcie kciuki to czekanie najgorsze ....Biorę po 2 tabletki jedna rano drugą wieczorem zawsze 4-5 dni przed okresem już plamilam teraz zostały 2 dni i żadnej plamki chyba już się nakręciłam ...

  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 4 listopada 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś przyjmowała ten lek, ale warto u lekarza zapytać i oprzeć się na wyniki badań.Nie przejmuj się! Gdzie się leczysz?

  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 4 listopada 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze chciałam dodać, że jeżeli będziesz miała jakieś pytania – pisz śmiało!

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 4 listopada 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko chciałabym podkreślić to co napisała Anuśla. Sprawdź chociaż na jednym cyklu czy realnie twoje odczucia, że masz owulacje pokrywają się z rzeczywistością na usg. Testy owulacyjne generalnie mają dość duży zakres błędu, a odczucia w podbrzuszu mogą być równie dobrze na owulacje jak i nawet do 2 dni po, gdyż płyn w zatoce może być drażniący i dawać specyficzne odczucia.

    Jeżeli rzeczywiście usg potwierdzi, że owulacja jest wtedy kiedy myślisz to dupka powinnaś zacząć brac 1-2 dni po owulacji, a nie ślepo w 16 dc.

    Jeżeli chodzi o @ po odstawieniu dupka, to ma ona pelne prawo pojawic sie zarowno dnia nastepnego jak i do 10 dni po i to caly czas jest ok. Jeżeli po 10 dniach @ się nie pojawia a ciąży nie ma to trzeba udać się do lekarza. Jeżeli @ się pojawi w trakcie brania to nie kontunuuje się brania, tylko odstawia zaczynając nowy cykl.

    To się rozpisałam. Czy ktoś coś jeszcze chciałby wiedzieć na temat dupka? :D polecam się ;)

    Jedna_z_Wielu lubi tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Miszka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 6 listopada 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo wam wszystkim dziękuję za porady. Sprawa jest delikatnie nieaktualna bo jestem w 12 tc :) zaszłam w ciążę w tym cyklu w którym miałam plan jak pisałam wyżej brać duphaston i b6;) u mnie z owulacja zawsze wiedziałam i nie potrzebowałam monitoringu itd;) tak czy owak dziękuję:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miszka wrote:
    Dziewczyny bardzo wam wszystkim dziękuję za porady. Sprawa jest delikatnie nieaktualna bo jestem w 12 tc :) zaszłam w ciążę w tym cyklu w którym miałam plan jak pisałam wyżej brać duphaston i b6;) u mnie z owulacja zawsze wiedziałam i nie potrzebowałam monitoringu itd;) tak czy owak dziękuję:)

    Gratulacje 😘🥰🥰

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ