X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Hashimoto..
Odpowiedz

Hashimoto..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natalia01200 Koleżanka
    Postów: 35 5

    Wysłany: 13 marca 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Jakimi badaniami diagnozowane jest Hashimoto? Jak u was się objawiało?
    Ja od jakiegoś czasu czuje się taka spuchnięta na twarzy, senność, wieczne zmęczenie, tycie, nieregularne miesiączki, ostatnio co jakiś czas mam zawroty głowy i bóle głowy chociaż nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam.. Okropnie mi się też pogorszyła cera, oprócz opuchlizny na twarzy pojawiły się też wypryski, głównie na podbródku.. wyczytałam że może to być Hashimoto, czy któraś z pań również tak miała? Jakie badania wykonać?

    15.12.2022 ⏸️ pozytyw
  • Marti1984 Autorytet
    Postów: 2689 2022

    Wysłany: 14 marca 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh, ft3, ft4, AntyTPO przede wszystkim.u mnie wszystko było w normie, tylko AntyTPO powiedziało, że to hashi. No i oczywiście usg tarczycy. U mnie była to duża senność - musiałam spać w ciągu dnia, bo inaczej nie dawałam rady. Nie tyłam, nie puchłam. Wypryski owszem były. Miesiączki regularne. Duże skoki nastrojów.

    age.png

    Rocznik '84

    Trojka dzieci na stanie :
    👨‍👩‍👦 2008 Jakub
    👨‍👩‍👦‍👦 2011 Michał
    👨‍👨‍👧‍👦 2022 Alicja

    Niedoczynność tarczycy (letrox 75, TSH 1,5)
    Hashimoto (anty TPO >600 🤦‍♀️)

    13.05.2022 Alicja ❤️

    Joga 🧘‍♀️ taniec 💃 vege 🥦
  • Alex92 Ekspertka
    Postów: 132 146

    Wysłany: 29 kwietnia 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti1984 wrote:
    Tsh, ft3, ft4, AntyTPO przede wszystkim.u mnie wszystko było w normie, tylko AntyTPO powiedziało, że to hashi. No i oczywiście usg tarczycy. U mnie była to duża senność - musiałam spać w ciągu dnia, bo inaczej nie dawałam rady. Nie tyłam, nie puchłam. Wypryski owszem były. Miesiączki regularne. Duże skoki nastrojów.
    No to i u mnie podobnie. Fakt, dopiero jestem zdiagnozowana ( euthyrox 75 i 50 na zmianę, bo dopasowujemy dawkę).

    Ona: 30l Hashimoto, ATPO 1300, podwyższona prolaktyna,
    On: 35l obniżone parametry nasienia

    ➡️Starania od 2019.

    Klinika Ovum Lublin 05.2021
    -Morfologia 2%
    -AMH 4.60
    -HSG - jajowód prawy niedrożny
    -10.2021 1 IUI, beta - 0 💔
    -12.2021 Morfologia 0%, IUI odwołane ☹

    04.2023 IMSI długi protokół
    -AMH 2.35
    -Morfologia
    ➡️ 24 pęcherzyki ➡️ 12 dojrzałych komórek ➡️ 1 zarodek 2-dniowy i + 1 Blastka❄️
    07.06.2023: ET 2-dniowego zarodka + 1❄️
    beta 0 😥

    31.07.2023: FET + EG + AH 🤞🏻🤞🏻
    Kropeczku walcz ❤️

    09.08.2023 Beta dla kliniki 🤞🏻🍀☘️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ