Forum Starając się - ogólne Jak brać luteinę?
Odpowiedz

Jak brać luteinę?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • demi_01 Ekspertka
  Postów: 183 191

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:07

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam!
  Drogie, czy mogłybyście mi napisać jak zalecenia dostaliście od lekarza dot. brania duphstonu/luteiny? Ja dostałam trzy różne zalecenia, raz, aby nie brać, kolejny raz aby brać do 26 dnia, a potem jeszcze następna pani doctor powiedziała, żeby brać do końca cyklu. Jestem troszkę zdezorientowana.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:18

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  .

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:18

 • demi_01 Ekspertka
  Postów: 183 191

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jestem przeciwnego zdania, lepiej konsultować pewne kwestie, z doświadczenia to wiem. Akurat tak się stało, że z inna przypadłością chodziłam do lekarzy a oni twierdzili, że nic mi nie jest. Dopiero po jakimś czasie inny lekarz zupełnie przypadkiem wyjaśnił mi przyczyny moich dolegliwości i wdrożył leczenie.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:26

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  .

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:18

 • demi_01 Ekspertka
  Postów: 183 191

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Eh, właśnie tak się zdarzyło, że mialam problemy zdrowotne i trafilam do trzech lekarzy, ostatnio również do czwartego. Tak to bywa, że jeżeli Twój lekarz przyjmuje tylko raz w tygodniu to jest problem i trzeba sie udać do innych również.

  Bede brala ta luteine tak jak Ty, gdyz wiekszosc lekarzy tak mowila.

  A nie boisz sie,ze odstawienie jej moze wywolac okres?

  Slyszalas, ze w Anglii takie srodki sa zabronione?
  Zastanawiam sie, z czego to wynika.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 11:13

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Odstawienie luteiny wywołuje okres. O ile się nie jest w ciąży. Jak po odstawieniu luteiny @ nie przyjdzie, robisz test, jeżeli są 2 kreski lekarz zadecyduje czy jest sens brania luteiny.
  Trzeba pamiętać że jeżeli zaczniesz brać lutkę prze owulacją to owulacji miała nie będziesz, a @ pojawi się z odstawienia.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 11:13

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:40

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  .

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:18

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:46

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Czasami, może zabrzmi to brutalnie, to jak ma być poronienie to będzie mimo brania luteiny. Jak zarodek jest uszkodzony to luteina nie pomoże.
  I w drugą stronę: odstawienie luteiny nie zawsze powoduje poronienie, jak ciąża jest zdrowa to się utrzyma. Nie ma co na siłę się faszerować.
  Polecam znaleźć jednego lekarza i się go trzymać. Bo konsultowanie z 8 lekarzami nie jest za dobre. Bo każdy może mieć swój pomysł na leczenie. A jak będziesz w ciąży też będziesz każdą wizytę tak konsultowała?

 • Kaśka13 Koleżanka
  Postów: 90 12

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 14:11

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  ja obecnie konsultuję się z dwoma ginekologami i nie ze względu, że jednemu nie ufam, po prostu jeden prowadził mi ciążę, drugi był przy porodzie, poronieniach i bardzo wiele mi pomógł jeśli chodzi o dojście do siebie po poronieniach. Oboje dla mnie są bardzo kompetentni i jeśli jedno z nich zaleca mi jakieś badania czy kuracje to robię to ze wskazówkami danego lekarza, nie idę do drugiego tego sprawdzać.
  Jeśli chodzi o luteinę, obecnie jestem po 3 miesięcznej kuracji i brałam ją na wyrównanie cykli, dawkowanie miałam 3*1 od 15 dc przez 10 dni. Zawsze 3 dni po odstawieniu dostawałam okres. Jeśli zaszłabym w ciąże to po prostu okresu by nie było i wtedy to już od lekarza zależy czy podawać luteinę dalej czy nie. Wszystko zależy od tego na co tą luteinę dostajesz, bo niekiedy przyjmuje się ją 3 dni po owulacji przy niskim progesteronie.

  Mona_M lubi tę wiadomość

  02.2010 - synuś <3
  09.2013 - Aniołek 8 tc
  06.2014 - Aniołek 14 tc
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 14:32

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  .

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:19

 • Kaśka13 Koleżanka
  Postów: 90 12

  Wysłany: 4 grudnia 2014, 16:09

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  mana ale to też zależy w jakim celu chodzi się do tych dwóch. Ja nie narzekam i nie uważam żebym była jakoś zbyt często badana, wizytę mam może raz na miesiąc/dwa. Tak samo w ciąży ja na wizyty chodziłam zawsze co 3-4 tygodnie i przeważnie ciąże prowadził mi jeden, ale np na usg 4d czy badania pod kątem przepływów chodziłam do drugiego ze względu na lepszy sprzęt. i to nawet mój prowadzący mi kazał iść. Zawsze jeden i drugi byli informowani o leczeniu itd. I żaden nie miał o to pretensji. Zresztą jest jeszcze karta ciąży i lekarze widzą kto wstawia w nią pieczątki i jakie są zalecenia. Ok rozumiem, że może zdarzyć się, że ktoś biega w ciąży na USG co drugi dzień do innego lekarza, ale nie spotkałam się z takim przypadkiem.
  A co do lekarzy, którzy olewają swoją pacjentkę z powodu urazy do siebie no to dziękuję, ale dla mnie nie są profesjonalni.

  02.2010 - synuś <3
  09.2013 - Aniołek 8 tc
  06.2014 - Aniołek 14 tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ