X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak brać luteinę?
Odpowiedz

Jak brać luteinę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Drogie, czy mogłybyście mi napisać jak zalecenia dostaliście od lekarza dot. brania duphstonu/luteiny? Ja dostałam trzy różne zalecenia, raz, aby nie brać, kolejny raz aby brać do 26 dnia, a potem jeszcze następna pani doctor powiedziała, żeby brać do końca cyklu. Jestem troszkę zdezorientowana.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:18

  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem przeciwnego zdania, lepiej konsultować pewne kwestie, z doświadczenia to wiem. Akurat tak się stało, że z inna przypadłością chodziłam do lekarzy a oni twierdzili, że nic mi nie jest. Dopiero po jakimś czasie inny lekarz zupełnie przypadkiem wyjaśnił mi przyczyny moich dolegliwości i wdrożył leczenie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:18

  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, właśnie tak się zdarzyło, że mialam problemy zdrowotne i trafilam do trzech lekarzy, ostatnio również do czwartego. Tak to bywa, że jeżeli Twój lekarz przyjmuje tylko raz w tygodniu to jest problem i trzeba sie udać do innych również.

    Bede brala ta luteine tak jak Ty, gdyz wiekszosc lekarzy tak mowila.

    A nie boisz sie,ze odstawienie jej moze wywolac okres?

    Slyszalas, ze w Anglii takie srodki sa zabronione?
    Zastanawiam sie, z czego to wynika.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odstawienie luteiny wywołuje okres. O ile się nie jest w ciąży. Jak po odstawieniu luteiny @ nie przyjdzie, robisz test, jeżeli są 2 kreski lekarz zadecyduje czy jest sens brania luteiny.
    Trzeba pamiętać że jeżeli zaczniesz brać lutkę prze owulacją to owulacji miała nie będziesz, a @ pojawi się z odstawienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2014, 11:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami, może zabrzmi to brutalnie, to jak ma być poronienie to będzie mimo brania luteiny. Jak zarodek jest uszkodzony to luteina nie pomoże.
    I w drugą stronę: odstawienie luteiny nie zawsze powoduje poronienie, jak ciąża jest zdrowa to się utrzyma. Nie ma co na siłę się faszerować.
    Polecam znaleźć jednego lekarza i się go trzymać. Bo konsultowanie z 8 lekarzami nie jest za dobre. Bo każdy może mieć swój pomysł na leczenie. A jak będziesz w ciąży też będziesz każdą wizytę tak konsultowała?

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja obecnie konsultuję się z dwoma ginekologami i nie ze względu, że jednemu nie ufam, po prostu jeden prowadził mi ciążę, drugi był przy porodzie, poronieniach i bardzo wiele mi pomógł jeśli chodzi o dojście do siebie po poronieniach. Oboje dla mnie są bardzo kompetentni i jeśli jedno z nich zaleca mi jakieś badania czy kuracje to robię to ze wskazówkami danego lekarza, nie idę do drugiego tego sprawdzać.
    Jeśli chodzi o luteinę, obecnie jestem po 3 miesięcznej kuracji i brałam ją na wyrównanie cykli, dawkowanie miałam 3*1 od 15 dc przez 10 dni. Zawsze 3 dni po odstawieniu dostawałam okres. Jeśli zaszłabym w ciąże to po prostu okresu by nie było i wtedy to już od lekarza zależy czy podawać luteinę dalej czy nie. Wszystko zależy od tego na co tą luteinę dostajesz, bo niekiedy przyjmuje się ją 3 dni po owulacji przy niskim progesteronie.

    Mona_M lubi tę wiadomość

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:19

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mana ale to też zależy w jakim celu chodzi się do tych dwóch. Ja nie narzekam i nie uważam żebym była jakoś zbyt często badana, wizytę mam może raz na miesiąc/dwa. Tak samo w ciąży ja na wizyty chodziłam zawsze co 3-4 tygodnie i przeważnie ciąże prowadził mi jeden, ale np na usg 4d czy badania pod kątem przepływów chodziłam do drugiego ze względu na lepszy sprzęt. i to nawet mój prowadzący mi kazał iść. Zawsze jeden i drugi byli informowani o leczeniu itd. I żaden nie miał o to pretensji. Zresztą jest jeszcze karta ciąży i lekarze widzą kto wstawia w nią pieczątki i jakie są zalecenia. Ok rozumiem, że może zdarzyć się, że ktoś biega w ciąży na USG co drugi dzień do innego lekarza, ale nie spotkałam się z takim przypadkiem.
    A co do lekarzy, którzy olewają swoją pacjentkę z powodu urazy do siebie no to dziękuję, ale dla mnie nie są profesjonalni.

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ