X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Leki na astmę a zaburzenia cyklu
Odpowiedz

Leki na astmę a zaburzenia cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fionka90 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 26 października 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :-)
    Mam pytanie odnośnie leku wziewnego Pulmicort, który zawiera budesonid. W opisie leku widnieje informacja, że może powodować zaburzenia cyklu. Lek ten został przepisany przez panią alergolog-pulmonolog po uprzednim poinformowaniu, że planuję ciążę. Biorę go od trzech miesięcy. Wykres obecnego cyklu wskazuje prawdopodobnie na cykl bezowulacyjny. Czy któraś z Was przyjmuje leki wziewne na astmę? Czy wpływa on na przebieg Waszego cyklu?
    Mój wykres:
    [url]4b44d4dc90ce4dab9e1c1f6b6aaf8216.png[/url]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2016, 10:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Fionka, ja przyjmuje budiair tez zawiera budesonid. Lek zostal mi zmieniony przez alergologa ze wzgledu na staranaia o dziecko. Wczesniej bralam alvesco, ale nie ma az tylu badan nad tym lekiem u kobiet w ciazy, dlatego zmienil na budiair jako bezpieczny. Na poczatku ciezko mi bylo sie przestawic, ale teraz juz jest wszystko w porzadku. Owulacja przebiega ksiazkowo bez zmian, cykle rowniez mam regularne co do godziny ;) Pytalam sie juz wielu lekarzy czy leki moga miec wplyw na zajcie w ciaze i na sama ciaze (i pulmunologa i dwoch ginekologow i endokrynologa) 8 kazdy z nich powiedzial ze nie maja wplywu.

    Mam tez doraznie salbutamol, tez bezpieczny. Powiedziano mi, ze te leki wziewne dzialaha tylko miejscowo, rozkurczaja oskrzela i to wszystko, w kazdym razie nie wplywaja na krwioobieg w zwiazku z czym nie maja wplywu na ciaze.

    Zabroniono mi natomiast brania tabletek na uczulenie, zadnych sprayi do nosa itp

    Fionka90 lubi tę wiadomość

  • Fionka90 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 26 października 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź - uspokoiłaś mnie. :-) Biorę tylko wziewny Pulmicort i w razie wypadku Ventolin. Też mi alergolog powiedziała, żeby tabletek ani sprayu do nosa nie stosować.
    W takim razie uzbrajam się w cierpliwość i czekam na owulację w tym lub przyszłym cyklu. :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ventolin to to samo co salbutamol.

    Wiem jak to jest, bo ja tez sie dlugo zastanawialam nad tym czy astma moze mi w czyms przeszkodzic, ale wyglada na to ze na szczescie nie :)

    Powodzenia!

    Fionka90 lubi tę wiadomość

  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 26 października 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam budezonid w różnych lekach przed, w trakcie ciąży i karmienia. Nie miałam żadnych problemów.

    Natomiast czytałam, że te leki moga spowodować niską masę urodzeniową u dziecka. Nie wiem, czy to przypadek, ale córka urodziła się 36/37 tc z wagą 2500 g...

    Fionka90 lubi tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 26 października 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ventolin tez niestety często musiałam brać.

    Fionka90 lubi tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Fionka90 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 26 października 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź.
    Też się trochę obawiam, że w ciąży mi się astma zaostrzy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytalam troche na ten temat i jest 33% szans, ze bedzie lepiej, 33% ze sie zaostrzy i 33% ze pozostanie bez zmian. Fionka nie martw sie na zapas ;)

    Fionka90 lubi tę wiadomość

  • Martuśka86 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 27 października 2016, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawialam ostatnio ze swoim lekarzem i powiedzial ze pulmicort jest bezpieczny bo rowniez zostal mi zmieniony stosowalam wczesniej fostex najbardziej martwi mnie to ze biore do tego cezere internista mowi ze do 6mies nie powinnam brac a ginekolog ze moge i jestem w kropce bo jak nie biore lekow choruje na anginę.

    Fionka90 lubi tę wiadomość

  • Fionka90 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 27 października 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli masz do wyboru lepsze zło... Nie zazdroszczę :-(

  • Martuśka86 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 27 października 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takiego pozytywnie nastawionego i dobrego ginekologa ktory jak to stwierdzil ze biora dragi i tylko male dzieci rodza...wiem nie jest to pocieszajace ale nie mam jednak wyboru bo mam alergie caly rok

  • Marika123 Koleżanka
    Postów: 72 17

    Wysłany: 27 października 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Witam wszystkie staraczki:) Mam pytanie czy któraś z was brała budesonide? Mówiłam lekarzowi oczywiście ze staram się o maluszka i powiedział że jest ok ale może któraś z was ma inne doświadczenia

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 28 października 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Ja mam astmę od dziecka i tak naprawdę przeszłam już przez wiele specyfików. Pewne jest to, że leki na astmę nie mają żadnego wpływu na przebieg cyklu - potwierdzam to co napisałyście wcześniej :-) Ogólnie jak zapowiedziałam mojej pulmnolog, że chce się starać o dziecko to kazała mi odstawić wcześniejsze leki tzn. Buderhin, Zafiron i Miflonide i od tego czasu mam zapisany Ventolin i Budiar.

    Fionka90 lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Fionka90 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 28 października 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :-) A ja już chciałam odstawić Pulmicort, tak się wystraszyłam. Ale skoro mówicie, że jest w porządku, to nie będę się męczyć :-)

  • Martuśka86 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 29 października 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno wziewy nie sa grozne. Pulmicort jest dla dzieci:)

    Fionka90 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ